GÖREVLERİNDEN ALINDILAR

Tarih: 2014-05-16 14:40:00

CHP, Ormanlı Belde Başkanı Çetin, belde teşkilatının yeniden yapılandırma adı altında İlçe Başkanlığı görevinden alındığını açıkladı.   CHP İlçe Başkanı Kartal’a sert tepki gösteren Çetin, “Beni ve arkadaşlarımı görevden alma yazısı yazarken, kendin

CHP, Ormanlı Belde Başkanı Çetin, belde teşkilatının yeniden yapılandırma adı altında İlçe Başkanlığı görevinden alındığını açıkladı.

 

CHP İlçe Başkanı Kartal’a sert tepki gösteren Çetin, “Beni ve arkadaşlarımı görevden alma yazısı yazarken, kendinize de yazdınız mı? Bunu da öğrenmek istiyorum. Posbıyık’a seçimini kaybettiğiniz halde Ereğli İlçe Başkanlığı makamında nasıl duruyorsunuz? Madem başarısız ilçe ve belde başkanları bulunduğu makamdan alıyor. Bakalım sizi kim görevinizden alacak?”

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ormanlı Belde Başkanı Rahmi Çetin, belde teşkilatının İlçe Başkanlığının yazısı doğrultusunda görevden alındığını bildirdi. Çetin düzenlediği basın toplantısında, CHP Ereğli İlçe Başkanlığı tarafından, belde teşkilatının yeniden yapılandırma adı altında görevden alındığının başka bir partiliye tebliğ edildiğini bildirdi. Ereğli ilçesinde CHP’nin seçim kaybettiğini hatırlatan Çetin, “Ülkemizde şaşkınlık yaratan Çağdaş İnsanların yaşadığı ve CHP’nin kalesi olan kentte seçim kaybeden bir ilçe yönetiminin, küçücük beldeyi görevden almakla neyi kanıtlamak istediğini merak etmekte; Bunu anlamakta ve anlatmakta zorlanıyorum” dedi.

 

PARTİ AHLAKINA UYGUN OLMADI

Görevden alma kararını kınayan Çetin açıklamasında şu görüşlere yer verildi: “Bana bizzat tebliğ edilmeyen yazının, bir başka partilimize verildiğini öğrendim. Gerekçesi ise bizim teşkilat olarak Yerel Seçimlerde başarısız olduğumuz içerikli olmasıdır. Birkaç defa tarafıma da söylenerek, yapılandırma adı altında görevden alma eylemi için yazının İl Genel meclis adayımız Sinan Durdu ’ya verilmesi de parti ahlakına uygun bir tarz olmamıştır. Ben yazının bizzat tarafıma veya taahhütle verilmesinin daha makul bir tutum olacağı inancındayım.

 

“İLÇE BAŞKANLIĞINDA NASIL DURUYORSUNUZ?”

Buradan kamuoyuna İlçe Başkanı Hayrettin Kartal’a sormak isterim; siz yılların belediye başkanlığını yapmış Halil Posbıyık’a seçimini kaybettiğiniz halde;  Ereğli İlçe Başkanlığı makamında nasıl duruyorsunuz?  Beni ve arkadaşlarımı görevden alma yazısı yazarken, kendinize de yazdınız mı? Bunu da öğrenmek istiyorum. Karadeniz Ereğli gibi CHP kalesi bir ilçede kaybedilen seçimin esas mimarları içinde yer alan partilileri görmeyip, Ormanlı Beldesi’nde bize “yapılandırma “ adı altında görevden alma yazınızı hangi gerekçe ile yazdığınızı da kamuoyuyla paylaşmanızı istiyorum.

 

ŞİMDİ BAŞKANI ADAY GÖSTERELİM DEDİM

Ben rahmetli Fikri Turan’ın başkanlığının hastalığı nedeni ile Ormanlı ’da etkili olmayacağını söyleyip, hatta Şimdiki Bayram Başol’un olması konusunda Ormanlıdan Parti Yönetimi ve çok sayıda arkadaşla bizzat yanınıza gelerek, ilettiğim düşüncemin neden kabul görmediğini de öğrenmek isterim. Siz, İlçe başkanı olarak, o dönemde bizi dinleme zahmetine dahi katlanmadınız. Şimdi ülkemizde şaşkınlık yaratan Çağdaş İnsanların yaşadığı ve CHP’nin kalesi olan kentte seçim kaybeden bir ilçe yönetiminin, küçücük beldeyi görevden almakla neyi kanıtlamak istediğini merak etmekte; bunu anlamakta ve anlatmakta zorlanıyorum.

 

“SİZİ KİM GÖREVİNİZDEN ALACAK?”

İlçe başkanı “Hayrettin Kartal bey,  siz görevi bırakın. Bende bırakayım” Madem başarısız ilçe ve belde başkanları bulunduğu makamdan alıyor. Bakalım sizi kim görevinizden alacak? Bu konunun sürekli takipçisi olacağım. Buradan Zonguldak İl ve Diğer ilçe teşkilatlarına da Ereğli İlçe başkanının tasarrufu konusunda (Bilgisi varsa ) Genel merkezimizin de bilgisinin nelere dayandığını da merak ettiğimizi belirtiyorum. Ereğli Kamuoyunun dikkatle üzerinde duracağına inandığım bu açıklamam ardından İl Başkanımızın da konuyla ne kadar bilgisi var öğrenmek istiyorum. Sayın Ereğli ve Ormanlı Belde halkım bilir. Ben bana verilen görevimi layıkıyla yapmaya çalıştım. Bundan en ufak şüphem yoktur. Ancak teşkilatın dışında oluşumlarla başkan atayan İlçe başkanımızın kararını esefle karşılıyorum. Ormanlı ‘da herkes seçimin neden kaybedildiğini benden daha iyi biliyor. Bunun esas Müsebbibi de Ereğli İlçe başkanı ve onu yanlış yönlendirenlerindir”

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

chp'li :

onlar dururlar onların hedefi şimdi bayan posbıyığı ilçe başkanı yapmak 2019 da tekrar halil posbıyığı aday göstermek adamlar 5 senenin planlarını kurmuş bile :)))

Ormanlı :

Rahmi Çetin'i şimdiye kadar yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum.Ormanlı da seçim sürecinde yaşananları en iyi bilenlerdenim.Rahmi başkan Bayram Başol'u aday göstermek için çok uğraştı.Hayrettin Kartal bey zahmet edip Bayram Başol ve ekibini aday gösterseydi, Ormanlı da en az 500 farkla seçim alınırdı.Kendi başarısızlıklarını Ormanlı'yla dolayısıyla Rahmi Çetin le örtbas etmek istiyor İlçe başkanı.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.