EYLÜL'DE YENİ HİZMET BİNASINDA HİZMET VERECEKLER

Tarih: 2014-07-25 02:15:00

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile Türkiye Şampiyonu olan Ereğli Belediyespor Yıldız Kızlar Futbol Takımı oyuncu ve teknik heyetine iftar yemeği ver

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile Türkiye Şampiyonu olan Ereğli Belediyespor Yıldız Kızlar Futbol Takımı oyuncu ve teknik heyetine iftar yemeği verdi. Mavi Organizasyonda gerçekleştirilen programa Kdz.Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek'in yanı sıra bazı belediye meclis üyeleri ve kulüp yöneticileri de katıldı.

 

"CEKLİ CAKLI CÜMLELER VERMEK İSTEMİYORUZ"

Günü birlik Ankara'da çeşitli temaslarda bulunan Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal, yaşanabilir bir kent için çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Projeleri biran önce hayata geçirmek istediklerine dikkati çeken Uysal, "Hayallerimizi ve vizyonumuzu basın mensupları ile paylaşıyoruz. Net de ortaya çıkmayınca açıkçası şunu yapacağız bunu yapacağız gibi cekli caklı cümleler vermek istemiyoruz. Hem çalışma hem meclis üyesi arkadaşlarım ile şehrimizden şairler, ressamlar ilham alsın. Dili, kültürü olan güzel bir şehir oluşturalım, sadece bugünün insanına değil gelecek nesile de sorumluluklarımız var" dedi.

 

YENİ HİZMET BİNASININ DURUMU

Beyçayırı Stadının yanındaki Alışveriş Merkezinin yeni Kdz.Ereğli Belediyesi hizmet binasına dönüştürülme süreci hakkında bilgi veren ve projenin önemini anlatan Uysal şunları söyledi: "Belediyemizin tek birim ve tek çatı altında hizmet vermeye başlaması bana göre projelerin en büyüğüdür. Çünkü oraya taşındığımız zaman çok daha organize bir takım halinde çalışmaya gireceğiz. Bugün belediye binasının taşınması başlı başına bir olay, önemli bir proje, bir basamaktır. Çok daha enerjik olacağız, uygulamak istediğimiz projeleri çok daha hızlı yaşama geçireceğiz. Bunun hem ekonomik hem çalışma boyutu ile sinerji kazandıracağını düşünüyorum. Muhtemelen 10 Ağustos tarihinden itibaren taşınmaya başlayabiliriz ama Eylül sonuna doğru tam kapasite oraya geçmek istiyoruz"

 

ENGELSİZ BİR KENT HEDEFİ

Günü birlik Ankara ziyaretinde önemli temaslarda bulunduklarını ifade eden Belediye Başkanı Uysal, kadın, çocuk ve engellilerin rahat yaşayabileceği bir kenti mutlaka hayata geçireceklerini kaydederek, "Bizlerin en büyük projelerinden biri kadınlarımız, çocuktan başlayarak öyle bir şehir hayali kuruyoruz ki inanın sadece gözlerimize değil ruhumuzun gözüne hitap edecek bir şehir kurmak istiyoruz. Buradaki en önemlisi ise düşündüklerimiz ile annelerimizin arabalarında kucaklarında sokağa çıkardıkları çocuklarımız için projelerimiz var. Kadınlarımızın çok güvenle dolaşabileceği bir şehir hayal ediyoruz, yaşlılarımızın kendi evindeki gibi sıcak hissedebileceği bir şehir hissediyoruz  ve engellilerimizin de hiçbir engeli olmayan bir şehirde yaşamasını hedefliyoruz bunu başaracağız. Kadınlarımız, çocuklarımız ve engellilerimiz için son derece hassasız. Aileye önem veriyoruz, aile bizim herşeyimiz, toplumun önemli bir birimidir" ifadelerine yer verdi.

