FESTİVAL PROGRAMI AÇIKLANDI

Tarih: 2013-02-15 00:00:00

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık bu yıl 28-29-30 Haziran tarihleri arasında bu yıl gerçekleştirilecek olan Uluslararası Sevgi Barış Dostluk ödülünün detaylarına ilişkin bilgiler verdi. Festival ile ilgili eleştirilere de çok sert yanıt veren Posbıyı

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık bu yıl 28-29-30 Haziran tarihleri arasında bu yıl gerçekleştirilecek olan Uluslararası Sevgi Barış Dostluk ödülünün detaylarına ilişkin bilgiler verdi. Festival ile ilgili eleştirilere de çok sert yanıt veren Posbıyık, gelecek sanatçıları ve sevgi barış dostluk ödülünün kimlere verileceğini açıkladı.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda ilçede bulunan dernek, siyasi partiler, meslek odası yöneticileri ile biraraya geldi ve festivalin detaylarına ilişkin bilgiler verdi. 

20'NCİ YILINI KUTLUYORUZ

Posbıyık'ın konuşmaları: Bu sene festival toplantısını erkenden yapalım dedik. Festivalimiz 20'nci yılını kutlayacak ve bu festivalin çok daha görkemli olması için Ereğli halkı adına büyük destek bekliyoruz. Bu festivalimize el ele verip yeni fikirler üretmek suretiyle aynı şeyler olmamak kaydıyla sadece türkücülerle şarkıcılarla değil, kültürel ve sosyal anlamda iyi noktaya gelmesi için herkesin gayretini istemek için buradayız.

ÇİLEK FESTİVALİNİN TARİHİ DEĞİŞECEK

18 Haziran'da yaptığımız Çilek Festivalinde büyük sıkıntılar yaşanıyor çünkü çilek bulunamıyor. Çilek Kooperatifi Başkanlığı ile görüşeceğiz ve onların tespti ettiği bir tarihte Çilek Festivalini yapacağız. Her zaman olduğu gibi çilek komitesi çilek yetiştirme derneği bize yine en iyi çilek yetiştiriciliği seçilecek. 18 Haziran'da kurtuluş bayramı yapılacak. 8 Mart biliyorsunuz Dünya Kadınlar günü. 8 Mart tarihinde Türkan Şoray Ankara'da bir programa katılıyor 9 Mart'ta saat 15.00'de AKM'de Türkan Şoray ile bir söyleşi gerçekleştirilecek ve kitaplarını imzalayacak.

FORMLARI DAĞITACAĞIZ

Bu sene 20'ncisini yapacağımız festivali 1 hafta erkene aldık. Ramazan ayı Temmuz ayında başlıyor her zaman olduğu gibi Temmuz ayının ilk haftasında festivali yaptığımız şekilde Ramazan ile çok yaklaşıyor bu arayı açmak için Haziran ayının sonuna aldık.  Formlar dağıtacağız ve kim ne yapmak istiyorsa bize bildirecek bizde yardımcı olacağız ve festivalin daha renkli geçmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu seneki festival 20'nci yılda. Dernek ve odalara, muhtarlara sesleniyorum pamuk eller cebe diyorum. Dernekler göstersin nerede eylem yapabilirler sanatçı getirebilirler, biletli de yapabiliyorlar, bu noktada bizlerden talepte bulunacaklar ve festivalin renkli geçmesi için her zaman olduğu gibi bu sefer 20'nci yıl olduğu için daha da aktif bir şekilde destek vermek suretiyle bu işi yapmamız gerektiğine inanıyoruz.

