GMİS'DEN TAM DESTEK

Tarih: 2009-11-23 00:00:00

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, 25 Kasım 2009 da, Türkiye Kamu-Sen ve KESK üyelerinin yapacağı bir günlük iş bırakma eylemine destek olacaklarını duyurdu. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:  "Kamu çalışanları adına Hükümet ile topl

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, 25 Kasım 2009 da, Türkiye Kamu-Sen ve KESK üyelerinin yapacağı bir günlük iş bırakma eylemine destek olacaklarını duyurdu. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:  "Kamu çalışanları adına Hükümet ile toplu iş görüşmelerini sürdüren iki büyük konfederasyon olan Türkiye Kamu-Sen ve Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) 25 Kasım'da bir günlük iş bırakacaklarını kamuoyuna açıkladılar. Ankara'da bir üst örgütümüz olan Türk-İş'i ve Zonguldak'ta Sendikamızı ziyaret eden konfederasyon yöneticileri, bizleri bilgilendirdiler ve eylemlerine destek istediler. Türk-İş Yönetim Kurulu, Cuma günü bir basın açıklaması yaparak Anayasa ve ilgili yasaların sınırları içinde eyleme destek olacaklarını açıkladı. Biz de maden işçileri olarak aynı şekilde kamu çalışanlarının bu haklı eylemine destek olacağız. Kamu çalışanlarının; ekonomik, sosyal, siyasal ve demokratik haklar için, grevli Toplu Sözleşmeli Sendikal haklar için, krizin faturasını ödememek için, ve insanca yaşayacakları bir ücret alabilmeleri için  yaptıkları eylemlere, dün olduğu gibi bugün de destek olacağız. Başta maden işçileri olmak üzere tüm halkımıza bu eylemin haklılığını anlatacağız. 25 Kasım'da hizmet alamadığımız tüm alanlarda kamu çalışanlarını hoşgörüyle karşılayarak onları alkışlayacağız. Hükümeti bir kez daha uyarıyor, kamu çalışanlarına sahip çıkmasını istiyoruz"

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.