HAK KAYIPLARINA TEPKİ!..

Tarih: 2013-03-29 00:00:00

BES Zonguldak Şubesi ve üyeleri, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önünde Zonguldak Şubesi ve üyeleri, 666 sayılı kanun hükmünde kararname sebebiyle SGK emekçilerinin yaşadıkları hak kayıplarına tepki göstererek basın açıklaması yaptı. BES Zonguldak Şube Başka
BES Zonguldak Şubesi ve üyeleri, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önünde Zonguldak Şubesi ve üyeleri, 666 sayılı kanun hükmünde kararname sebebiyle SGK emekçilerinin yaşadıkları hak kayıplarına tepki göstererek basın açıklaması yaptı. BES Zonguldak Şube Başkanı Hayri Anıl Çetin yaptığı basın açıklamasında, Büro Emekçileri Sendikası olarak Kasım ayında 2013 yılı bütçe takvimine karşı 'Emeğimize Onurumuza Geleceğimize Sahip Çıkıyoruz' talebi ile başlattığımız eylem programımızda genelde büro emekçilerinin özelde ise SGK emekçilerinin taleplerinin bütçede yer almasını talep ettik. 2012 Aralık ayında ek ödemelerimizin emekli aylığına dahil edilmesi, kaldırılan fazla mesai ücretlerinin iyileştirme olarak maaşımıza eklenmesi talebiyle ülke genelinde topladığımız dilekçeleri yarım gün iş bırakma eylemi yaparak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na gönderdik. 21 Şubat 2013 tarihinde gerçekleştirdiğimiz greve yüz binin üzerinde büro emekçisi katıldı, grevimiz ulusal ve uluslararası basında geniş bir şekilde yer aldı. Bugün 28 Mart 2013 yine taleplerimiz için ülke genelinde alanlardayız. Bizlerin mücadelesi 'İnsanca yaşam, güvenceli iş, güvenli gelecek mücadelesidir.
Bu talebimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Taleplerimiz için mücadelemizi yükselterek sürdüreceğiz. SGK emekçilerinin yaşadığı sorunların çözümü için başka AK Parti hükümeti olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığını SGK emekçilerinin sorunlarına çözüm bulmaya davet ediyoruz dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.