FEN LİSESİ İSPANYA'DAN DÖNDÜ

Tarih: 2013-05-23 09:19:00

Zonguldak Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri, AB fonları ve Ulusal Ajans kanalıyla gerçekleştirilen “Comenius Projesi” kapsamında İspanya-Valensiya şehrindeki okul ziyaretini tamamlayarak yurda döndü. Geziye; 7 öğretmen ve 5 öğrenciyle katılan proje takım

Zonguldak Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri, AB fonları ve Ulusal Ajans kanalıyla gerçekleştirilen “Comenius Projesi” kapsamında İspanya-Valensiya şehrindeki okul ziyaretini tamamlayarak yurda döndü. Geziye; 7 öğretmen ve 5 öğrenciyle katılan proje takımı oldukça memnun ve güzel duygularla döndüklerini vurguladılar. 
Geziye başkanlık eden Okul Müdürü Sami Çakır, “Imaging Europe adındaki 8 ortaklı projemizi, bu son okul ziyaretiyle tamamlamış olduk. Orada bulunduğumuz sürede katılımcı ülkelerden gelen öğrenci ve öğretmenler atölye çalışmaları yaptılar. Kimi zaman da derslere konuk oldular. Projemiz 3 konu başlığı altında Avrupa Birliği’ni oluşturan temel öğelere gönderme yapan 3 film çekmekti. Hazırladığımız bu filmleri burada birleştirip sergiledik. Yapılan film ödülleri gecesinde bu film ‘En İyi Orijinal Film Ödülü’ aldı. Gezilere katılan öğrencilerimizin 2 yıllık emeğinin ürünü olan bu film oldukça ilgi gördü. Atölye çalışmaları dışında okuldaki tüm öğretmen ve öğrencilerle eğitim-öğretim üzerine fikir alışverişinde bulunduk. Bu tip projelerin öğrenci, öğretmen vizyonu ve ülkelerin birbirlerini tanıması açısından oldukça faydalı olduğunu gördüm” dedi. Projeden Sorumlu Koordinatör Öğretmen Ali Ulusan ise, “2 yıllık çalışmalarımızın ürünlerini burada sergiledik. Çalışmaların yanında öğrencilerimizi evlerinde misafir eden İspanyol öğrencilerin sergilediği dostluk gezi boyunca ve ayrılırken, bizleri oldukça duygulandırdı. Projelerin bu insani yönünün ülkelerin ve insanların birbirlerini tanımalarında ve ön yargıları yıkmakta oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi. 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.