GÖKTAŞ'TAN DEĞERLENDİRME

Tarih: 2012-03-21 00:00:00

SP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Gökhan Göktaş yaptığı yazılı basın açıklamasında, Saadet Partisi'nin Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak'ın katıldığı Zonguldak İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Divan toplantısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Toplantı
SP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Gökhan Göktaş yaptığı yazılı basın açıklamasında, Saadet Partisi'nin Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak'ın katıldığı Zonguldak İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Divan toplantısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda SP Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak'ın 4+4+4 eğitim sistemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunduğunu belirten Göktaş, Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Divan toplantısını Genel Başkanımız Prof. Mustafa Kamalak'ın katılımıyla gerçekleştirdik. Genel başkanımız özellikle 4+4+4 eğitim sistemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunmuştur. Kamalak konuşmasında ülkemizin güncel meselesi olan 4+4+4 konusu ile ilgili olarak demiştir ki Biz Saadet Partisi olarak 4+4+3 ü seçim sürecinde söylemiştik. 4+4+4 de olabilir. Ama ikinci 4'te yani ortaokul kısmı normal ortaokul, meslek lisesi ve Kur'an Kursu olarak tercihe açık olmalı öğrenci ve onu doğurup bugünlere getiren, yediren, içiren velisi de bunlardan birini tercih edebilmelidir. Hatta bunlar arasında öğrencinin tercih değiştirme hakkı olmalıdır. Daha sonraki 4 de liseler birleştirilebilir. Bu ülkede yeni yetişen nesil ne yazık ki Çanakkale de şehit olan dedelerimizin mezar taşlarını okuyamazken, onları şehit eden İngiliz ve Fransızların mezar taşlarını rahatlıkla okuyabilmektedir. Biz bize bu ülkeyi emanet eden o şehitlerin ve bu ülkenin yüzde 99 unun inandığı din olan müslümanlığın en temeli olan Kur'an ın bu ülke evlatları tarafından okunabilmesini istiyoruz, yanlış mı istiyoruz? İngilizce'nin zorunlu okutulduğu ülkemizde evlatlarımızın Kuranı okuyabilmesi için en azından Kuran derslerinin seçmeli olarak okullara konulmasını istiyoruz. Bu isteğimiz haksız bir istek mi diye sordu? Toplantı sonucunda bir soru üzerine kısaca kendini tanıtan sayın Kamalak, Köyümüzde okul olmadığından komşu köyde ilkokulu okudum, gurbete o yaşta çıktım. Yazları çobanlık yaptım. İlkokulu 4 senede, 7 sene olan imam hatip lisesini 6 senede bitirdim. Üniversite için imam hatibin denkliği kabul edilmediğinden sınavla normal lise diploması da aldım. Hukuk fakültesinde Profesör oldum. Siyasi Bilimler Fakültesinde doktora yaparak Doçent oldum. Yani çift lise diplomam ve çift doktoram var, üniversitede Dekanken Erbakan Hocamızın isteğiyle istifa edip 2 Dönem milletvekilliği yaptım dedi. Kamalak'ın konuşması sırasında hiç 'ben' kelimesini kullanmaması, çok nazik biri oluşu ve alçakgönüllülüğü dikkat çekti dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.