İLERİ GERİ LAFLAR SÖYLÜYORLAR

Bizim için ileri geri laflar söylüyorlar. Söylesinler biz bunlardan rahatsız değiliz, vicdanımız rahat yaptığımız herşey Ereğli için. Ereğli'de yaşayan insanların mutluluğu için uğraşıyoruz. Şunu itiraf etmek gerekir bunu anlatmam gerekir bu festivallerde karşı siyasetçi arkadaşlar bazı milletvekilleri bazı insanlar diyeyim çok kişiselleştirmeyeyim işi Halil Posbıyık esnafın gırtlağına basıyor diye acımasızca eleştirilerde bulunuyorlar. Hiçbir esnaftan para almıyorum, öyle çakkaldı bakkaldı belediye ile işi olandı kesinlikle ve kesinlikle para aldığım ve kimseyi zorladığım yok. Baskı yaparam para aldığım falan yok. Eğer bunlardan bir tanesini söyleyenler ispat etsinler elini öpüp özür dilemeye hazırım. Biri çıksın baskı yaptın zulüm yaptın veya küçük esnaftan par a aldın diyen varsa bunu gelsin ispatlasın elini öpeceğim ve dediğim gibi özür dileyeceğim. Bu festival öyle küçük bir festival değil. Bu bir beceri işidir.

MİLLETEKİLİNE AĞIR İFADE

İster dedikodu yapsınlar ister çapsız milletvekilleri olsun beni  o çok konuşan çocuk milletvekili de var bunu diyenler ispatlasın ispatlayamazlarsa yalancılardır.

İŞTE GELECEK SANATÇILAR

28 Haziran Cuma günü akşamı Teoman ve Sibel Can sahneye çıkacak. Teoman müziği bırakmıştı ilk kez burada dönüşünü yapacak. 29 Haziran Cumartesi günü akşamı Gülşen ve Murat Boz. Aslında o günkü programda Hadise ile Murat Boz vardı. Televizyonlarda birbirlerine iltifat ediyorlar ama birbirlerini çekemiyorlar kavga ettiler sen birinci çıkacaksın ikinci çıkacaksın diye. Birbirlerine girdiler bizde tercihimizi Murat Boz'dan yana kullandık ve Hadise'nin yerine Gülşen'i aldık. Murat Boz'u artık seviyoruz bir ara kendisine kızgındık. 30 Haziran akşamı ise ilk önce Athena ardından da Tarkan sahneye çıkacak bu anlaşmaların hepsi yapılmıştır.

TARKAN, HABERAL, MESUT ÖZİL'E SEVGİ BARIŞ DOSTLUK ÖDÜLÜ

Sevgi Barış Dostluk Ödülü Sanat Dalında bu yıl Tarkan'a ödül vermeye karar verdik. Kendisi de son derece mutlu oldu. İkinci ödülümüz de bize göre dünyanın Nobeli olan Sevgi Barış Dostluk ödülünü Mesut Özil'e vereceğiz.  Özil'e uzun bir yazı yazdık davetiyelerimizi gönderdik yanıt bekliyoruz bunu da belirtelim. Mesut Özil'den henüz yazılı kağıt gelmedi arkadaşlarımız devrede. Üçüncü ödülümüz çok saygı duyduğumuz bilim adamı Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'a Sevgi Barış Dostluk ödülünü vereceğiz.

HABERAL AĞLADI

Haberal'a ödül vermek üzere kardeşi Ali Haberal'ı ziyaret ettim bir dosya halinde içeriğini de hazırlamıştık. Ali Haberal hoca dosyayı aldı ve gözleri doldu sevindi mutlu oldu teşekkür etti bu ara da dediki, "Başkan senin için burada da efsunlu adam deniliyor her dediği oluyor ben inanıyorum ki bu ödülü Mehmet Haberal'a orada Ereğlililerin önünde 800 bin kişinin önünde inşallah sen vereceksin" dedi. Bende bundan hiç şüphen olmasın dedim. Dün akşamda Mete Akyol telefon etti dosyayı o getirmiş cezaevine. Mehmet Haberal'a dosyayı vermiş okumuş çok mutlu olmuş sevinmiş gözlerinden yaşlar dökülmüş hemen gider gitmez Halil Posbıyık'a telefon ediyorsun ama o telefonu ben etmiş oluyorum Ereğli halkına sevgi saygılarımı gönder demiş.

