FEDA-DER'DEN MISIR OLAYLARINA TEPKİ

Tarih: 2013-07-30 09:44:00

Fikir ve Eğitim İçin Dayanışma Derneği (FEDA-DER) üyesi grup Mısır'da yaşanan askeri darbeyi protesto etti Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin serbest bırakılmasını istedi. Ereğli ilçe merkezinde bulunan İş Bankası yanında toplanan kalabalık grup taşıd

Fikir ve Eğitim İçin Dayanışma Derneği (FEDA-DER) üyesi grup Mısır'da yaşanan askeri darbeyi protesto etti Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin serbest bırakılmasını istedi. Ereğli ilçe merkezinde bulunan İş Bankası yanında toplanan kalabalık grup taşıdığı döviz ve attığı sloganlarla Mısır'da yaşanan olaylara tepki gösterdi.

 

FEDA-DER Sözcüsü Davut Olgun, her sahura yeni katliam haberleri ile uyanma endişesi ile uykularının kaçtığını, darbecilerin azgınlıkta sınır tanımadığını söyledi. Halkın büyük çoğunluğunun desteğini alarak iktidara gelen bir yöneticiden haber alınamadığını, meydanlarda, zulme boyun eğmeyeceklerini haykıranların adeta terörist ilan edildiğini belirten Olgun konuşmasında şunları söyledi:

"Bu kadar pervasız ve azgınca davranan darbeci güruh, bütün dünyanın gözleri önünde kardeşlerimizi acımasızca katletmeye devam ediyor. Haklı talepleri ve savundukları değerleri uğruna meydanlarda iftarlarını açan, sahurlar yapan, rablerine avuçlarını açarak dualar eden kardeşlerimizin sabah namazlarını kılarken kalleşçe katledilmesinin acısı, taze bir şekilde hafızalarımızdayken, yeni bir katliam haberi ile güne uyandık. Dün gece Adeviyye meydanında sahurlarını yaparak sabah namazlarını kılmakta olan kardeşlerimiz keskin nişancılar tarafından katledildi. Şuan itibari ile ölü sayısı 200’e yaralı sayısı da 5000’lere dayanmış durumda. Kardeşlerimiz vücutlarının her yerinden hedef gözetilmeksizin ateşli silahlar ile yaralanmış durumdalar ve birçoğunun da durumu ağır. Darbeciler bir kez daha o beyinsiz kafaları ile Müslümanları korkutarak sindirerek meydanlardan uzaklaştırabileceklerini zannediyorlar. Darbeci zalimleri ilk tebrik eden 100.000’den fazla insanın katili olan kan emici Es’ed’in olması bizleri şaşırtmıyor. Suriye’deki Baas iktidarının en büyük destekçisi İsrail, Mısır’daki darbecileri halk kahramanı ilan ediyor. Mısır halkının bağrından çıkan Mursi’nin kapı dışarı ettiği zalim İsrail ve kâfir Es’ed’in büyükelçisine kapılar darbeciler tarafından sonuna kadar açılıyor. Tüm dünyadaki müstekbirler, işbirlikçiler, strateji peşinde koşan siyasal hurafeciler iyi bilsinler ki biz Müslümanların tek yardımcısı vardır. O da âlemlerin Rabbi olan Allah'tır. Zalimlere asla boyun eğmeyeceğiz. Mısır’daki kardeşlerimizi asla yalnız bırakmayacağız. Bizler Ereğli’de faaliyetlerine devam eden FEDA-DER olarak buradan sesimizi ulaştırabildiğimiz herkese seslenmek istiyoruz. Seçilmiş iktidarın temsilcisi olan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi derhal serbest bırakılmalıdır. Kardeşlerimizi katleden her kademedeki darbeciler hesap vermelidir.Muhammed Mursi'nin ve ölümü göze alarak direnen kardeşlerimizin, İhvan-ı Müslimin'in sonuna kadar yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz"

Kalabalık grup attığı sloganların ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

kartal :

Abi yeşillinin tipine ve sakalına bak. Bunlar da demokratsa ben de hiçbir şey bilmiyorum demektir. Bunlar demokrasinin d 'sinden bile hoşlanmazlar.

penguen belgeselcisi :

SİZ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ EY FEDA -DER ! Açıklanan en yüksek resmi katılım oranı ise Ahram gazetesinin verdiği yüzde 43.4 olduğu göz önüne alındığında seçimlere halkın büyük bölümü katılmamıştır. Aradan geçen süreçte devrimci halk önce 100 günlük bir takvim belirlemiş fakat bu süreçte Mursi verdiği sözleri tutmamıştır. Ardından yeniden çalışmalara başlayan gençler 369 gün sonra Mursi’yi koltuğundan indirmiştir. Mısır halkının onmilyonlarca kitleler halinde(bazı kaynaklarda 33 milyon kişi gösteriye katılmıştır) Mursi’nin devrilmesini istemesi Filistin direnişine yıllardır çok büyük destek veren Suriye ile ilişkileri kesmesinin hemen sonrasına rastlamaktadır. Aşağıdaki videoda Suriye karşıtı cephenin kimler olduğu, ne gibi açıklamalar yaptığı ve İslam düşmanlarıyla sözde İslami görünümlü kişilerin nasıl ağız birliği yaptığını ayrıca korsan İsrail cumhurbaşkanı Şimon Peres’in Suriye’ye bir dış müdahale olmayacağını bunu Arapların halletmesi gerekir şeklindeki açıklamalarına Mursi’nin hemen emredersiniz diyerek Suriye karşıtı uygulamaları başlatmasını izleyeceksiniz.VE bakıyoruz sizde esad düşmanısınız israilde ne kadar traji komik

Mahsun :

Baas iktidarının destekçisi israilmiş aman aman yesinler çok güzel ajitasyonlar bunlar bırakın bu işleri israilin asıl destek olduğu ortaki teröristler suriye israil tarafından bu sene tam 4 kere bombalandı destekçisi olduğu içinmi bombalandı sizce bırakın bu hayalleri ya Türk halkı herşeyin farkında Arap-İsrail savaşlarında siz susup ağzınızı açmazken Suriye müslümanları savunuyordu mısırdaki olaylar konusunda hakkınız olabilir ve bir darbe yönetimi geldi halka ateş açıldı o yönden sonuna kadar haklısınız ama suriye konusunda politikanız tamamen yanlış amerika silah vercek israil silah vercek katar silah vercek sonra çıkacaksınız biz özgürlük savaşı veriyoruz diyeceksiniz 5 yaşında çocuk bile bu dediklerinize inanmaz sizin esadı devirmek için harcanan çabalar israili devirmek için harcansaydı şuan israil diye bir ülke kalmazdı saygılar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.