'FİYATLARI MAKUL NOKTALARA İNDİRDİK'

Tarih: 2015-10-10 14:52:52

2007 Yılında hizmete gören, yatak ve branş sayısını arttıran Özel Anadolu Hastanesi Genel Müdürü Şahin Elçi: Hastane yatak sayımız 133’e çıktı, branş sayımız arttı, yoğun bakımlarımız 12 yatakla Batı Karadeniz bölgesinde hiç olmayan üçüncü basamakta. Yeni doğan yoğun bakımımız ikinci basamak olarak aktif çalışmakta. Kardiyoloji hastalarımız için ‘Kroner yoğun’ bakım dediğimiz bölüm 6 yatakla aktif çalışmakta, bununla beraber 260’ yakın personelimize istihdam sağlıyoruz. Olabildiğince bölgede hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek için her geçen gün yenileniyoruz.

 

 

 

Karadeniz Ereğli Özel Anadolu Hastanesi Yöneticileri, köy muhtarlarının taleplerini düzenlediği kahvaltılı programda dinledi, hastanenin çalışmalarına yönelik bilgi verdi. Hastane yemekhanesinde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya, Özel Ereğli Anadolu Hastanesi Genel Müdürü Şahin Elçi, Başhekim Ercan Yalçın, Başhekim Yardımcıları Tuğba Erdoğan, Sibel Uğurel, Başhemşire Derya Durmuş Çakır, Kalite Müdürü Zuhal Aktaş, Reklam ve Pazarlama sorumlusu Bahadır Eritmen, Cansu Kör, köy muhtarları ile gazeteciler katıldı.

 

“2007 YILINDAN BU YANA

HİZMET VERİYORUZ”

 

2007 yılından itibaren bölge halkına sağlık hizmeti verdiklerini belirten Hastane Müdürü Şahin Elçi, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “2007 yılında Ereğli’de hastanemizi açtık, 49 yatak olarak hizmet vermeye başladık, bu süreçte bugüne kadar bayağı bir değişiklikler oldu, hastane yatak sayımız 133’e çıktı, branş sayımız arttı, yoğun bakımlarımız 12 yatakla Batı Karadeniz bölgesinde hiç olmayan üçüncü basamağa çıktı. Yeni doğan yoğun bakımımız ikinci basamak olarak aktif çalışmakta.

 

“ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

 

Kardiyoloji hastalarımız için ‘Kroner yoğun’ bakım dediğimiz bölüm 6 yatakla aktif çalışmakta, bununla beraber 260’ yakın personelimize istihdam sağlıyoruz. Olabildiğince bölgede hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek için her geçen gün yenileniyoruz. Bu arada bölgede çok sayıda muhtarlarımızla bu şekilde daha öncede toplantılar yaptık, kahvaltılar düzenledik. Köylerde yaşanan sıkıntıları nasıl çözebiliriz, konusunda muhtarlarımızla yılda en az 2 yada 3 kez bir araya geliyoruz. Muhtarlarımız köylerdeki tüm sıkıntıları bildiği için onlarla irtibata geçip, sıkıntıları çözmek için elimizden gelen her şeyin fazlasını yapmaya çalışıyoruz” dedi.

 

“VATANDAŞIMIZA KOLAYLIK GETİRDİK”

 

Vatandaşlara ciddi kolaylıklar getirecek kampanyalar yaptıklarını ifade eden Elçi konuşmasını şu şekilde sürdürdü: Hastanemizde, yeni kampanyalar başlattık, tüm yeni başlayan dâhiliye, çocuk, Üroloji, Nöroloji, Cildiye bunlarda herhangi bir ücret almıyoruz, sadece devletin almış olduğu katılım ücreti olan 12 TL’yi alıyoruz, onun dışında da tüm branşlarımızda saat 15.00 ile 17.30 arasında çağrı merkezimizden randevu sistemi ile randevu alan vatandaşlarımız herhangi bir ücret ödemiyor. Tabi bu uygulama günün başından sonuna kadar değil, 15.00 ila 17.30 arası çağrı sistemini aradığınızda genel cerrahi, cildiye, kardiyolojiye muayyene olacağım dediğiniz takdirde herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