F16 UÇAKLARI GELECEK

Ereğli'ye söyleşi yapmak üzere Ayşe Arman'ı getirmek istiyoruz. Anlaşma yapıldı Ayşe Arman Ereğli'de söyleşi gerçekleştirecek. Genel Kurmay Başkanlığına müracaat ettik dünyada Amerika'dan sonra F16 gösteri ekibi Türkiye'de. 28 Haziran yani festivalin birinci gününde göklerde bir gösteri yapacaklar bu da bir ilk oluyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bize teşekkür etti ilk kez bir festivale davet ediyoruz bundan bizde onur duyuyoruz dedi.

LAZER GÖSTERİSİ

Almanya Zonguldaklılar Derneğinin gecesine gittiğimde lazer ışıkları yapıyorlar. Bu lazer ışıklarını Düzce'den Zonguldak'tan da izleyebilecekler. Alman ekibi ile görüştük Almanya ekibi ile Türk dostlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz Hasan Köktürk arkadaşımız başta olmak üzere bunun sponsorluğunu yapıyorlar.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ünal Savaş :

FESTİVAL SPONSORU ESNAF VE İŞ ADAMLARIMIZ VE FESTİVAL YÜRÜTME KURULU BAŞKANI HALİL POSBIYIK’A ÇAĞRI; LÜTFEN AŞAĞIDAKİ LİNKTEKİ YORUMDAKİ “İŞŞİZLİKTEN BUNALIMA GİREN, 250 LİRA MAAŞLA VE EVİNE İKİ EKMEK GÖTÜRME DERDİNE DÜŞMÜŞ FARUK ULUDAĞ KARDEŞİMİZİN FERYADINI VE ÇIĞLIĞINI “ALLAH RIZASI İÇİN” DUYAR MISINIZ? EREĞLİ’YE BUGÜNE KADAR GEREK TANITIM, GEREK KÜLTÜREL VE GEREKSE EKONOMİK YÖNDEN BİR KATKISI OLMAYAN FESTİVAL SANATÇILARINA PEŞKEŞ ÇEKEREK TABİRİ CAİZSE HAR VURUP, HARMAN SAVURDUĞUNUZ FİNANSAL KAYNAKLARINIZI BİRAZDA HAYIR İŞLERİNDE VE YENİ İSTİHDAM ALANLARI AÇARAK FARUK ULUDAĞ GİBİ İŞ ARAYAN İŞSİZ GENÇLERİMİZİ İŞSİZLİKTEN VE BU MAĞDURİYETTEN KURTARIR MISINIZ? LÜTFEN, ŞOV VE EĞLENCE KONSEPTLİ FESTİVAL SANATÇILARINA SPONSOR OLDUĞUNUZ KADAR FARUK ULUDAĞ GİBİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DE SPONSOR OLUR MUSUNUZ? FARUK ULUDAĞ’IN FERYAT VE ÇIĞLIK LİNKİ VE CEP TEL: 0536 465 62 33 ............... Ünal SAVAŞ

Ünal Savaş :

EREĞLİ’DE YANGIN VAAAAR. ÜZÜLÜYORUM??? FESTİVALSİZ DE YAPAMIYORUM... HALİL BEY; BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU SÖYLEMLERİNİZDE BİRAZCIK OLSUN SAMİMİ VE DÜRÜST OLUR MUSUNUZ? BİR YANDAN EREĞLİ'DE YANGIN VAR DİYE BAS BAS BAĞIRACAKSINIZ, DİĞER YANDAN; ESNAF VE İŞ ADAMLARIMIZIN PAMUK ELLERİNDEN ŞANTAJLA VE TEHDİTLE, HANGİ KARŞILIKLI MENFAATLER KARŞILIĞINDA ALMIŞ OLDUĞUNUZU DA ÇOK İYİ BİLDİĞİNİZ YÜZMİLYONLARCA LİRAYI ÜÇ BEŞ SANATÇIYA PEŞKEŞ ÇEKECEKSİNİZ. BU NE ÇELİŞKİDİR BÖYLE. BU MARTAVAL SÖYLEMLERİNİZE KARGALAR BİLE GÜLER. YETER ARTIK BİRAZCIK OLSUN SAMİMİ, DÜRÜST VE VİCDANLI OLUNUZ. YANGIN YERİNE DÖNMÜŞ EREĞLİ'DE, HERKES CAN DERDİNE, GEÇİM DERDİNE DÜŞMÜŞ, SİZ KENDİ ŞOVUNUZUN VE EĞLENCENİZİN PEŞİNE DÜŞMÜŞSÜNÜZ. YETER ARTIK. ESNAF VE İŞ ADAMLARIMIZIN PAMUK ELLERİNDEN ŞANTAJLA VE TEHDİTLE ZORLA ALMIŞ OLDUĞUNUZ KISITLI KAYNAKLARIMIZI ARTIK İSRAF ETMEYİNİZ. SAYGILARIMLA “BUGÜNÜN İSRAFI YARININ KITLIĞIDIR.” Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü

