GMİS TEŞEKKÜR TURLARINDA

Tarih: 2013-02-06 00:00:00

  GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş ile Yönetim Kurulu, 27 Ocak'ta gerçekleştirilen Emeğe Saygı Mitingi nedeniyle üretim bölgelerini ziyaret ederek maden işçilerine teşekkür etmeye devam ediyor. Karadon, Üzülmez, Kozlu, Armutçuk ve Merkez Servislerinin ard

 

GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş ile Yönetim Kurulu, 27 Ocak'ta gerçekleştirilen Emeğe Saygı Mitingi nedeniyle üretim bölgelerini ziyaret ederek maden işçilerine teşekkür etmeye devam ediyor.

Karadon, Üzülmez, Kozlu, Armutçuk ve Merkez Servislerinin ardından TTK  Amasra Müessesesi'nde çalışan maden işçilerini ziyaret eden GMİS Heyeti, yeni üretim panosu açılışı nedeniyle gerçekleştirilen kurban kesim törenine de  katıldı.

Ziyarete Alabaş'ın yanısıra GMİS Genel Başkan Yardımcısı Satılmış Uludağ, Genel Sekreteri Behzat Cinkılıç, Genel Mali Sekreteri Muharrem Sarıçam, Genel Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreteri Osman Tutkun, GMİS'e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri katıldı.

Müessesede çalışan maden işçilerine hitap eden GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, maden işçilerinin, 27 Ocak Emeğe Saygı Mitingi'nde emekçilerin gücünü dosta-düşmana gösterdiğini belirterek, katılan tüm madencilere teşekkür etti.

Alabaş, 7 Ocak'ta Kozlu'da meydana gelen taşeron cinayeti bardağı taşıran son damla oldu. Sendikamız Başkanlar Kuruluna, Türkiye'nin ses verdiği bu olaya tepki olarak karar almak düştü, gereğini sizler yaptınız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Biz, hem taşeron sistemine karşı çıktık. Hem TTK'nın işçi açıklarının giderilmesini istedik. Hem de 2006 yılından buyana kurumda düşük ücretin dayatıldığını, 3 farklı ücret uygulandığını ve iş barışının bozulduğunu, işçi alımının 4'üncü bir farklı ücrete bağlanmak istendiğini, bizim bunu kabul etmeyeceğimizi hem Türkiye'ye hem de dünyaya duyurmuş olduk.

Maden işçisi öncülük etti. Türkiye işçi sınıfının maden işçisinden beklentileri var. Emeğe Saygı Mitingi'nde Türkiye'deki iki işçi sendikası konfederasyonu, 3 memur sendikası konfederasyonu kürsüye çıkmışsa, Türkiye emekçilerinin maden işçisinden beklentisi var demektir.

Birliğimizi, beraberliğimizi har şart altında koruyacak ve mücadelemizi sürdüreceğiz.

Dünya Sendikalar Federasyonu, Emeğe Saygı Mitingi'nin ardından bir destek açıklaması yaptı. Yani bizim birliğimizi, beraberliğimizi ve verdiğimiz mesajları sadece Türkiye değil dünya duydu dedi.

Toplu İş Sözleşmesi sürecinde Sendika Genel Merkezi, şubeleri ve temsilcileri olarak üyelerini sürekli bilgilendireceklerini belirten Alabaş, Toplu iş sözleşmesinde bu birlik ve beraberlikle en iyi sonucu alacağımıza inanıyoruz dedi.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.