GAZİLER DESTEK İSTEDİ

Tarih: 2012-04-09 00:00:00

Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ramazan Çakıl ve yönetimi, CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Tarık Coşkun'u ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Ziyarette konuşma yapan Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ramazan Ç
Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ramazan Çakıl ve yönetimi, CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Tarık Coşkun'u ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Ziyarette konuşma yapan Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ramazan Çakal, kiradan kurtulmak için kendilerine yer bulunması konusunda CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Tarık Coşkun'dan destek ve yardım istedi. Çakal, Sizlere yeni görevinizde başarılar diliyorum. Zonguldak halkı için bu özveri hizmetlerinden dolayı sizlere teşekkür ederiz. Ziyaretimizin amacı, Türkiye Mağlup Gazileri Derneği olarak bizler SSK binasında kirada oturmaktayız. Şuanda kiramız 265 TL'dir. Derneğimizin geliri olmadığından dolayı üye aidatlarının da gelmediğinden dolayı biraz sıkışık durumdayız. Yer konusunda daha önce yöre milletvekillerini mecliste ziyaret ettik. Bu nedenle onları bir dosya sunduk. Bu SSK binasından bir an önce kurtulmak için bizlere 19 Eylül Gaziler Günü'nde bizlere yer tahsisi için, bizlere destek vermek amacıyla bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. İnşallah gaziler adına bu yeri 19 Eylül Gaziler gününde bizlere hediye etmiş olursunuz. Daha önce belediye başkanımıza bu yer konusunda dilekçe verdik. İnşallah bu sizlerin katkısıyla bu kültür merkezinde yer olduğunu tespit ettik. Bu konuda bize yardımcı olacağınıza şüphemiz yoktur. Bu nedenle bizlere gaziler günümüze bir an önce kiradan kurtulmak için yardım ve desteğinizi bekliyoruz. Zonguldak kamuoyuna ve Zonguldak esnafına büyük görevler düşmektedir. Bizler Türkiye adına canlarımızı feda ederek Kıbrıs Beşparmak Dağları'nda gerçekten Türk soydaşlarımızı rahata kavuşturmak için biz canlarımızı feda ettik. Bu vatan için gene canlarımızı feda ederiz. Bizler kiradan kurtulmak için sizlerden destek istiyoruz. Birazsa Zonguldak esnafından duyarlı olmasını istiyoruz. Türkiye genelinde bizden başka kira veren şube yoktur. Kira veriyor ise de belediye tarafından karşılanmaktadır derneklerin masrafları ve kirası. Sizlerden ve Zonguldak esnafından destek istiyoruz dedi.
Daha sonra ziyarette konuşma yapan CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Tarık Coşkun ise, kiradan kurtulmaları ve yer bulunması için Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ramazan Çakal ve yönetimine söz verdi. Coşkun, Muharip gazilerimiz ve şehitleri aileleri bizim için bu ülkenin olmazsa olmazlarındandır. Bugün bu topraklar üzerinde huzurlu, demokratik bir şekilde yaşıyorsak bunun sebebi şehitlerimiz ve muhalif gazilerimizdir. Biz bunun CHP olarak bilincindeyiz. Bu anlamda İstanbul Milletvekilimiz Umut Oran'ın meclise verdiği bir önerge var. Şehit aileleri ve muhalif gazilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi anlamında çalışmalarımız devam ediyor. Sorunlar noktasında biz bu konuda elimizden geleni ama belediyemiz imkanlarıyla ama mevcut vekillerimiz vasıtasıyla sizlere bu yardım sözünü veriyorum buradan. Ama bu meseleyi bir tek CHP, A partisi, B partisi değil ülkenin Zonguldak'ın sorunu. Bu anlamda bürokrasisi, valiliği, iktidarı bu soruna ortak noktada, ortak payda el atmamız gerekiyor. Herkesin bu taşın altına elini koyması gerekiyor.
Bu anlamda ben bu sözü veriyorum. Elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz hep beraber diye konuştu. Ziyarette Gaziler Derneği Başkanı Ramazan Çakal, Tarık Coşkun'a derneğin flamasını hediye etti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.