Ünal Savaş :

TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ’NDEN PATENT ALINMASI, İKTİSAT VE EKONOMİ ÜNİVERSİTELERİNDE DERS OLMASI GEREKEN MÜTHİŞ EKONOMİK KURTARMA PROGRAMI??? TEBRİKLER???, TEBRİKLER???, TEBRİKLER????, BUNU KRİZDEKİ DİĞER ŞEHİRLERİN VİZYONSUZ??? BELEDİYE VE TSO BAŞKANLARI, ÜNİVERSİTE HOCALARI VE ÜLKELERİN YÖNETİCİLERİ NEDEN AKIL EDEMEMİŞ PES VALLAHİ… HAYIRSEVER??? ESNAF VE İŞ ADAMLARIMIZDAN ŞANTAJLA, TEHDİTLE VE ZORLA, HANGİ MENFAATLER KARŞILIĞINDA DA ALMIŞ OLDUĞUNU ANCAK KENDİSİYLE BİRLİKTE KARŞI TARAFIN BİLDİĞİ YÜZMİLYONLARCA LİRAYI HAVAİ FİŞEKLER EŞLİĞİNDE “HORTUMCU SANATÇILARA PEŞKEŞ ÇEKEREK” EREĞLİ HALKIYLA BİRLİKTE ESNAF VE İŞ ADAMLARIMIZIN DA MUTLULUĞUNA KATKI SAĞLAYACAKMIŞŞŞŞ. EREĞLİ'DEKİ EKONOMİK YANGINI F-16 SAVAŞ UÇAKLARI, DÜZCE VE ZONGULDAK’TAN DA GÖRÜLEBİLECEK LAZER IŞIKLARI VE HORTUMCU FESTİVAL SANATÇILARI SÖNDÜRECEKMİŞŞŞŞ.. GÜLELİM Mİ? AĞLAYALIM MI?. “FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.” Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü

Ünal Savaş :

DUYDUK DUYMADIK DEMEYİNİZ. DUYANLAR DUYMAYANLARA HABER VERSİN. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI POSBIYIK "EREĞLİ EKONOMİSİNİ KURTARACAK “ŞOK KURTARMA ” PROGRAMINI AÇIKLAMIŞŞŞŞ. POSBIYIK; TSO BAŞKAN ADAYLARININ PROJELERİNDEN ÖNCE “EREĞLİ EKONOMİSİNİN KURTULUŞU İLE İLGİLİ” KENDİ PROJELERİNİ AÇIKLAMIŞŞŞ. GELECEK DÖNEMDE BELEDİYE BAŞKANLIĞINA SEÇİLEMEYECEĞİNİ BİLDİĞİ İÇİN, ÖNÜMÜZDEKİ MAYIS AYINDA YAPILACAK OLAN TSO BAŞKANLIĞINA MI? SOYUNUYOR NEDİR? ŞOK KURTARMA PROGRAMINI VE DUYUNCA KULAKLARINIZA İNANAMIYACAKSINIZ. DÜZCE VE ZONGULDAK’TAN DA GÖRÜLEBİLECEK LAZER IŞIKLARI EŞLİĞİNDE EREĞLİYE GELECEK OLAN TÜRK HAVA KUVVETLERİMİZE AİT F-16 SAVAŞ UÇAKLARI, YAPACAKLARI FÜZE VE ROKET ATIŞLARI İLE EREĞLİ’Yİ “DÜŞMAN KRİZLERDEN VE EKONOMİK YANGINLARDAN” KURTARACAKMIŞŞŞ. SAYGILARIMLA “FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.” “İNANIYORUM Kİ, BİR GÜN HERKES FESTİVALE HAYIR DİYECEK.” “BUGÜNÜN İSRAFI YARININ KITLIĞIDIR.” Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü

