"FATURA EMEKÇİLERE ÇIKARTILMAK İSTENİYOR"

Tarih: 2009-07-09 00:00:00

Geçtiğimiz hafta Pazar günü gerçekleştirilen Selüloz-İş Sendikası Çaycuma Şubesi 7. Olağan Kurulu'nda üçüncü kez başkanlığa seçilen İlhan Aktaş, yaptığı açıklamada kongreye katılan tüm üye ve konuklara teşekkür etti.Başkan İlhan Aktaş, kongrelerinin kağıt

Geçtiğimiz hafta Pazar günü gerçekleştirilen Selüloz-İş Sendikası Çaycuma Şubesi 7. Olağan Kurulu'nda üçüncü kez başkanlığa seçilen İlhan Aktaş, yaptığı açıklamada kongreye katılan tüm üye ve konuklara teşekkür etti.
Başkan İlhan Aktaş, kongrelerinin kağıt işçisine yakışır bir olgunlukta geçtiğini belirterek şöyle konuştu;
"Öncelikle davetimize uyarak kongremizde bizi onurlandıran başta CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk olmak üzere, Belediye Başkanı Mithat Gülşen'e, GMİS Genel Başkanı Ramis Muslu'ya, GMİS Genel Sekreteri Taci Alkaya'ya, Üzülmez Şubesi Başkan ve yöneticilerine, TEKSİF Genel Mali Sekreteri İbrahim Öner'e, Belediye-İş Zonguldak Şube Başkanı Cavit Zülfikar'a, Belediye-İş Çaycuma Temsilcisi Kutay Sungur'a, ADD Şube Başkanı Bayram Cura, Esnaf Odası Başkanı Hayri Kandemir, İşçi Emeklileri Cemiyeti Başkanı Nizamettin Eyidoğan, TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Erdoğan Güney ve Ergün Çelik, yine TSO Yönetim Kurulu Üyesi Zekai Kamitoğlu, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk, CHP Belediye Başkan Adayı Tümer Peker, Nakliyat Kooperatifi Başkanı Yüksel Aslan, Ziraat Odası Başkanı İsmail İnam ve Sendikamız Genel Merkez Yöneticileri ile Şube Başkanlarına teşekkür ediyorum. Ayrıca başka programları nedeniyle kongremize gelemeyip, telgrafla katılan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Mustafa Kumlu'ya, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ergün Atalay'a, KOOP-İŞ Genel Başkanı Eyüp Alemdaroğlu'na, TES-İş Zonguldak Şube Başkanı Hasan Efendioğlu'na, yine kongremize çiçek gönderen SHP eski Parti Meclis Üyesi Şerafettin Turpçu'ya, METEKSAN Genel Müdürü Vahit Uğurlu'ya, OYKA Genel Müdürü Aytekin Kadıoğlu'na, Belediye Meclis Üyesi Av.Erdem Hacıoğlu'na, TSO Başkanlığı'na, KESK Bileşenleri Platformu'na, MHP İlçe Teşkilatı'na ayrı ayrı teşekkür ederim. 7. Olağan Kurulumuza katılan METEKSAN ve OYKA işyerlerimizde çalışan tüm üyelerimizi de kongrede göstermiş oldukları hassasiyet ve olgunluklarından dolayı kutluyorum. Kongremiz, gerçekten de biz çalışanlar açısından zor bir dönemde toplandı. İçinde yaşadığımız ekonomik koşullar ve krizin faturası yine biz ücret ile çalışanlara çıkartılmak isteniyor. Öte yandan siyasal arenada ve kurumlar arasında bir kaos ortamına doğru hızla sürükleniyoruz. Bu gidişten cidden endişe duyuyoruz. Kongremizde yaptığım çağrıda da belirttiğim gibi, emekten yana tüm sivil toplum örgütlerinin ve demokrasi güçlerinin acilen birliğinin sağlanması zamanı geldi."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.