EREĞLİ VE ALAPLI'YA İHTAR!

Tarih: 2012-04-06 00:00:00

Ereğli ve Alaplı'da fırınların belediye ve tarım görevlileri tarafından denetlenmediğini açıklayan Gıda-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Yanıkoğlu, Basınla birlikte görüntülü teftiş yapmalısınız ki halk ekmeğinin ne kadar sağlıklı ve ne kadar sağlıksız o

Ereğli ve Alaplı'da fırınların belediye ve tarım görevlileri tarafından denetlenmediğini açıklayan Gıda-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Yanıkoğlu, Basınla birlikte görüntülü teftiş yapmalısınız ki halk ekmeğinin ne kadar sağlıklı ve ne kadar sağlıksız olduğunu basında okuyup televizyonda görmeleri bu insanların hakkı değil midir? Alaplı ve Ereğli'de birçok fırın ruhsatsız ve hatta bu işyerlerinde devlet görevlileri bile giremiyor dedi.

Gıda İş Sendikası Karabük Şube Başkanı İbrahim Yanıkoğlu, Zonguldak'a bağlı Kdz.Ereğli ve Alaplı ilçelerinde bağlı bulunan fırın işyerlerinde belediye ve tarım görevlilerinin yapması gereken görevleri bir türlü sendika olarak yaptıramadıklarını açıkladı. Ereğli ve Alaplı Belediyelerine bu konuda sitemde bulunan Yanıkoğlu, basın ile ilçelerdeki fırınların denetlenmesini halkın ekmeği sağlıklı koşullarda mı sağlıksız koşullarda mı görmesi gerektiğinin altını çizdi. Yanıkoğlu'nun açıklaması şu şekilde:  Belediye suçu İl Tarım Müdürlüğüne atıyor, İl Tarım belediyenin görevli olduğunu iddia edip halkı ilgilendiren sağlıklı ekmek yemeleri için bahsettiğimiz görevliler, görevlerine yapmaları gerekirken İstanbul'da, İzmir'de, Ankara'da fırın işyerlerini zabıtalar ve İl Tarım Birlikte basınla teftişlerini yaparken nedense bu ilçelerde basını yanına alarak görev yapmaktan kaçıyorlar. Alaplı ve Ereğli Belediyelerine sesleniyoruz, basınla birlikte görüntülü teftiş yapmalısınız ki halk ekmeğinin ne kadar sağlıklı ve ne kadar sağlıksız olduğunu basında okuyup televizyonda görmeleri bu insanların hakkı değil midir? Alaplı ve Ereğli'de birçok fırın ruhsatsız ve hatta bu işyerlerinde devlet görevlileri bile giremiyor. Devletin işçiye verdiği vergi iadelerini bile devlete noksan yatırıp ödedikleri halde üyemiz işçilere verilmemektedir. Vergi dairesine bu konuda göreve davet ediyoruz. Bu sendikamızın da bir ihtarıdır

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ibrahim yalçınkaya :

sayın halil bey aç şu halk ekmek fabrikasınıda bizi ekmek tekellerinin eline bırakma senin halkın başkanı olduğunu bir görelim zira 13 senedir göremedik

MÜHENDİS :

Kdz ereğli ilçe tarım müdürlüğündeki yönetim değişikliği ve müdürle anlaşmazlığa düşen deneyimli memurların buradan ayrılmasından sonra bütün hizmetlerde gerileme başladı.Bununla beraber müdürün yerel basınımızda da bir çok sefer yazılan vukuatları bu devlet kurumunun güvenirliğini dibe vurdurdu.Özellikle hayvan küpelemesi ve gıda denetimleri konusunda çok büyük ihmaller var.Bu ihmaller çok yakında Mahkemelere taşınacak.Fakat Devletin yetkilileri bunları niye görmüyor , niye gereğini yapmıyor anlamak mümkün değil.

misafir :

HALK EKMEK ÜRETİLMEDEN NE KALİTE DENETİMİ NE DE FİYAT DENETİMİ SAĞLANIR. HALK EKMEK ÇIKARILMALIDIR. TOPLUMSAL FAYDA BURADADIR. TABİ BU FİKRİ EREĞLİ DE DİLE GETİREBİLECEK SİYASİ BİR SÖYLEM BULUNMAMAKTADIR.

ereğlili :

dutarlı karabük sendikasına teşekkür ederim,bir vatANDaş olarak ekmeği aldığım fırınlara tuz konusunda senelrden beri irtar ediyorum,aynı zamANDa hijyen konusun da da öyle.Ekmekler yerlerde,kirli sepet denen naylon kapajlarda ,açıkta ,toz dumna içinde taşınıyor,bizler de yiyoruz.Denetim ,kontreol yok.Allah emanetiz.

Mühendis :

Suçlama yapanın kimliğine bak .Sonra da bunun altından acaba ne çıkacak diye düşün.Bekleyip, hep beraber görelim.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.