EZAN OKUMA KURSU

Tarih: 2011-09-22 00:00:00

Alaplý Ýlçe Müftülüðü tarafýndan Ýlçede görev yapan din görevlilerine yönelik Kuran-ý ve Ezaný güzel okuma kursu baþlatýldýðý bildirildi.  Ulu Cami'de baþlanan kursta Ýzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Emekli Öðretim Görevlisi Ali Ortapýnar, tarafýndan, 25 di
Alaplý Ýlçe Müftülüðü tarafýndan Ýlçede görev yapan din görevlilerine yönelik Kuran-ý ve Ezaný güzel okuma kursu baþlatýldýðý bildirildi.  Ulu Cami'de baþlanan kursta Ýzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Emekli Öðretim Görevlisi Ali Ortapýnar, tarafýndan, 25 din görevlisine saba, uþþak, rast, segah ile hicaz olmak üzere 5 ayrý makamda Kuran-ý Kerim ve ezan okuma eðitimi veriliyor.  MüftüHüseyin Baþ, Güzel sesle, usulüne ve makamýna uygun bir ezanýn insanlar üzerinde çok olumlu tesiri olduðunu belirterek þöyle dedi;
Müftülüðü tarafýndan 25 hocamýza usulüne ve makamýna uygun Kuran-ý Kerim, ezan ve ilahi okunmasý konusunda eðitim veriliyor.
Kursumuz 1,5 ay sürecek. Kurs sonunda 2 bir kurs daha açmayý planlýyoruz. Kursa katýlan din görevlileri ise kursun çok faydalý olduðunu belirttiler.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.