FARKLI SEKTÖRLER TOPLandI

Tarih: 2010-03-13 00:00:00

Zonguldak Kız Teknik Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi'nde, "Sektörle İşbirliğini Güçlendirme" toplantısı yapıldı. Toplantıya; okul öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra, il genelinde çalışmalarını sürdüren farklı sektörlerden yaklaşık 50 işveren sta

Zonguldak Kız Teknik Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi'nde, "Sektörle İşbirliğini Güçlendirme" toplantısı yapıldı. Toplantıya; okul öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra, il genelinde çalışmalarını sürdüren farklı sektörlerden yaklaşık 50 işveren statüsündeki davetli katıldı. Programın açılış konuşmasında okul öğretmenlerinden Ayşe Tekin, İstiklal Marşı'nın kabulünün 89'uncu yılını kutlamanın heyecanını taşıdıklarını belirttikten sonra İstiklal Marşı okundu.
Ardından Okul Müdürü Emine Tepe, öğrencilerin sektör yöneticileriyle buluşmasının önemine değinerek şunları söyledi:
"Yeniliğe, gelişime ve değişime açık olmayan bir kurumda kalitenin geliştirilmesi mümkün değildir düşüncesiyle 2000-2001 öğretim yılından itibaren Toplam Kalite Yönetimi çalışmalarına başladık. Önce insan anlayışıyla yola çıkarak, iş piyasasının ve çevrenin eğitimli eleman ihtiyacını karşılayan, kurumlarla ve sektörle uyumlu çalışan, alanında yeterli bilgi ve beceriye sahip, yaratıcı, üretici, girişimci, yeniliklere açık, kendini geliştirebilen ve çevresine saygılı bireyler yetiştirerek, topluma hizmet vermeyi misyonumuz olarak belirledik. Vizyonumuzda ise 'Zanaatkarlığı, sanat yapanların okulu olacağız, tasarlayacak, geliştirecek, üretecek ve markalaşacağız' dedik. Bunları hedeflerken Toplam Kalite değerlendirme sürecine kurum bazında başvurduk ve il düzeyinde yapılan değerlendirmede Zonguldak ikincisi olduk. Bu başarı kurumumuza ayrı bir ivme kazandırdı. Hiçbir zaman 'Dün neredeydik, bugün nereye geldik?' ve 'bu kadar yeter' demeden 'yarın nereye gidebiliriz?' diye kendimize sorduk. İşte bu sorunun cevabını Toplam Kalite Ekiplerimizden olan 'Sektörle İşbirliğini Güçlendirme Ekibi' bugünkü buluşmayı düzenleyerek okulumuzun misyonunu gerçekleştirmede bir adım daha atmış oldu. Kısacası, eğitimde kaliteyi yakalamak için bireylerin istenilen nitelikte davranış değişikliği yaratabilmelerini sağlamak, becerilerini ortaya çıkarmak ve onları istenilen yönde eğitmek ve yönlendirmek bizim temel hedefimiz olmuştur."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.