EREĞLİ'DE EĞİTİM ATAĞI

Tarih: 2013-05-25 16:22:00

ETKİNLİK ÖNCESİ İŞADAMI EREĞLİ'YE ANAOKULU SÖZÜ VERDİ...

Eğitim Vakfı’nın düzenlediği Erdemir’in desteklediği organizasyonda ilçe protokolü, işadamları, siyasiler bir araya geldi. Bir işadamının Ereğli’ye anaokulu yaptırılacağı sözü vermesi katılımcıların yoğun alkışını aldı.

 

Vali Erol Ayyıldız: Ereğli eğitim yatırımlarında diğer ilçelere göre daha geri kaldığı için bu yıl pozitif ayrımcılık yapabileceğimiz bir yere sahip. Kendi emsallerinin üzerine çıksın, hiç değilse aynı seviyeye gelsin diye bir ayrımcılık yaptık.

 

Milletvekili Ercan: Bırakabileceğimiz en kıymetli değerlerden biri de eğitim. Eğitime, neslimize yapılan yatırım. Ereğli bu konuda biraz daha özel bir yer tutuyor. Zonguldak genelinde en çok okul sıkıntısı çekilen yerlerden birisi Ereğli. Önümüzdeki yıllarda yeni okulların yapımı için ciddi girişimlerde bulunuyoruz.
 

Ereğli Eğitim Vakfı tarafından Erdemir’in ev sahipliğinde Erdemir Göztepe Tesislerinde düzenlenen yemekli gecede konuşan Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, eğitim yatırımlarında Ereğli’ye pozitif ayrımcılık yapıldığını söyledi. Gecenin açılışında Vakıf Yönetim Kurulu adına konuşan Oktay Demiroğlu da etkinliğe katılan bir işadamının ilçeye anaokulu yaptıracağını açıkladı.

 

“BİR SANAT ESERİ OLACAK”

İşadamı Ahmet Utku ve eşi Gülşen Utku tarafından yaptırılacak olan anaokulu yatırımı ile ilgili konuşmada bulunan Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, “Bu gece çok güzel bir enstantane yaşıyoruz. Ereğli'nin doğasına, coğrafyasına, tarihine yakışacak bir anlamda da bir sanat eseri olacak Anaokulunu değerli işadamımız yaptıracağını açıkladı. Ben Zonguldak Valisi ve şahsım olarak ilim adıma teşekkür ediyorum. Yapılacak bu okulun Ereğli mimarisini yansıtan örneklerden birisi olarak hem kendi nesillerinin hem de Ereğli'nin evlatlarının hayırla anacağı bir okul olmasını diliyorum. Bu anlamda sevgili kardeşime teşekkür ediyorum.

 

“ALLAH HAYRINI KABUL ETSİN”

Allah razı olsun. Allah hayrını kabul etsin. İnşallah bu anaokulu bir başlangıç olur. İnşallah, ortaokul lise ve umarım üniversite olarak da devam eder. Yurt da olabilir. Böyle sevgili işadamlarımız kazansın bu anlamda da Ereğlimiz Zonguldağımız kazansın. Teşekkür ediyorum tekrar. Emeğine yüreğine sağlık. Bu ortamı sağlayan Eğitim Vakfı'na da teşekkür ediyorum. Erdemir'e verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Ereğli eğitim yatırımlarında diğer ilçelere göre daha geri kaldığı için bu yıl pozitif ayrımcılık yapabileceğimiz bir yere sahip. Bu yıl böyle bir ayrımcılık yaptık. Kendi emsallerinin üzerine çıksın, hiç değilse aynı seviyeye gelsin diye bir ayrımcılık yaptık. En az bizim kadar, hayırsever işadamlarımız olmak üzere, Erdemir, Ameleler Birliği ve benzeri yatırımcı kuruluşlar da ellerini yükün altına koyuyorlar. Bu vesileyle herkese bir kez daha teşekkür ediyorum”

 

“EN İYİ YATIRIM EĞİTİME YAPILANDIR”

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan da yaptığı konuşmada, hayatı karda yürümeye benzeterek şunları kaydetti: “Siz yürüdükçe, adımlarınız ve izleriniz arkadan kaybolur. Dolayısıyla geldik yürüyoruz. Arkamıza baktığımızda ne kadar iz bıraktığımızı ve daha da geriye baktığımızda ne kadar iz bıraktığımızı anlayabilmek için neler yaptığımıza, neler bıraktığımıza bakmamız gerekiyor. Yoksa bu dünyaya gelen bir yoluyla gidiyor. Ama er ama geç. Bırakabileceğimiz en kıymetli değerlerden biri de eğitim. Eğitim, neslimize yapılan yatırım. Bu bağlamda sayın iş adamımız çok doğru bir karar vermiş. Ben gerçekten gurur duydum. Ereğli bu konuda biraz daha özel bir yer tutuyor. Zonguldak genelinde en çok okul sıkıntısı çekilen yerlerden birisi Ereğli. Önümüzdeki yıllarda yeni okulların yapımı için ciddi girişimlerde bulunuyoruz. Bu açıdan sayın valime de teşekkür ediyorum. Eğitime katkı veren işadamlarımızın desteğinin daha da artmasını diliyor tekrar teşekkür ediyorum.”

 

“EREĞLİ'DEN ALDIĞIMI

EREĞLİ'YE VERMEK İSTİYORUM

İşadamı Ahmet Utku'da gece de yaptığı konuşmada, “Ereğli'ye en son Erdemir'den 20. yıl plaketi almak için 1999 yılında geldim. O zaman kim diyebilirdi ki böyle bir ortamda ve tekrar Ereğli'de bulunabileceğimi. Ereğli'de kazandığımız parayı yine Ereğli'de eğitime dönük bir yatırım için düşünerek, iyi bir neslin yetişmesi adına böyle bir karar aldık. Allah utandırmasın, hayırlı olsun diyorum.” dedi.

 

 

YENİ FAKÜLTE TALEBİ

Gece de programın sunumunu gerçekleştiren Vakıf yöneticilerinden Oktay Demiroğlu da yaptığı konuşmada Eğitim Vakfı'nın kuruluş süreci ve bu güne kadar gerçekleştirdiği hizmetler hakkında bilgiler vererek, “Sayın Valimizden ricamız, Ereğli'de yeni fakültelerin oluşması sağlanırsa biz bu fakültelerin bina ve donanımı için gerekli sorumluluklarımızı yerine getiririz” şeklinde konuştu.

 

KATILIM YÜKSEKTİ

Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Kurmay Albay Yalçın Enç, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Ali Azar,  Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Gülüç Belde Başkanı Aydın Güngör, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri, eski Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Erdemir Genel Müdür Vekili Fatih Tar, Kurumsal İletişim ve Sosyal Hizmetler Müdürü Gülşin Yöney, Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş yönetim kurulu üyeleri, Karadeniz Ereğlililer Derneği Başkanı Noyan Keskin, çok sayıda davetlinin hazır bulunduğu gece Grup Ayışığı tarafından söylenen şarkılar eşliğinde devam etti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.