GMİS, MADEN MAKİNELERİNİ ZİYARET ETTİ

Tarih: 2009-04-29 00:00:00

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ramis Muslu, GMİS Genel Merkez ve Şubeler Başkan ve Yöneticileri, 28 Nisan 2009 tarihinde Merkez Atölyeleri adıyla bilinen TTK Maden Makineleri Fabrikası’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Maden M

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ramis Muslu, GMİS Genel Merkez ve Şubeler Başkan ve Yöneticileri, 28 Nisan 2009 tarihinde Merkez Atölyeleri adıyla bilinen TTK Maden Makineleri Fabrikası’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Maden Makineleri Fabrikası Müdürü Tanju Ünver’i makamında ziyaret eden Muslu, fabrikanın çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu. TTK Genel Müdürü Rıfat Dağdelen ve TTK Muhasebe Daire Başkanı Mehmet Atalı ile birlikte işyerlerini gezen Muslu, atölyenin ürünlerinin üretimi ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Muslu ve GMİS Heyeti, işyerlerini gezerek çalışanların sorunları hakkında bilgi aldı. Maden Makineleri Fabrikası çalışanlarıyla birlikte yemek yiyen Muslu, burada yaptığı konuşmada çalışanlara toplu iş sözleşmesi görüşmeleri hakkında bilgi aktardı. Muslu, şunları söyledi; “Atölyemizi yeniden 1980’li yıllardaki durumuna getirmek en büyük hedefimiz. Atölyemiz için o günlerde adam yapar diye tanımlanıyordu. O günlerdeki Merkez Atölyesi olarak bilinen Maden Makineleri Fabrikamızı yeniden yaratmak için çalışıyoruz. Merkez atölyemiz o günlerden bugüne gelmiş ve ayakta kalabilmişse bunu siz çalışanlara ve burada çaba harcayan teknik personele ve yöneticilere borçludur. Arkadaşlarımızın birçoğu emekliliğini doldurduğu halde çalışıyor. Biliyoruz ki işçi açığımız var. Amacımız bu tezgâhları genç ve iyi yetişmiş arkadaşlarımıza devredebilmek ve eskiden olduğu gibi sadece TTK’ya değil TKİ’ye ve özel sektör için de üretim yapar hale getirmektir. Bu nedenle kalifiye eleman açığının giderilmesi için girişimlerimiz var. Önemli sayıla-bilecek sayıda bir personel atölyelerimize alınacaktır” dedi. Muslu, Maden Fabrikası çalışanlarını eş ve çocuklarıyla birlikte 1 Mayıs kutlamalarına davet etti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.