Ünal Savaş :

DUYDUK DUYMADIK DEMEYİNİZ. DUYANLAR DUYMAYANLARA HABER VERSİN. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI POSBIYIK "EREĞLİ EKONOMİSİNİ KURTARACAK “ŞOK KURTARMA ” PROGRAMINI AÇIKLAMIŞŞŞŞ. POSBIYIK; TSO BAŞKAN ADAYLARININ PROJELERİNDEN ÖNCE “EREĞLİ EKONOMİSİNİN KURTULUŞU İLE İLGİLİ” KENDİ PROJELERİNİ AÇIKLAMIŞŞŞ. GELECEK DÖNEMDE BELEDİYE BAŞKANLIĞINA SEÇİLEMEYECEĞİNİ BİLDİĞİ İÇİN, ÖNÜMÜZDEKİ MAYIS AYINDA YAPILACAK OLAN TSO BAŞKANLIĞINA MI? SOYUNUYOR NEDİR? ŞOK KURTARMA PROGRAMINI VE DUYUNCA KULAKLARINIZA İNANAMIYACAKSINIZ. DÜZCE VE ZONGULDAK’TAN DA GÖRÜLEBİLECEK LAZER IŞIKLARI EŞLİĞİNDE EREĞLİYE GELECEK OLAN TÜRK HAVA KUVVETLERİMİZE AİT F-16 SAVAŞ UÇAKLARI, YAPACAKLARI FÜZE VE ROKET ATIŞLARI İLE EREĞLİ’Yİ “DÜŞMAN KRİZLERDEN VE EKONOMİK YANGINLARDAN” KURTARACAKMIŞŞŞ. SAYGILARIMLA “FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.” “İNANIYORUM Kİ, BİR GÜN HERKES FESTİVALE HAYIR DİYECEK.” “BUGÜNÜN İSRAFI YARININ KITLIĞIDIR.” Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü

kartal :

Başkan, bana güvenip te artık seçimlere girme. Benden sana artık oy yok. Ereğli'nin her sokağını paralı otopark haline getirdin. Sana o değnekçilerin oy versin artık. Hiçbir festival senin artık başkan olmanı sağlayamaz.

erğlulu :

saf ereğlulu ereğli senin olsa ne olur olmasa sen başkanının asıl nereli olduğunu biliyormusun. birde böyle körü körüne bağlanmak varmı hizmet verene oy verilir.ama kafalar örümcek bağlamış çevre illere bak kıytırık karabük düzce bartın senin tozun olamazlardı ama simdiki hale bak. hani terminel hani kent meydanı ulen dombay yolu türkiyenin hiçbir yerinde yok peki ya o sanatçılara verilen paralar kendi kasasından mı veriyor. esnafa mektup daha sonra istediği para gelmesse ilişkilerinizi gözden geçirin beyler harcanan para 2,5 trilyon neler yapılır o parayla ama bırak bu bunu böyle istiyor.esnafın gözünü seveyim oda sattığı malın üstüne tüm masraflardan hariç festival gideri ekliyor.kolay gelsin???????

ALMANYALI HASAN... :

almanyadan gelıyurum başkanım festıvale çok ıyı bır festıvalkı burda ereglının festıvalını anılıyor başaknım akrabalarıma hep sznle habrınız olsun ereglıyı ereglı yaptınız başkanım yıne kaznackasınız bak buraya yazıyurm çunkı sen ereglı çoçugusun !!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.