HABER YAKINDA!..

Tarih: 2009-08-03 00:00:00

Filyos Limanı Projesi ile ilgili olarak, Türkiye-AB Mali İşbirliği kapsamında Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından takip edilen "Filyos Limanı İnşaatı Teknik Destek Projesi"nin 2. Yönlendirme Top lantısı, Ulaştırma Bakanlığı'nda yapıld

Filyos Limanı Projesi ile ilgili olarak, Türkiye-AB Mali İşbirliği kapsamında Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından takip edilen "Filyos Limanı İnşaatı Teknik Destek Projesi"nin 2. Yönlendirme Top lantısı, Ulaştırma Bakanlığı'nda yapıldı. Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası'nın da katıldığı toplantıda, Filyos Limanı ile ilgili fizibilite, ÇED ve ihale dokümanlarının AB standartlarına uygun olarak düzenlenmesi ve AB/Uluslara rası İnşaat İhalesi Prosedürü'ne uygun olarak ihale dosyasının ve iş tanımın hazırlanması için katılımcılara sunum yapılarak görüşleri alındı. Proje danışmanı olan konsorsiyum tarafından hazırlanan sunumda; projenin amaçları, trafik analizleri ve endüstri gelişim tahminleri, liman gereklilikleri hizmetleri ve ekipmanları, yapılan veri toplama ve saha çalışmaları, potan siyel gerçekleşme senaryoları ve değerlendirilmesi, çevresel izleme ve kapsam belirleme ile ekonomik ve mali analizlere yer verildi.  Mayıs 2010'da tamamlanması beklenen çalışmanın ardından ihale edilmesi beklenen Filyos Limanı'nın 2015'de hayata geçmesi öngörülüyor.  Çay cuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık, toplantıyla ilgili şunları söyledi: "Filyos Projesi ve Filyos Limanı, bölgemiz için en önemli konular. Oda olarak yakından takip ettiğimiz bu konularla ilgili tüm çalışmalarda yer alıyoruz. Filyos Limanı ihale hazırlığı ile ilgili yapılan bu çalışmada Filyos Limanı'nın bir an önce gerçekleşmesi için girişimlerimizi yoğunlaştırdık. Proje tamamlandığında da AB tarafından belli oranda hibe desteği de alınarak limanın inşaatının başlaması 2010 yılının ilk yarısında gerçekleşebilir. 3 ay sonra devamı yapılacak olan toplantının bölgemizde yapılması konusunda öneride bulunuldu. Bu toplantıda da çalışma dahilindeki diğer kurum ve kuruluş temsilcilerinin de bölgemize gelerek buradaki koşulların uygunluğunu yerinde inceleyecekler. Limanla ilgili müjdeli haberleri vermemizin yakın olduğunu düşünüyoruz."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.