GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Tarih: 2015-06-11 11:22:07

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak ve halen arabulucu süreci devam eden 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 7’inci oturumu 10 Haziran 2015 tarihinde Ankara’da Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) toplantı salonunda yapıldı.

83 maddeden oluşan 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi taslağında, 60 günlük yasal sürenin dolması nedeniyle, 21 madde uyuşmazlıkla sonuçlanmış ve arabulucu süreci başlamıştı.

Toplantıya Çalışma ve İş-Kur İl Müdürlüğünce tarafların anlaşmasıyla arabulucu olarak atanan Hüseyin Hami Özalan’ın arabuluculuğunda GMİS Genel Merkez Yöneticileri, Şubeler Başkan ve Yöneticileri ile GMİS’ten ve TTK’dan TİS Komisyonu Üyeleri, Kamu-İş’ten TİS Uzmanları katıldı.

TTK 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 7’nci oturumunda uyuşmazlıkla sonuçlanan 21 maddeden idari nitelikteki 9 madde üzerinde anlaşma sağlanırken, toplu sözleşmeye ilk kez eklenen 2 madde tis metninden çıkarıldı.

TTK Toplu İş Sözleşmesi’nde 7 oturum sonunda toplam 71 madde kabul edilmiş oldu.

TTK 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi 81 maddeden oluşuyor.

TTK 26. Dönem TİS görüşmelerinin 8. Oturumu, kalan 10 madde için arabulucu Özalan’ın katılımıyla 17 Haziran 2015 tarihinde yapılacak…

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.