FEVKANİ OTOPARKA KAPATILDI!..

Tarih: 2012-05-01 00:00:00

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Fevkani köprüsü üzerinde basın açıklaması yaparak, köprünün otoparka kapatıldığını, ağır tonajlı araçlarında geçişinin yasaklandığını söyledi. Çaycuma'da yaşanan köprü faciasının ardından gözler Zonguldak merke
Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Fevkani köprüsü üzerinde basın açıklaması yaparak, köprünün otoparka kapatıldığını, ağır tonajlı araçlarında geçişinin yasaklandığını söyledi.
Çaycuma'da yaşanan köprü faciasının ardından gözler Zonguldak merkezde bulunan ve altında yüzlerce esnafın olduğunu Fevkani köprüsüne çevrilmişti. Zonguldak Belediyesi tarafından Bursa'dan getirilen uzman ekip Fevkani köprüsünü incelemiş ve köprünün metal yorgunluğu bulunduğu, üzerindeki yoğunluğun kaldırılması gerektiğini söylemişti. Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de, Fevkani köprüsü üzerinde basın açıklaması yaparak, köprü üzerindeki otoparkların kaldırıldığını, ağır tonajlı araçlarında geçişinin yasaklandığını açıkladı. Köprü üzerindeki asfalt yoğunluğunun da azaltılacağını belirten Başkan Akdemir, Önümüzde çok tahlis günler yaşadık. Tabiat şatları çok ağır geçti. Çaycuma'daki kaza bazı konuları beraberinde getirdi, beraberinde getirdiği konulardan bir tanesi Fevkani köprüsü. Tabi hiçbir yapı sonsuza dek yaşamaz. Her yapının bir ömrü vardır. Bu yapının ömrü de kullanma şartlarına göre değişir. Ne kadar düzgün kullanırsak ömrü de o kadar uzun olur. Secaattin Gonca zamanında bir çalışma yapılmış. Bu çalışma neden yapılmış onu bilmiyorum. Makine Mühendisleri Odası ile birlikte konuştu. Onlarda Bursa'daki deneyimli arkadaşlardan 'istifade edelim' dediler. Her konunun bir uzmanı var tabii ki, Bursa'daki arkadaşlar da bu konuda deneyimlilermiş. Yapılan denetimde metal yorgunluğunun ortaya çıktığı, düzensiz kullanımından kaynaklanan hadise olduğundan söz ettiler. Doğrudur. Bizde bu nedenle ne yapılması gerektiğini görüştüğümüzde, üzerindeki yoğunluğun kaldırılmasının iyi olacağını söylediler. Bizde hemen meclis üyesi arkadaşlarımı topladım, buraların kaldırılması gerektiğin anlattım. Arkadaşlarımız da iyi çalışmışlar. Buradaki otoparkları kaldırmışlar. Bundan sonraki yapılacak çalışmalarda özellikle esnafımıza, köprünün altında bulunan dükkan sahiplerinin belediye zabıtalarımızın ve görelilerimizin isteklerini, tebligatlarını düzgün bir şekilde yerine getirmelerini istiyorum. Bu köprü tadilatla mı onarılacak, yoksa yerine yenisini mi yapacağız bunu zaman gösterecek. Bu konuda üzerinde yine araştırmalarımızı, denetimlerimizi yapacağız. Bir konuyu yok ederken, halkımızın da dengelerini korumak lazım. Sadece otoparkları kaldırmakla değil, üzerindeki asfalt yoğunluğunu da kaldırarak, çalışmalarımız devam edecek. Valimiz bize destek verecek, Köy Hizmetlerinde makine varmış, o makineyle asfalt yoğunluğunu alarak, çok ince bir asfalt dökeceğiz. Köprünün ne zaman yıkılacağını ön göremeyiz, Allah göstermesin yarın da yıkılabilir. Çaycuma'daki olay, pazar yerindeki olay kimse bunları beklemiyordu. Emniyet Müdürümüze ve Trafik Şube müdürü-müze teşekkür ediyorum. Sadece otoparkların kaldırılması değil, ağır tonajlı araçlarında geçişleri yasaklandı. Trafik polislerimiz zabıta ile ortaklaşa bunu sağlayacaklar dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.