'HABERAL'I AĞIRLAMAK BİZLERE ONUR VERMİŞTİR'

Tarih: 2013-08-12 18:33:00

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ergenekon davasında 4 yıl 4 aydır tutuklu bulunan ve geçtiğimiz günlerde tahliye edilmesinin ardından Zonguldak il genelini karış karış dolaşan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’ın Ereğli ziyaretini değerlen

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ergenekon davasında 4 yıl 4 aydır tutuklu bulunan ve geçtiğimiz günlerde tahliye edilmesinin ardından Zonguldak il genelini karış karış dolaşan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’ın Ereğli ziyaretini değerlendirdi.

 

“Dört yıl dört ay tutuklu olarak yargılandığı davanın tamamlanmasıyla birlikte özgürlüğüne kavuşan ve kendisini çok seven hemşehrilerinin arasına dönen değerli milletvekilimiz Prof. Dr. Mehmet Haberal’a kavuşmuş olmamızdan dolayı duyduğum mutluluğun tarifi mümkün değildir” diyerek yazılı açıklamasına başlayan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, suçunun ne olduğunu dahi bilemeden geçen tutukluluk süresi sonunda Haberal’ı Zonguldak ve Ereğli’nin çok özlediğini vurguladı.

 

“KABUL EDİLEBİLİR BİR DURUM DEĞİLDİ”

Haberal’ın sadece ülkenin değil dünya biliminin en önemli değerlerinden biri olduğunu anımsatan Posbıyık yaptığı yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Sadece yurdumuzun değil dünya biliminin en önemli değerlerinden biri olan Mehmet Haberal gibi bir ismin Silivri’de bunca sene tutuklu bulunmasına gönlümüz hiç razı gelmemişti. Hele ki, milli iradenin oylarıyla Zonguldak gibi emeğin başkenti olmuş bir kentin milletvekili olmaya hak kazanan birinin, bu iradeye rağmen demir parmaklıklar ardında özgürlüğünden mahrum bırakılması kabul edilebilir bir durum değildi. Neticede bu karanlık günler, en azından Sayın Haberal ve bizler için sona erdi. Değerli milletvekilimiz özgürlüğüne biz de kendisine kavuşmuş olduk.

 

“SAĞLIKLI VE ZİNDE GÖRDÜK”

Bu mutluluğu doyasıya yaşadığımız günlerde, tutuklu bulunduğu uzun yıllar boyunca kendisini her zaman sevgiyle ve saygıyla hatırlayan hemşehrilerini unutmadığını gösteren ve Ramazan Bayramı’na denk gelen günlerde tüm yoğunluğunu bir kenara bırakarak vatandaşlarıyla kucaklaşan Sayın Haberal’ın kentimize gerçekleştirmiş olduğu anlamlı ziyaret de mutluluğumuzu pekiştirmiştir. Milletvekilimizi Karadeniz Ereğli’mizde ağırlamak bizlere onur vermiştir. Kendisine bu vesileyle, Karadeniz Ereğli halkına göstermiş olduğu bu yakınlık için medyun-u şükran olduğumuzu ifade etmek isterim.  Dört yılı aşkın bir süre tutuklu bulunmasına ve özgürlüğü kısıtlanmasına rağmen Sayın Haberal’ı sağlıklı ve zinde görmek bizleri ayrıca sevindirdi. Bundan önceki açıklamamda da ifade ettiğim gibi, özgürlüğü elinden alınmış ve neyle suçlandığını bile tam bilmeden demir kapılar ardına kapatılmış biri olmasına rağmen Sayın Haberal’ın gözlerine dahi yansıyan hırsı hepimiz için, tüm Zonguldak ve Karadeniz Ereğli için artı bir güç olacaktır. Sayın Haberal’ın kentimizde yaptığı konuşmada, henüz her şeyin yeni başladığını ve yolumuzun uzun olduğunu, şimdi mücadele zamanın geldiğini ifade eden sözleri bizlere de ayrı bir şevk vermiştir. Şundan eminiz ki, gerek Zonguldak’ın gerekse de Karadeniz Ereğli’nin sesi bundan böyle çok daha gür çıkacaktır. Mehmet Haberal’ın önderliğinde bir araya gelerek oluşturacağımız güçle, sorunlarımızın çözümü ve beklentilerimizin karşılanması noktasında yapacağımız hiçbir girişim boşa çıkmayacaktır.

 

“YÜREKTEN İNANIYORUM”

Hepimizin temel hedefi Zonguldak’ı ve dolayısıyla da bölgemizi daha aydınlık yarınlara taşımaktır. Atatürkçü ve Cumhuriyet aşığı kentin insanları olarak Sayın Haberal’ın da aramıza katılmasıyla birlikte, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği yoldaki yürüyüşümüz devam edecektir. Bu düşünceler ışığında Sayın Haberal’a bir kez daha ve gönülden ‘hoş geldiniz’, diyorum. Sayın Haberal’ın aramıza katılmasının önce Zonguldak’ımıza ve Karadeniz Ereğli’mize, ardından da tüm yurdumuza hayırlar getireceğine yürekten inandığımı bir kez daha vurgulamak istiyorum.” 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Kaybolan Ereğli :

Ben onur duymadım, benim hakkımda nasıl sormadan karar veriyorsun sayın Başkan hem sende duymuyordun neden değiştin. Sizin sıranızı alan Cezaevindeyken aday gösterilen Haberal değilmiydi

ferdi :

düne kadar haberal ereğlinin ikinci sıra hakkını aldı deniyordu şimdi gurur duyduk bu ne yaman çelişki!

AKP'li :

Celal Bozkuş AKP'den belediye başkan adayı olacakmış. Gazetesi Posbıyık'ı överken mi? güldüm güldüm gülmekten bayıldımmmm :)

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.