GÜCÜMÜZ OKUYUCUMUZ

Tarih: 2011-04-30 00:00:00

22 Nisan 1992 tarihinde yayın hayatına başlayan gazeteniz Önder, 19 yayın yılını geride bırakıp 20. yayın yılına girmenin mutluluğunu yaşıyor. Kuruluş yıldönümü nedeniyle gazetemiz merkez bürosunun gün boyu ziyaretçileri olurken faks, elektronik posta, te

22 Nisan 1992 tarihinde yayın hayatına başlayan gazeteniz Önder, 19 yayın yılını geride bırakıp 20. yayın yılına girmenin mutluluğunu yaşıyor. Kuruluş yıldönümü nedeniyle gazetemiz merkez bürosunun gün boyu ziyaretçileri olurken faks, elektronik posta, telefonla da çok sayıda sivil toplum ör gütü temsilcisi, meslek odası yöneticisi ve okuyucu coşkumuza ortak oldu.

PROF.DR. ERCAN CANDAN
AKP ZONGULDAK 2. SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI
AKP KDZ.EREĞLİ İLÇE BAŞKANI VE YÖNETİMİ

AKP Zonguldak Milletvekili 2. sıra adayı Prof.Dr.Ercan Candan beraberinde AKP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Adem Öztürk, ilçe yöneticileri, milletvekili aday adayı Hasan Yılmaz ile gazeteniz Önder’in merkez bürosunu ziyaret ederek Sorumlu Müdür Mustafa Kemal Bektaş ve köşe yazarı Eyüp Bektaş ile görüşüp, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundular. Seçim çalışmalarına yoğunluk verdiklerini belirten Prof.Dr.Ercan Candan, Önder Gazetesi’nin 20. yayın yılına girmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek gazete personelinin başarılı çalışmalarının devamını dilediler.

YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR EROL ŞAHİN
AKP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Önder Gazetesi merkez bürosunu ziyaret eden ve Sorumlu Müdür Mustafa Kemal Bektaş ile görüşen AKP Zonguldak Milletvekili aday adayı önceki İlçe Başkanı Erol Şahin, “Tam bir delikanlılık yaşınızdasınız, bu gazete çok güzel bir gençlik dönemi geçirdi. Önder Gazetesi halkın sesi olan bir gazetedir. Siyasileri zaman zaman eleştirdi, bizlere de yol gösterdi. Bu görevlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bozkuş ailesi başta olmak üzere baba-oğul Bektaş’-lara ve personele başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Kdz.Ereğli’de büyük bir boşluğu dolduruyor. Ereğli halkına malolmuş bir gazetedir. Önü-müzdeki seçim sürecinde de etkili olacak. Özellikle internet sitesinin tıklanma oranı birinci olması, ne kadar yakından takip edildiğinin göstergesidir. Tarafsız ve ilkeli yayınlarınızın devamını diliyorum” sözleri ile konuştu.

SES ZONGULDAK ŞUBE SEKRETERİ ZEKİ İBİK
SENDİKA EREĞLİ HASTANE TEMSİLCİSİ AYKUT DOĞANAY

Sağlık ve Sosyal hizmet Emekçileri Sendikası Zonguldak Şube Sekreteri Zeki İbik ve Kdz.Ereğli Devlet Hastanesi SES işyeri temsilcisi Aykut Doğanay, gazeteniz Önder’in kuruluş yıldönümünü kutladılar. Sorumlu Müdür Mustafa Kemal Bektaş’a getirdikleri çiçeği takdim eden İbik ve Doğanay, başarılar diledi. İbik yaptığı konuşmasında, “Toplumların tarihsel belleklerinde; özgür basının yeri yadsınamaz bir öneme sahiptir. Ya da doğru tarihsel gelişim süreçlerinin içerisinde özgür basın bir okul görevini temsil etmektedir. Ortaçağ karanlıklarının yaratılmaya çalışıldığı son yıllarda, ülkemizde halen varolan, basının özgür ve sorumlu tavrından uzak durmaya devam eden bir yığın örnek sayılabilir. Ortaçağ Avrupa’sı hukukunun yeniden inşa edilmeye çalışıldığı günü-müzde; “ötekini” tehlikeli ve yok edilmesi gereken bir unsur olarak gören muktedirlerin dayanağı olan basın ve yayın organlarını yeniden tarife gerek yoktur. Geçmişte olduğu gibi; günümüzde de basının iki seçeneği vardır. Toplumsal vicdan, akıl ve bilim ekseninde bir basın faaliyetinde bulunmak; yada muktedirlerin yanılsamalarını alkışlamak, yanılsamalara ortak olmak. Bölgemizde uzun yıllardır kamusal bir görev üstlenen Önder Gazetesi; akıl, vicdan ve bilim ekseninde bir dünya kaygısını taşımaya devam ediyor. Emek ve demokrasi mücadelemizde her zaman yanımız da olan gazetenizin varlığı, bizleri mutlu etmektedir. Kamusal alanın ve ahlakının savunusu yapma kaygısı; insanlaşma serüveninde önemli bir yol haritasıdır. Önder Gazetesi’nin yolda ışık olmaya devam edeceğine inanıyoruz”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.