"FATURALARI ÖDEMEK İSTEMİYORUZ"

Tarih: 2009-09-18 00:00:00

GMİS Zonguldak'ta memur sendikalarını ziyaret ederek emekçi dayanışmasının örneklerini sergilemeyi sürdürüyor. Maden işçilerinin sendika yöneticileri, Türk Kamu-Sen ile Memur-Sen'e yaptıkları ziyaret sırasında birlik ve beraberliği pekiştirerek daha güçl

GMİS Zonguldak'ta memur sendikalarını ziyaret ederek emekçi dayanışmasının örneklerini sergilemeyi sürdürüyor.

Maden işçilerinin sendika yöneticileri, Türk Kamu-Sen ile Memur-Sen'e yaptıkları ziyaret sırasında birlik ve beraberliği pekiştirerek daha güçlü mücadeleden yana olduklarını açıkladı.

GMİS Genel Başkanı Ramis Muslu ve yöneticiler Zonguldak'ta Türk Kamu-Sen ile Memur-Sen sendikalarını ziyaret ederek sürdürdükleri toplu-iş sözleşme görüşmelerinde başarılar diledi. Muslu, işçi-memur ayrı yapmadan mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.

TÜRK KAMU-SEN ZİYARETİ
Ramis Muslu ve beraberindekiler  Kamusen İl Temsilcisi Salih Alemdar'ın yanı sıra Türk Kamusen'e bağlı sendikaların şube başkan ve yöneticileri ile görüştü. Muslu,  TTK ve MTA'da tamamladıkları toplu iş sözleşmesi sürecinde verdikleri destekten dolayı Alemdar'a teşekkür etti ve  "Bizler Genel Maden İş Sendikası olarak yoğun bir toplu
Sözleşme süreci geçirdik. Bugünlerde aynı süreci sizler yaşamaktasınız. Öncelikle toplu sözleşme dönemimizde bizlere verdiğiniz destekten dolayı yönetim kurulu arkadaşlarım ve maden işçileri adına çok teşekkür ediyorum" dedi.Muslu sözlerini şu şekilde sürdürdü:
"Zonguldak'ta birlik ve beraberlik içerisinde çalışan memurumuz ve işçimizin hak ve menfaatlerini koruyup kollamak için mücadele ediyoruz. Bu mücadeleyi yaparken de birbirimize destek olmak zorundayız. Birlik beraberliğimizi pekiştirerek daha güçlü şekilde mücadelemize devam etmek durumundayız. Ülkede yaşanan sorunlar atlatmak için birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Hazineden Sorumlu Devlet Bakanımız açıklama yaptı, 2009'un bütçe açığı yaklaşık 62 milyar
dolar. Ülkemiz, yıllardır yatırım yapılmadığı halde üreten toplumdan tüketen topluma dönüştürülüyor. Bunun yanında ülkede borçlar almış başını gidiyor. Ama fatura geçmiş
yıllarda olduğu gibi yine işçiye, memura, emekliye, esnafa ve işsize kesiliyor. Biz artık bu faturayı ödemek istemiyoruz. Bu faturayı kimler yükseltiyorsa bedelini de onların ödemesini istiyoruz. Her dönem sıkıntıları bizler yaşıyoruz. Bu sıkıntıları yaşamamak için birlik beraberliğimizi pekiştirerek işçi, memur ayrımı yapmadan tüm etkinliklerde yanınızda olduğumuzu ifade etmek istiyoruz."Salih Alemdar da, "Geçmiş aylarda kamu kesimindeki işçiler toplu sözleşmelerini yaptılar. Ama hiçbir işçi ve sendika yetkilisi toplu sözleşmelerden memnun olduklarını söylemediler.Türkiye Kamu-Sen ve bazı sendikalar 2009'da toplu görüşme masasına yetkisiz olarak oturdu. Yetkili olan Memur-Sen'in, kamu çalışanlarının haklarını savunamadığını ve ayrıntılı olarak masaya taşıyamadıklarını gördük. Türkiye Kamu-Sen bazı işkollarında yetkili konfederasyon olarak masaya oturdu ve temsil ettiği hizmet kollarının haklarını ayrıntılı bir şekilde masaya taşıdı. Kamu işveren temsilcileri 8 yıldır aynı şeyi uygulayarak masadan hiçbir şey vermeden kalktı.
2-3-4 Ekim'de Türkiye Kamu-Sen, tüm şubelerini Ankara'ya toplantıya çağırıyor ve eylem kararı alacak. Bu eylem kararı içerisinde iş bırakma eylemi de var. Biz bütün üyelerimizi uyanık olmaya ve eylemlerimize destek vermeye çağırıyoruz. Tüm emek platformlarının güçlerini birleştirmesini arzu ediyorum. GMİS'in verdiği destek sözünü ileride birlikte meydanlarda hayata geçireceğimize inanıyoruz" dedi.

MEMUR-SEN ZİYARETİ
Ramis Muslu, Memur-Sen'e de TTK ve MTA Toplu İş Sözleşme görüşmeleri sürecinde kendilerine verdiği destek için teşekkür etti.Muslu, "Memur sendikalarımız toplu görüşme sürecindeler. Zor bir süreç yaşanıyor.Maalesef dünyada yaşanan ekonomik krizin ülkemize yansımalarını hepimiz, işçimiz, memurumuz, dar gelirlimiz, çiftçimiz, esnafımız, işsizimiz olarak yaşıyoruz.
Böylesine zor bir dönemde sizler de toplu sözleşmelerinizi bağıtlamaya çalışıyorsunuz.  Sizlerin de temsil ettiğiniz üyelerinize karşı sorumluluklarınız var.
Her krizin faturası ne yazık ki işçiye, memura, halka ödettirilmeye çalışıldı, çalışılıyor. Bizler artık bu faturaları ödemek istemiyoruz.Bu süreçte maden işçilerinin yanınızda olduğunu belirtiyor, toplu sözleşme görüşmelerinizin başarılı geçmesini diliyorum" dedi.Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar ise şöyle konuştu; "Bizim yaptığımız iş emek mücadelesi, hak arama mücadelesi. Sizin başlatmış olduğunuz adımın çok önemli olduğuna inanıyorum. Genel Maden İş'in sizinle birlikte yeniden dışa dönük olduğunu, toplumun her kesimiyle kucaklaşan bir yapıya kavuştuğunu görmek bizleri memnun etti.Sizler işçinin, bizler memurun emek mücadelesini veriyoruz.
Ortak eylem, ortak mücadele noktasında, kırmızı çizgilerimizi ortaya koyduktan sonra her platformda birlikte olacağımızı deklare ediyoruz.Aklın yolu bir. Toplumun ve milletin menfaatleri neyse birlikte mücadele edelim.Memur-Sen olarak  376 bin üyeyle en büyük memur sendikasıyız.
Genel Başkanımız "Biz artık toplu görüşme istemiyoruz. 2010 yılında toplu sözleşme olmazsa Memur-Sen masada olmayacaktır" dedi. Bu çok önemli bir mesajdır".

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.