GÜLŞEN'DEN ADAY ADAYLIĞI SİNYALİ

Tarih: 2011-01-24 00:00:00

Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, milletvekili adayı olacağı yönündeki tartışmalara net cevap verdi. Aday adaylığı konusunda yoğun talep ve baskı olduğunu belirten Gülşen, taban yoklamasında isminin ön plana çıkması durumunda milletvekilliği yarışın

Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, milletvekili adayı olacağı yönündeki tartışmalara net cevap verdi. Aday adaylığı konusunda yoğun talep ve baskı olduğunu belirten Gülşen, taban yoklamasında isminin ön plana çıkması durumunda milletvekilliği yarışına dahil olacağını kaydetti. Gülşen, yarışta olsa da olmasa da bölge halkının 3. sırada bölgeden bir milletvekili adayını görmek istediğini kaydetti.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, milletvekilliği adaylığı konusunda seçmenlerden ve kamuoyundan yoğun talep aldığını ifade etti. Kendisinin resmi görevi bulunduğunu hatırlatan Başkan Gülşen, “Milletvekilliği aday adaylığı konusunda kamuoyunun yoğun bir baskı ve talebi olduğu ortada. Çok teşekkür ederim ama bizim resmi görevimiz, statümüz var. Devlet memuruyuz. 12 Mart’a kadar istifa için zamanımız var. Halk, kendisini bölgeden temsil edebilecek, gerçekten halkın arasında olabilecek, milletvekili adayını istiyor. Yıllardır siyasetin içerisinde yer almam, çeşitli kurum ve kuruluşlarda görev yapmam, belli bir oy tabanımızın olması ve çevremizin olması gibi sebepler nedeniyle vatandaşlarımız milletvekilliği adaylığını bana yakıştırıyor olabilir. Bundan memnuniyet duyuyorum. Ama aday adayı olmayı düşünmüyorum” dedi.
Taban yoklamasında isminin ön plana çıkması durumunda ise görevden kaçmayacağını anlatan Gülşen, “Ama parti genel merkezimiz, önümüzdeki günlerde bölgeyle ilgili bir taban yoklaması, araştırma yaparsa ve ismimiz ön plana çıkarsa, yarışa o dakika itibariyle dahil olurum. Ama yine temkinli olmaktan yanayım” diye konuştu.

 

MEMNUN OLDUĞU DA ORTADA

Seçimler öncesinde 5 yıllığına belediye başkanlığı görevine talip olunması ve yerel sorunlar gibi nedenlerden üzerinde ciddi sorumluluklar bulunduğunu vurgulayan Başkan Gülşen şöyle konuşu; “Seçimlerde belediye başkanlığına 5 yıllığına talip olduk. Halkta bunu açık bir şekilde destekledi. Çalışmalarımızdan memnun olduğu da ortada. Önümüzdeki 3 yılda Çaycuma çok daha iyi bir noktaya gelecek. Çok ciddi projeleri bu sene ihaleye çıkartıyoruz. Çok önemli çalışmalar start alacak. Üzerimizde yerel anlamda büyük sorumluluklar var. Diğer taraftan da Filyos Vadi projemiz var. Gerçekten bu projeyi yerelde en iyi takip eden isimlerden biriyim. Herkes takip ediyor ama bir işi dert edinmezseniz, o işten fazla bir verim alamazsınız. Biz Filyos Projesi’ni dert edindik. Bir an önce Filyos vadisinin hayata geçirilmesini istiyoruz. İstihdam açısından bölge için önemli olan bu proje için, elimizden geleni yapıyoruz. Filyos Projesi’nin yanı sıra havaalanının eksiklerinin giderilmesi gerekiyor. Filyos Vadisi ve havaalanı gibi çok ciddi sorunlar önümüzde duruyor. Yerelden bu projeleri daha iyi takip edebiliriz. Bu projelerle uğraşmak, hizmet etmek varken bu kısır döngülerle uğraşmak istemiyoruz. Bu tartışmalarla vakit kaybetmek, oyalanmak istemiyoruz.”

 

VADİ ADAYLARINA TAM DESTEK

Kendisinin aday olsa da olmasa da bölge halkının, 3. sıradaki milletvekili adayını bölgeden bir isim görmek istediğini belirten Gülşen, aksi halde siyasi kopmaların olabileceğini ifade etti. Seçimin bölge için çok kritik bir seçim olacağını belirten Gülşen, “Ak parti, bugün hızlı kalkınma ve ekonomik gelişme sürecinde ülkemizin çıtasını yükselten bir partidir. Bu seçimler çok önemlidir. Tabi kolay değil. Ak Parti burada, 3’ü korumalı, 4’ü zorlamalıdır. Bölgenin kritik projeleri nedeniyle, Zonguldak’taki 3. sıra milletvekili adayı hem bölge hem Zonguldak adına toparlayıcı bir hüviyete sahip olmalı ki, 3 değil, 4 milletvekili çıkartabilsin. Bölge halkı bölgeden çıkan milletvekili adayına, yerel anlamda çok büyük destek vereceği ortadadır. Bölge halkı, 3. sırayı vadinin milletvekili olarak görmek istiyor” dedi.
Filyos Vadisi’nden aday adaylığını açıklayan Ahmet Çolkoğlu ve Özcan Ulupınar gibi isimleri değerlendiren Gülşen, şöyle devam etti; “Ahmet Çolakoğlu ve Özcan Ulupınar, her ikisi de saygıdeğer arkadaşlarımızdır. Heyecan duyan, bölge sorunlarını çok iyi bilen, toplumsal barışı ve uzlaşmayı ön planda tutan çok yönlü kimliğe sahip adayların olması, partimize pozitif ivme kazandıracaktır. Aday çıkmazsam, aday kim gösterilirse, gösterilsin sonuna kadar destekleyeceğim. Partinin bir neferi olarak, aday kim olursa olsun, onların emrinde çalışmaya devam edeceğim.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.