ESNAFA KREDİ MÜJDESİ

Tarih: 2013-01-05 00:00:00

Çaycuma Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Hayri Kandemir, 60 bin TL kredi limitini 70 bin TL'ye çıkarttıklarını açıkladı. Başkan Kandemir yaptığı açıklamada şöyle dedi; Yeni yılın ilk haftasında ilk günlerinde, Çaycuma Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak v
Çaycuma Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Hayri Kandemir, 60 bin TL kredi limitini 70 bin TL'ye çıkarttıklarını açıkladı. Başkan Kandemir yaptığı açıklamada şöyle dedi; Yeni yılın ilk haftasında ilk günlerinde, Çaycuma Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak ve Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi olarak yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde, yaklaşık bunlar 1 ay olarak Kredi Kefalet Kooperatifinden kullandırmış olduğumuz kredi limitlerimiz, 60 bin TL'lik bölgede ve Çaycuma Halk Bankası Şubesi ile yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde, bundan sonra ki süreçte kredi limitlerimiz 70 bin TL'ye kadar çıkmıştır. Bu Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Odasına kayıtlı olan 2 bin tane esnafımız için çok hayırlı bir haber olarak düşünüyoruz. Yeni bir yıla, yeni bir umutlarla müjdeleriyle geliyoruz. Ve yarından itibaren Çaycuma'da Esnaf ve Sanatkarlık yapan tüm esnaflarımız, 70 bin TL'lik kredi limitleri kullanmaya başlayacaktır. Bu bölgede bizim için de sevindirici bir haberdir. Tabi bu arada yeni yılda beklentilerimiz var. Bize en fazla Esnaf ve Sanatkarlarımızdan aldığımız netice itibariyle talep doğrultusunda, Türkiye genelinde biz 2 milyon üzerinde Esnaf ve Sanatkârız. Şuanda Bağ-Kur'dan ve SSK'dan da emekli olup da esnaflığa devam etmeye çalışan, zor şartlarda işini yürütmeye çalışan emekli olan Esnaf ve Sanatkârlarımız için Bölge Milletvekillerinden beklentilerimiz çok yüksektir. Türkiye de 81 tane vilayette Bölge birlikleri, Esnaf ve Sanatkârlar Odalarının Başkanları, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu bu konuyla ilgili her yıl dosyalar hazırlanıp gönderildi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanımız SGK teşkilatlarındaki toplantılarında, bu konuyu çok dile getirilmesine rağmen ve Bakanlığa sunulmasına rağmen, henüz bir gelişme olmadı. Bizlerde artık kendi aramızda çare aramaya başladık. Şuan mevcut biz de iktidar ve muhalefet partisinde Zonguldak'ımızı temsil eden bölge Milletvekillerimiz var. Bizler basın aracılığı ile ve önümüzdeki süreçte bizzat kendilerine müracaat ederek, bu konuyu Meclise taşımaları ve bugüne kadar ilk kayıta başladığı günler ve emekli olduğu güne kadar hiçbir devletten destek, sadece kendi imkanlarıyla KDV ve kendi işini yaratan, yanında işçi çalıştıran Esnaf ve Sanatkarımız emekli olabilmiştir. Emekli olmak için çok zor şartlar altında yaşamıştır. Bazen primlerini ödeyememiş olup toptan ödeyebilmek için, faizli para kullanarak emekli primlerini yatırmıştır. Aslında bu insanlarımıza devletimiz ödül vermesi gerekiyor. Devletimizin daha bunları ödüllendirilmesi lazım.
Bu esnafımız bir işletme de elektrik harcıyorsa elektriğini ve suyunu biraz daha ucuz harcaması gerekiyor. Hale emekli olmamasına rağmen, yanında Sigortalı işçi çalıştırmaktadır. Ve bu konuda da Zonguldak Milletvekillerimiz de Mecliste yalnız bırakmayacaktır. Bu sesimize kulak verecekler diye düşünüyorum.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.