 

"TAKLİT DEĞİL KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Göztepe'yi sosyal yaşam alanlarına dönüştürüp turizm noktasında değerlendirilebilmesi için projeleri bulunduğunu ve bu projeleri kısa sürede  hayata geçirmek istediklerini kaydeden Belediye Başkanı Uysal, sahip olunan kültüre sahip çıkacaklarını söyledi. Cehennemağzı Mağaraları, Kale, Göztepe ve Çeştepe'de sit alanları bulunduğunu belirten Uysal, "Aslında bizim bir vizyonumuzda da partimizin programı ile de çakışan bir durum. Biz kültürel belediyecilik dedik. Ankara'ya falan gidiyoruz diyoruz en büyük nedenlerden biri de kültürel belediyecilik üzerinedir. Sahip olduğumuz kültürlere sahip çıkarak büyürüz, taklit ederek değil" dedi.

 

"TOPLUM KATKI SAĞLAMALI ÇOK ÇALIŞMALI"

Basına önemli bir görev düştüğünü de kaydeden Uysal sözlerini şu cümlelerle tamamladı: "Biz projeler diyoruz, marka şehir olmak için toplumun bütün fertleri katkı sağlamalı ve çok çalışmalıdır. Bir şehri basında anlatırken güvenliksiz, kötü örnekleri yazar çizerseniz o şehrin hiçbir zaman marka şehri olamaz artık dünya insanı bunu izliyor. Benim gittiğim şehrin güvenliği var mı bunlara önem veriyorlar. Ben bunları yazmayın demiyorum yanlış da anlaşılmasın"

Uysal ve beraberindekiler basın mensuplarına katılımlarından ötürü de teşekkür etti.

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Hakan Erdoğdu :

Heeey Dosttt Kardeşim yaaa, benim yol hikayesine gerek yok ya.. Bak dost kardeşim benim sizin yalan yol hikayeleriyle boş zamanımı harcamaktansa gözlerimle gördüğüm gerçek hayatı yaşamayı tercih ederim. ben bol bol tavsiye etmiyorum tam tersine zamanı geldi mi ben sana kendi ellerimle soda ısmarlayacağım bol bol hiç merak etme telaşlanma dost kardeşim yaaa çok heyecanlısın:):):) Sen kendin diyorsun ama 9 ay 10 gün sabredemiyorsun ama merak etme ben sana içireceğim bol bol kasa kasa sodaları kendi ellerimle :) Sabırlı ol dost kardeşim... Dost kardeşim sende kendine çok iyi bak aman bir sakinleştirici taşı da kardeşim 9 ay 10 gün olmadan bişey olmasın saygılarımla....

NEJDET YILMAZ YAKUBOĞLUcC :

şunu kabül etmek gerek,ereğli olması gereken yerde değildir.ekonomik,sosyal,kültürel olarak.erdemir 1965 yılından itibaren üretime geçerek ülkenin ve bölgemizin en büyük istihdam merkezi olmuştur. o yıllarda, dr.dündar güçeri belediye başkanı idi. çok iyi diyalog kurmuştu erdemirle."meydan başı yukuşu gibi,eski hükümet binasının bulunduğu alanı o berbat görüntüden erdemirin araç gereçleri ve vermiş olduğu beton ve dolgu malzemeleri ile, ereğli halkının hizmetine sunmaya başarmıştı."daha sonra belediyeye, erdemirin buraya kurulmasından çokda hoşnut olmayan mütegallibe yönetime gelmesiyle birlikde,ilişkiler geridi ve erdemirin imkanlarından yeteri kkadar faydalanamılandığı açktır. BU ANLAYIŞ,EREĞLİDE YAN SANAYİNİN GELİŞMESİNEDE ALAN HAZIRLANMASINDA İHMALKAR OLMUŞTUR. Günümüze kadar gelen anlayış,erdemiri ereğlide "İŞGALCİ" GİBİ GÖRMÜŞ VE BU YÜZDENDE ERDEMİR EREĞLİDEN, HER ANLAMDA AYRIŞTIRILMAYA ÇALIŞILMIŞTIR.30 MART SEÇİMLERİ SIRASINDAKİ KURUMLARLA KAVGANIN ASIL SEBEBİ "BURALAR BİZDEN SORULUR" SİZDE KİM OLUYORSUNUZ ANLAYIŞIDIR.bu yüzden, seçimin kaybedenleri bellidir. ancak kazananları henüzelli değildir. bu açıdan belediye başkanı ve yönetimine şimdilik hiç kimse eleştirisel yaklaşmamalıdır. en azından senesi geçmelidir.çok dedikodusu yapılanlardan,bölgecilik,şövenizim gibi çok ilkel anlayışlara, ne millet vekili ercan bey, nede belediye başkanı dr.hüseyin bey ve yönetiminin pirim verece kleri olası değildir.basit temeldeki dedi kodu içerikli söylemlere itibar edilmez.

