GENÇLER UYUŞTURULUYOR!..

Tarih: 2011-01-14 00:00:00

** Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından Soğuksu Polis Merkezi bölgesi huzur toplantısı gerçekleştirildi. Komiser Yardımcısı Özkay, “Uçucu madde olan bally’nin ülkemizde kullanma oranında diğer yıllara göre artış gö

** Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından Soğuksu Polis Merkezi bölgesi huzur toplantısı gerçekleştirildi. Komiser Yardımcısı Özkay, “Uçucu madde olan bally’nin ülkemizde kullanma oranında diğer yıllara göre artış görülürken, bu maddeyi kullanan şahısların ergenlik yaşına giren gençler olması dikkat çekiyor. Gün geçtikçe uyuşturucu batağı haline gelen ülkemizde, madde bağımlılığının ilk aşaması sayılan uçucu madde bally, tiner ve bunun gibi maddelerin kullanımı tehlikeli boyutlara ulaştı” sözleriyle acı tablodan bahsetti.

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından Zonguldak Belediye Nikah Salonunda huzur toplantısı yapıldı. Toplantıya, Zonguldak Zabıta Müdürü Nejat Uludüz, Soğuksu Polis Merkezi Amiri Barış Pekince, vatandaşlar ve polisler katıldı.

ESNAF ZİYARET EDİLİYOR
Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği vekili Komiser Yardımcısı Bahaettin Özkay toplantı yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Komiser Yardımcısı Bahaettin Özkay verdiği bilgilerde, “Bölgelerimizdeki polis arkadaşlarımız esnaflarımızı sürekli ziyaret ediyor. Hastanelere gidemeyen vatandaşlarımızı tespit ederek İl Sağlık Müdürlüğüyle beraber ortaklaşa hastanelere götürdük. Pazaryerlerindeki olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızı uyardık. Hırsızlık ve dolandırıcılıklara karşı vatandaşlarımızı uyardık. Toplumun ve polisin işbirliği içinde çalışması, ortaklık yapması suçun önlenmesi ve aydınlatılmasında oldukça önemlidir” dedi.

PROJELER ANLATILDI
Ardından Komiser Yardımcısı Bahaettin Özkay, yapmış oldukları projeler hakkında bilgiler verdi. Bu projelerin, dilencilere karşı mücadele, bally ile mücadele, komşu kollama sistemi, kim o projesini yaptıklarını ve bunun Türkiye’nin her yerinde yapıldığını söyledi. Özkay, “Uçucu madde olan bally’nin ülkemizde kullanma oranında diğer yıllara göre artış görülürken, bu maddeyi kullanan şahısların ergenlik yaşına giren gençler olması dikkat çekiyor.
Gün geçtikçe uyuşturucu batağı haline gelen ülkemizde, madde bağımlılığının ilk aşaması sayılan uçucu madde bally, tiner ve bunun gibi maddelerin kullanımı tehlikeli boyutlara ulaştı. Bu maddeleri 11-18 yaş arasındaki çocuk ve gençler yoğunlukla kullanırken, erişkinlerde bu rakamın düştüğü belirtiliyor” dedi.
Komiser Yardımcısı Bahaettin Özkay vatandaşlara verdiği bilgilerde, “Polise yapacağınız yardım size huzur ve güven olarak geri dönecektir” dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.