GİRİŞİMCİLER TOPLANDI

Tarih: 2009-08-10 00:00:00

TOBB bünyesinde kurulan Zonguldak İl Genç Girişimciler Kurulu üyeleri Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası terasında düzenlenen kokteylde bir araya geldi.Kurul Başkanı Harun Demir ilçe odalarında kurulu bulunan Genç Girişimciler Kuruluna seçilen yeni üyeler

TOBB bünyesinde kurulan Zonguldak İl Genç Girişimciler Kurulu üyeleri Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası terasında düzenlenen kokteylde bir araya geldi.
Kurul Başkanı Harun Demir ilçe odalarında kurulu bulunan Genç Girişimciler Kuruluna seçilen yeni üyeler ile tanışmak amacı ile düzenlenen kokteylin samimi bir ortamda geçtiğini, yapılan görüşmeler neticesinde kurulun önümüzdeki günlerde Ereğli'de toplanma kararı aldığını kaydetti. Zonguldak, Ereğli, Devrek, Çaycuma ve Alaplı Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ile bölgedeki sorunları, kurulun yapabileceği çalışmaları samimi bir ortamda görüştüklerini kaydeden Demir şunları dedi :

"Odalarda yapılan seçimler nedeni ile bazı kurul üyelerimiz değişti. Yeni arkadaşlarımız kurullarda görev aldı. Yeni arkadaşlarımız ile tanışmak amacı ile Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet binasında düzenlediğimiz kokteyle kendilerini davet ettik, kokteyl bu amaçla verildi. Kurullarda görev alan arkadaşlarımız iş yaşamlarında çok ciddi sorumluluklar üstlenen kişiler olmasının yanı sıra bölgenin kalkınması ve mevcut sorunların çözümünde çok realist düşüncelere sahip. Önümüzdeki süreçte bunları bir rapor haline getirmeyi hedefliyoruz.
 Ayrıca Kurul olarak TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret edeceğiz. Ülkemizin pek çok bölgesi hızla gelişirken Zonguldak'ın her alanda geri gitmesinin engellenmesi hususunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirme arzusundayız. "
Kokteyle katılan Genç Girişimciler görüşlerini dile getirdiler.
Mustafa Sağlam; "İl Genç Girişimciler komisyonunda üyeyim. Buraya Başkanımız Harun demir'in daveti üzerine geldik. Güzel bir akşam, arkadaşlarımızla tanıştık. Devrek, Ereğli, Çaycuma, Alaplı ve Zonguldak olmak üzere yönetimdeki arkadaşlarımızla ve üyelerimizle bir araya geldik. Gayet güzel bir toplantı oldu. Biz gemi inşaat sektöründeyiz. Şuan ülkemizdeki durumdan dolayı sektörümüzde de bir çalkantı var. İl genç Girişimciler olarak biz bir şeyler yapmaya çalışacağız inşallah. Genç girişimciler olsun, esnaflar olsun, diğer bizim gibi katılımcı insanlara elimizden geldiğince projelerle yardımcı olmaya çalışacağız, projeler sunacağız. Başkanımız Harun Demir başımızda olmak kaydıyla. İnşallah güzel şeyler yapacağız"

Gökhan Sarsık; "15 yıldır ticaret hayatındayım. 2009 yılının başında Ticaret Odalarında görev değişimi oldu. İl Genç Girişimciler Kurulu'na yeni katılan arkadaşlarımız oldu. O arkadaşlarımızla tanışma yemeği düzenledik. Bu yemekte bizleri onurlandırdılar. Yeni projeler peşindeyiz. Ama bunları bir türlü hayata geçiremedik. Belki geçirmemiz gerekiyordu. Biz zaten 12. ayın başında kurulmuş bir organizasyondu ve yaklaşık üç ay sonra da yeni baştan tekrar seçimler olduğu için değişen arkadaşlar oldu. Yeni bir yapılanma olacak. Bu yeni yapılanma ile bir elin nesi var, iki elin sesi var misali projelerimizi gerçekleştireceğimize inanıyorum. Bu amaçla da hep birlikte arkadaşlarımızla bu işi başaracağız"

Hüseyin Özkıyıcı; "Alaplı'yı temsilen buradayım. Çok güzel bir akşam. Genç arkadaşlarla beraberiz, ne yapılabilir bunları konuşuyoruz. Gerçek Genç Girişimciler için biz neler yapabiliriz bunları konuşuyoruz. Bu kriz ortamında inşallah olumlu olur, pozitif olur. İnşallah hayırlısı olur. Ben Emlak sektörü içerisindeyim. Kriz zaten emlak sektöründen doğan bir kriz. Bitmek üzere artık sıkıntılar azaldı, her şey daha da güzel olacak"

Güçlü Öztürk; "Ben Zonguldak İl genç Girişimciler Başkan Yardımcısıyım. Devrek'ten katılıyorum. İnşaat sektörü ile ilgili olarak bilgi vermek gerekirse özellikle bu son bir-iki ayda hareketlenen piyasalar birazcık bizim içimizi rahatlattı. Çünkü krizden gerçekten etkilenmiştik. Piyasalarda bir durgunluk söz konusu idi. Fakat krizin psikolojik etkisinin de geçmeye başlamasıyla piyasalardaki hareketlilik inşallah önümüzdeki günlerde daha güzel günleri bize getirecek.
Bu gece ile ilgili olarak ta kurulumuza yeni katılan arkadaşlarımız var, onlarla tanışma imkanı bulduk. Çok güzel arkadaşlar. İnşallah bundan sonra kurul adına yapmayı planladığımız etkinlikleri, çalışmaları birlikte yürüteceğiz. Çok da güzel yerlere geleceğimize ben inanıyorum. Güzel bir gece."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.