ESNAFA KREDİ KOLAYLIĞI

Tarih: 2012-07-10 00:00:00

Filyos beldesinde, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi esnaflara kredi vermeye başladığı kaydedildi. Üç seneyi aşkın bir süredir kapalı kalan Filyos Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, yoğun uğraşların sonucunda Filyos esnafın

Filyos beldesinde, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi esnaflara kredi vermeye başladığı kaydedildi. Üç seneyi aşkın bir süredir kapalı kalan Filyos Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, yoğun uğraşların sonucunda Filyos esnafına kredi vermeye başladı. Esnaflar Kredi ve Kefalet Kooperatifinden 35 bin üst limitli kredi alabilecekleri belirtildi. Bu gelişme üzerine Filyos Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Niyazi Köktürk, Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hayri Kandemir'i Ziyaret etti. Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, konu ile ilgili şunları söyledi, Ben Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı olarak ve aynı zamanda Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı olarak önemli bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. Filyos Beldemizdeki Kredi Kefalet Kooperatifi'miz bu gün itibariyle açıldı. Bu olayın müjdesini vermek istedik. Ayrıca Filyos'un yaşadığı süreci biz Çaycuma olarak da yaşadık. Yaklaşık 2 buçuk yıl biz de çalışamadık. Geçen sene Haziran sonunda açtık. Bu güne kadar da 2 milyon 120 bin TL gibi kredi dağıttık. Bunu da yıl sonuna kadar 5 milyon TL'ye kadar çıkartmayı düşünüyoruz. Tabi bu çalışmaları yaparken de bize desteklerini esirgemeyen Bartın, Karabük, Zonguldak bölge ilinin yönetim kurulu ve başkanına aynı zamanda Çaycuma Halk Bankası Şube Müdürümüzün bu konuda çok gayretleri oldu. Bu kooperatiflerin açılması ile ilgili. Bizi en fazla mutlu eden de yakınımızda bulunan, sürekli gündemde olan Filyos Vadi Projesiyle birlikte gündemde olan Filyos Kredi ve Kefalet Kooperatifimizin bu gün itibariyle sisteminin açılmasıdır. Orası da aynı bizler gibi Filyost'a ikamet eden ve orada çalışan esnaf ve sanatkârlarımıza 35 bin üst limit olmak kaydıyla kredi dağıtımına başladı. Ben ilçem ve beldem adına, bölgem adına da hayırlı olsun diyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." Filyos Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Niyazi Köktürk ise, Bu gün itibariyle Filyos bölgemizde Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi kredilerini açmış bulunmaktayız. Bu gün çok mutlu bir gündeyiz. Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Kandemir'e, Banka Müdürümüze ve Bölge Belediye Başkanımıza bu konuda yardımlarından dolayı çok teşekkür ederiz. Artık esnaflarımız 35 bin üst limit olarak kredi çekebilirler. Esnafımıza bu krediyi açabilmek için çok uğraştık, 3 seneyi aşkın kapalı kaldık ama bu günden itibaren kredi vermeye başlıyoruz. Esnaflarımıza hayırlı olsun" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.