HADDİNİ AŞAN AÇIKLAMA

Tarih: 2009-08-08 00:00:00

Zonguldak Tekel ve Bakkallar Odası Başkanı Küçükali'nin, Meclis Başkanlığına Toptan'ın aday gösterilmemesi ile ilgili, "Biz bugüne kadar Köksal Toptan'dan daha önce Zonguldak Milletvekili iken ne gördüysek Meclis Başkanlığı döneminde de aynı şeyleri gördü

Zonguldak Tekel ve Bakkallar Odası Başkanı Küçükali'nin, Meclis Başkanlığına Toptan'ın aday gösterilmemesi ile ilgili, "Biz bugüne kadar Köksal Toptan'dan daha önce Zonguldak Milletvekili iken ne gördüysek Meclis Başkanlığı döneminde de aynı şeyleri gördük" sözlerini AKP İl Başkanı Uçar, "sosyal ve siyasal olgunluktan çok uzak seviyesiz düzeysiz bir açıklama" olarak değerlendirdi.

Zonguldak Tekel ve Bakkallar Odası Başkanı Şükür Küçükali'nin, Meclis Başkanlığına yeniden Köksal Toptan'ın aday gösterilmemesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamaya AKP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar'dan yanıt geldi.
AKP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, Zonguldak Tekel ve Bakkallar Odası Başkanı Şükür Küçükali'nin, "Bence, Köksal Toptan'ın tekrar Meclis Başkanı olarak seçilmemesi hem Zonguldak adına hemde Türkiye adına kaybedilen bir şey yok. Zonguldak Bakkallar Odası olarak biz bugüne kadar Köksal Toptan'dan daha önce Zonguldak Milletvekili iken ne gördüysek Meclis Başkanlığı döneminde de aynı şeyleri gördük. Kısaca Toptan Milletvekili iken nasılsa Meclis Başkanı iken de aynı şekildeydi" sözlerine sert yanıt verdi.

ŞİDDETLİ KINAMA

Uçar yaptığı yazılı açıklamasında, "Bölgemizin yetiştirdiği ve Türk siyasetinde önemi bir yeri olan ve TBMM Başkanlığı görevini üstlenerek devletimizin 2. adamı konumunda görevini sürdüren Zonguldak Milletvekilimiz Köksal Toptan'ın gerek milletvekilliği ve gerekse TBMM Başkanlığı dönemini hafife alarak bölgemize hiçbir hizmet vermemiş gibi göstermeye çalışan Zonguldak Tekel ve Bakkallar Odası Başkanı Şükür Küçükali'nin açıklamalarından esef duyuyor, şiddetle kınıyor, mesnetsiz ve haddini açan açıklamalar olarak görüyoruz. Toptan'ın yeniden TBMM Başkanlığına aday gösterilmemesi Genel Başkanımız ve parti organlarımızın demokratik bir tercihinin sonucu olarak görülmesine karşın bunu şaşkınlık ve  seçim bölgesine bugüne kadar hiçbir katkı ve destek sağlamamış gibi gösterme gafletinde bulunulmasını bir meslek örgütünün yöneticisine yakıştıramadığımız gibi etik de bulmuyoruz. Ayrıca bunu bir meslek örgütü yöneticisinde bulunması gereken sosyal ve siyasal olgunluktan çok uzak seviyesiz düzeysiz ve haddini aşan bir açıklama olarak da değerlendiriyoruz.