dost :

Hakan kardeşim sana tek diyeceğim o yolun neden yapılmadığını bir araştır bakalım ondan sonra söylediklerine utanırsın o yolu eski yönetim bile bile yapmadı neden dersen çünkü o yolu koz olarak kullandı karayolları yazı yazdıydı o zaman alt yapıyı yapın biz yolu yapmaya hazırız diye ama eski yönetim bunu kabul etmedi..senin bol bol soda içmen lazım baya bir hazım sorunun var.20 sene geçtiği gibi 5 yıl da geçer bakalım o zaman bu yazdıklarından dolayı utanırmısın.ne yaparsan yap gerçekler her zaman insanın canını yakar.bekle gör.aslında sana cevap bile vermek gerekmezdi fakat o yolun hikayesini belki araştırırsın diye yazdım.kendine iyi bak saygı ve sevgiler.

Hakan Erdoğdu :

Heyyy dostttt kardeşim telaşma görcez hiç merak etme :) Ben çok iyi biliyorum 20 yıllık geçmisi o zamanlar da siz kumdan kale bile yapamıyordunuz.:) Siz 20 yıllık geçmisi eleştireceğinize, çıkmaz ayın son çarşambası bitirirsiniz o övünerek söylediğiniz o yolu... Çünkü görünen köy kılavuz istemez :) :) o yüzden geçmişinizi eleştireceğinize, o yolu birileri zarar görsün diye benim Ahmet Mehmet Ayşe'nin halkın vermiş olduğu vergilere rağmen siz zamanında yaptırmadınız !! Bunu 7 düver biliyor :) Heyyy dostumm heyyy yaaa, söyle bir halkın içinde dolaş ama dolaşmadan benden tavsiye bir tane sakinleştirici al yoksa 9 ay 10 gün olmadan düşüverirsin bilmediğin kuyulara :) :) :) Ama hiç merak etme telaşa gerek yok Sayın dost bey, 9 ay 10 güne şunun surasında bişeycik kalmadı hep birlikte görecez :)

davut aydemir :

hüseyin bey ,özden şekerlemenin oradan geçerken belediyeden attığın birisinin yüzüne bakamamışsın,senin gözünün içine baktığı halde. bugünlerin iyi günler.bakam seni kim koruyacak kim kurtaracak .bütün akçeli işler senin üzerinde kalmaya devam etsin.

dost :

hazımsızlık çekenlere soda içmelerini şiddetle tavsiye ediyorum.):))

dost :

Hakan Erdoğdu kardeşim 20 sene sesiniz çıkmadı da şimdi neden çıkıyor onu bir anlayabilsem,5 yıl tabi ki çabuk geçer her gün geçmeye mahkum fakat eleştiri yaparken de elini vicdanına koy adam geleli daha 4 ay olmuş şimdiden başladınız eleştirmeye bekle biraz 20 sene adamı denediniz ne gördünüz sahilden ve festivalden başka,bak -bakalım Ereğli gençleri neden il dışlarında iş aramaya gidiyor neden 20 yıl boyunca ereğli ye yatırım gelmemiş bunu bir araştır önce,5 yıl sonra baktınız olmuyor bir daha seçmezsiniz olur biter. senin baya bir rahatsızlığın var yapılacak hizmetlerden.en basit bir örnek vereyim yıllarca Gülüç Kepez karayolu yapılmıyordu da şimdi ne oldu da yapılmaya başladı demek ki neymiş kabadayılıkla her iş olmuyormuş.

Hakan Erdoğdu :

Heeeeeeyyyyyyyyy dosttttt !! 9 ay 10 gün sonrasını da görecez... Bu işler her gazetenin altına leb demeden leblebiye atlamaya benzemez!! Birde ne meraklıymışın 9 ay 10 gün beklemeye 5 yılda çabuk geçer unutma, yaşadığımız her saniye değeri önemli olduğu kadar da bu işler yıkmakla da olmaz şimdi çok iyi görüyoruz ki heyyy dosttttt sizin gibi belediye kimlerin elinde kalmış yazık size...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.