"GELECEĞE GÜVENLE BAKABİLİRLER"

Tarih: 2009-05-21 00:00:00

Balcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Balcı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.Balcı, "Bu anlamlı ve tarihi gün Türk Gençliğine Bayram olarak armağan edilmiştir.Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren,

Balcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Balcı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.
Balcı, "Bu anlamlı ve tarihi gün Türk Gençliğine Bayram olarak armağan edilmiştir.
Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler" dedi.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Balcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Balcı'nın açıklaması şu şekilde:
"Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, her tarafı işgal altındaki topraklarımızda kurtuluş mücadelesi başlattığı gün olan 19 Mayıs'ı kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.
Türk milleti; 19 Mayıs 1919'u kutsal vatan topraklarında özgür ve bağımsız olarak yaşama uğruna binlerce şehit verilerek yapılan Milli Mücadele ve Ulusal Bağımsızlık Hareketinin başlangıcı olarak kabul etmiştir.
Milli Mücadele yolculuğunun ilk adımı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Türk Milletinin birbirine sıkı sıkı bağlandığı, mücadeleci ruhunu, kararlılığını ve azmini tüm uluslara gösterdiği bir gündür.
Bu anlamlı ve tarihi gün Türk Gençliğine Bayram olarak armağan edilmiştir.
Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.
Nüfusumuzun büyük çoğunluğu genç olan ülkemizin gelişmesi ve kalkınması, gençlerimizin kendilerini iyi yetiştirerek, ülke meselelerine duyarlı olmaktan geçmektedir. Gençlerimizi değerlerini benimsemiş, bilimin üstünlüğünü kabullenen, eleştirel bir düşünme sistemine sahip, üretken, ileri görüşlü, okuyan ve araştıran fertler olarak yetiştirmek hepimize düşen ortak bir görevdir.
Gençlerimize düşen en büyük görev ise; bu kutsal vatanı tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Çünkü bu vatan bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir. Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek tüm gençlerimizin en başta gelen önemli görevi ve sorumluluğudur.
Sevgili gençler; Türkiye'mizin ve insanlarımızın layık oldukları mutlu, müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşmamız da sizlerin sayesinde olacaktır. Ülkemizi, Büyük Önder Atatürk' ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız.
Bunu gerçekleştirmek için tek şeye muhtacız; Çalışkan olmak, çalışmak ve üretmek…
Bu duygu ve düşünceler ile Türk Gençliğinin Bayramını en samimi duygularımla kutluyorum."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.