YOK SAYILAMAZ
Zonguldak'ın yetiştirdiği ve TBMM Başkanlığına kadar yükselen 2. devlet adamı olan Köksal Toptan, devlet sorumluluğunun yanı sıra bölgemizin milletvekili de olması nedeniyle siyasal ayrıcılık yapmaksızın gerek merkez ve gerekse ilçelerde meslek örgütleriyle işbirliği içinde sayılamayacak kadar hizmetleriyle de biliniyor. Bölgemizin kalkınmasında ki katkı ve destekleri hiçbir zaman göz ardı edilemez. Yok sayılamaz.  Karaelmas Üniversitesi'nin kuruluşundan bugün gelinen aşamaya kadarki süreç, TTK'da istihdam sağlanması, Ereğli ve Alaplı'daki tersane yatırımları, Organize Sanayi Bölgelerinin sorunlarının çözümü, Bölgedeki eğitim ve okullaşma düzeyinin yükseltilmesi, yatırımcı ve sanayicinin bölgesel teşviklere özendirilmesi, Filyos Projeleri gibi  bölgesel kalkınmamızın sağlanmasındaki pek çok çabalarını örnek gösterebiliriz. Köksal Toptan'ın Meclis Başkanı olmamasına rağmen, bundan sonrada ülkemize ve bölgemize büyük hizmetler edeciğine inancımız tamdır" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Bülent YAPICI :

meclis tarihimize bir bakalım kimler cumhurbaşkanlığı,meclis başkanlığı,başbakanlık ve bakanlık yaptığı dönemlerde milletvekili oldukları iller ne durumdadır ZONGULDAĞIMIZ ve ilçeleri ne durumdadır.eskiden meclise kaç milletvekili veriyorduk şimdi kaç milletvekili veriyoruz ben ereğlide yaşayan bir vatandaş olarak Küçükali bey'e katılıyorum yııların bakanı yılların meclis başkanı TOPTAN maalesef iline katkı koyamamıştır.Zonguldak il ve ilçelerinin yollarına bakın,ekonomik olarak ne kadar küçüldüğümüze bakın saymakla bitmez merak ettiğim birşey var yinede Köksal Toptan seçilir ne hikmetse?

KARAGÜN DOSTU :

ESKİ MECLİS BŞK.SN.KÖKSAL TOPTAN BEY HAKKINDA SN KÜÇÜKALİ BAŞKANIN YORUMLARINA KATILMIYORUM VE AYNI ZAMandA KIZILAY ŞUBE BŞK.LIĞI YAPAN KÜÇÜKALİYİ KIZILAYCILIK VE TARAFSIZLIK İLKESİNE BAĞLI KALMASINI VE KENDİ ESNAF ÜYELERİNİN SORULARIYLA İLGİLENMESİNİ TAVSİYE EDERİM SN KÖKSAL BEY SEVİL'SEDE SEVİLMESEDE YILLARCA ZONGULDAK MİLLET VEKİLİ,BAKAN VE MECLİS BAŞKANI OLARAK ÜLKEMİZE YAPABİLDİĞİ KADAR BİR ZONGULDAKLI OLARAK HİZMET VERMİŞTİR KENDİLERİNE TEŞEKKÜR ETMEMİZ GEREKİR

lazkopat :

sayın karagün dostu sayın şükür küçükali zaten başkanı ve üyesi olduğu birimlerle gerektiği kadar ilgilenmektedir zonguldaklı bir siyasetçi olarak hatta gerçek zonguldaklı bir seçmen olarak görüşlerini belirtmiştir ki zaten sayın toptan hakkında iyiki seçilmemiş gibi sözlerde sarfetmemiştir sayın toptanın yeniden seçilmemesinin bir yararı yada zararı olmadığını belirtmiştir.sayın hamdi uçar da kendisinin döneminde partisinin hem belediye başkanlığını kaybetmiş!hemde zonguldaktan çıkan bir tbmm başkanının orada kalmasını sağlayamayan bir il başkanı olarak dikkat çekecek hareketler yapmak istemesinden olsa gerek sayın küçükaliyi hedef alacak sözler sarfetmiştir zaten sayın küçükalinin böyle basit tahriklere kapılıp gereksiz polemikler yaratacağını da düşünmüyorum.

abdullah b. :

sayın küçükalinin her işi ii yaptıgını ve tarafsız yaptıgını biliyoruz bence HAMDİ haddini aşmış şaşırmış hedef saptırıyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.