GELENEKSEL PİLAV GÜNÜNE DAVET

Tarih: 2014-05-26 11:40:00

Kdz.Ereğli Lisesi Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Şahinöz, 13 Mayıs tarihinde Soma’da yaşanan maden faciasının tüm ülkeyi acıya boğduğunu hatırlattı, bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilecek olan pilav günü etkinliğin her zamankinden daha önemli

Kdz.Ereğli Lisesi Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Şahinöz, 13 Mayıs tarihinde Soma’da yaşanan maden faciasının tüm ülkeyi acıya boğduğunu hatırlattı, bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilecek olan pilav günü etkinliğin her zamankinden daha önemli olduğunu söyledi. Şahinöz, yönetim kurulu kararı gereği etkinliğin ertelenme durumunun bulunmadığını ve bu yöndeki tüzüğü hatırlattığı yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“13 Mayıs’ta Soma’da yaşanan facianın ardından artık ülkemizi acılı günlerde umut dolu bir geleceği taşıyacak şekilde hareket etme zamanı gelmiştir. Yönetim Kurulumuz yapmış olduğu toplantıda her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl da 16’ncısı gerçekleştirilecek olan pilav günü etkinlikleri ile ilgili kararını almıştır. Karar alınmadan önce kurucu üyelerin geçmiş başkanların üyelerin ve mezunlarımızın görüşleri de alınmıştır. Derneğin amacı tüzüğümüzün 2. Maddesinde de belirtildiği gibi, “Kdz. Ereğli Lisesi’nin gelişmesi, yaşatılması ve yücelmesi ile mezunlarının çağdaş düzeyde sosyal, kültürel, moral, bilimsel yaşantılarına ve uygar dayanışmalarına ve iletişimlerine etkin katkılarda bulunmak" olup, mezun olan öğrencilere yüksek öğrenime başlama öncesinde ve yüksek öğrenim görmeleri safhasında yardımcı olmaktır” etkinliklerin amacı da zaten budur. Yani bizler içen eğlence hiçbir zaman öncelikli olmamıştır. Bugün dünden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır. 31 Mayıs 2014 Cumartesi saat 13.00’de Ereğli Lisesi bahçesinde gerçekleştirilecek olan etkinliğe katılımın önceki senelerden daha fazla olması gerekmektedir. Bu millet her zaman küllerinden doğmasını bilmiştir. Ben değil biz olmanın ve artık ülkemizi acılı günlerden umut dolu bir geleceğe taşıma zamanı gelmiştir. Bütün bunların neticesinde gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerin Ereğli Liselilerinin dayanışma ruhunu ön planda tutularak yapılmasına karar verilmiştir”

 

(Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.