 

MUHTARLARA YÜZDE 50 İNDİRİM

 

Muhtarlarımıza sağladığımız indirimler var, çoğu köylerde sözleşmelerimizi, anlaşmamızı yaptık, diğer köylerde de bu şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Sözleşme ile ilgili sıkıntı sorun yaşayan köylerdeki vatandaşlarımıza muhtarlarımız aracılığı ile gereken neyse yapılıyor ve yapmaya da devam ediyoruz. Muhtarlarımıza bilindiği üzere yüzde 50 indirim var, önceki yıllarda da yapmıştık ve o indirimlerimiz yeniden devam ediyor, bunu Köylü vatandaşlarımıza da uygulayalım, vatandaşlarımızda yararlansın istedik, bu yüzden tüm köylerde bu yönde çalışmalarımız devam ediyor”

 

MADDİ DURUMU İYİ OLMAYANLARA

KOLAYLIK TALEBİ

 

Sağlık yönünden hastanenin iyi bir durumda olduğunu dile getiren Ruşenlar Köyü Muhtarı ve Ereğli Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Hikmet Erlat, Ereğli Özel Anadolu Hastanesi Müdürü Şahin Elçi başta olmak üzere tüm yönetime böyle bir kahvaltı düzenleyerek, muhtarlarla bir araya geldiği için teşekkür etti. Muhtarlar olarak Özel Ereğli Anadolu Hastanesi yöneticilerinden köylerinde maddi durumu kötü olan vatandaşlar için kolaylık sağlanmasını talep eden Erlat şunları söyledi; “2007 yılında bölgenin ilk özel hastanesi olarak, muhtarlarımıza Muhtarlar Derneği aracılığı ile sağlamış olduğunuz indirimler var, şu anda bunlardan faydalanıyoruz. Zaten köylerde de çalışmalarınız var, bizler bu konuda gereken yardımı sizler için özellikle köylü vatandaşlarımız için yapmaya hazırız. Bizler muhtar olarak sizlerden istediğimiz, her köyün olmazsa olmaz dediği, içtiği suyun parasını bile almadığımız maddi durumu çok kötü olan gariban vatandaşlarımız var, bu vatandaşlarımızın tedavisi için, destek olursanız çok mutlu oluruz,” dedi.

 

MEDİCAL PARK İDDİASI

 

Köylerde yaşayan ve maddi durumu gerçek anlamda çok kötü olan vatandaşlar için gerekenin yapılacağını belirten Hastane Müdürü Elçi ayrıca Anadolu Hastanesinin, ‘Medical Park’ tarafından satın alındığı iddialarına da açıklık getirerek şunları söyledi; “Biz 2011 yılında Türkven diye bir yabancı fonla bir ortaklık yaptık ondan sonra 2014 yılında Turkven grubu Medical Park’ın %60’ını aldı. Tabi insanlarda farklı bir algı oluştu, dendi ki Anadolu Hastanesini Medical Park satın aldı, böyle bir şey yok, bunu da özellikle belirtmek istiyorum. Fiyatları çok makul noktalara indirdik, fiyatlarımız şuanda çok uygun. Tüm bölgede çok kurumla anlaşmalı sözleşmelerimiz var, hepsi %50’nin üzerinde. Biz Anadolu Hastanesi olarak hala devam ediyoruz, ismimizde Anadolu Hastanesi olarak kalacak, bu süreç böyle devam edecek”

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ASIM CAKIR :

DR MEHMET ALI YESIL ADANIN AHI TUTTU SIZI DAHA COK ESKI GUNLERI ARAYACAKSINIZ.NICE INDIRIMLI GUNLERINIZ OLMASINI DILIYORUM

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.