"FERYATLAR AYYUKA ÇIKTI"

Tarih: 2009-06-22 00:00:00

CHP Zonguldak İl Başkanı Yayla, Zonguldak’ta yaşanan 2 ciddi sorunun biran önce çözülmesi için yetkililerin harekete geçmesini istedi. Sorunlardan birinin hırsızlık diğerinin de asgari ücretli vatandaşların aylardır maaş alamaması olduğunu belirten Yayla,

CHP Zonguldak İl Başkanı Yayla, Zonguldak’ta yaşanan 2 ciddi sorunun biran önce çözülmesi için yetkililerin harekete geçmesini istedi. Sorunlardan birinin hırsızlık diğerinin de asgari ücretli vatandaşların aylardır maaş alamaması olduğunu belirten Yayla, “Çaresizlikten insanlarımız bunalımın ucuna gelmiştir” dedi.

 

Zonguldak’a, Zonguldak’lıya sahip çıkılmasını istediklerini belirten CHP Zonguldak İl Başkanı Osman Yayla yetkilileri uyardı. Ülkenin içinde çok büyük zorluklar bulunduğunu bugünlerde de aynı zorlukların Zonguldak’ta yaşandığını belirten Yayla, ekonomi, işsizlik yönünden, eğitim sağlık gibi her alanda tahammülü zor bir süreçten geçildiğini can ve mal güvenliğinin yeterince korunamadığı günümüzde her bir sorun sayfalarca yazılıp çizilebilir duruma geldiğini vurguladı.

ACİL ÖNEM ALINMALI

Son dönemlerde meydana gelen hırsızlık olaylarına dikkati çeken Yayla, asgari ücretli çalışan işçilerin dahi aylardır maaşlarını alamadığını belirttiği yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi. “Şugünlerde Zonguldak’ta yaşanan iki konu var ki alarm zilleri çaldırıyor. Çok acil önem istiyor. Birinci konu 1-2 yıldır Zonguldak’ta hırsızlık olaylarının devam ettiği bir gerçektir. Bugünlerde ise bu eylemler doruğa çıkmıştır. Bilhassa Bahçelievler mahallesinde evlere girmek sureti ile yapılan hırsızlık olayları rutin iş haline gelmiştir. Çare? Çare bulunamıyor. Sistem yetersiz. Teknoloji eksik, polis memurları sayısı az vs. Aileler korku ve panik içinde, bir de hırsızlıklar bakkaldan bisküvi, ekmek gibi hırsızlık değil, hırsızlık artık yeni sektör olmuş, failler çeşitli illerden gelip Zonguldak’ı talan edip elini kolunu sallaya sallaya yine gezebiliyor veya illerine dönebiliyorlar.

 

YETKİLİLERİ UYARIYORUZ

Hatta Manisa’dan, Balıkesir’den, İstanbul’dan Adapazarı’ndan bile buraya gelinip evleri kaldırılıp götürebiliyorlar. Bu 2 yıla yakın bir süreden beri yapılıyor. Peki adalet nerde? Hırsız yakalansa ne olur? Oda ayrı bir konu. Mağdur uğraşadursun, o hırsızlar başka yerlerde işlerine devam ederler, tabiki bu işin başka yönü. Vatandaşlarımızın hırsızlık , huzur, konusundaki feryatları için yetkilileri uyarıyoruz. Önlemler alınmasını, daha duyarlı olunmasını, faillerin mutlaka durdurulmasını, yakalanmasını istiyoruz. Bu konunun takipçisiyiz.

 

HERKESİ DUYARLI

OLMAYA ÇAĞIRIYORUM

İkinci konu tabiki işsizlik, caresizlik hat saflarda. Ancak çeşitli kurumlarda özel işletmelerde asgari ücretle çalışan insanlarımız var ve asgari ücrette olsa üç-beş lira maaşlarını  aylardır alamıyorlar, feryatlar ayyuka çıktı, Kdz.Ereğli tersanelerinden, hastanelerde, temizlikte, çalışanlara kadar çaresizlikten insanlarımız bunalımın tam ucuna gelmiştir. Bu hususta da çok acil olarak çalışanlarımızın mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz. Bu konunun da  takipçisiyiz. Yetkilileri, sorumluları, herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.