“HAKKIMI HELAL ETMEYECEĞİM”

Tarih: 2012-08-27 00:00:00

Kdz. Ereğli'de birçok hayır işlerine imza atan İbrahim İzmirli en son olarak Fen Lisesi'ne de adını verdi. Okulun yapımı için söz verdiği 700 bin liranın 500 bin TL'sini teslim eden İzmirli, geriye kalan 200 bin TL için de kredi çekti. Bir finans kurumund

Kdz. Ereğli'de birçok hayır işlerine imza atan İbrahim İzmirli en son olarak Fen Lisesi'ne de adını verdi. Okulun yapımı için söz verdiği 700 bin liranın 500 bin TL'sini teslim eden İzmirli, geriye kalan 200 bin TL için de kredi çekti. Bir finans kurumundaki 200 bin TL alacağı için Enver Ören'e bir mektup daha gönderen İzmirli  'Kimsenin olmadığı gibi benim de sabaha çıkmaya senedim yok. Gecikirseniz kiminle helalleşeceksiniz?' dedi.

 

İbrahim İzmirli'nin mektubu aynen şöyle:

 

Sayın Enver Ören

İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı 29 Ekim Caddesi

34197 Yenibosna İSTANBUL

 

20.08.2012 günü gazetenizde; Gazetemiz Altın Çağını Yaşıyor başlığının altında, teknolojiyi yakaladığınızı, her türlü gelişmeyi sağladığınızı beyan buyurmaktasınız.

Bu aşamaları tasvip etmemek mümkün olmadığı gibi, takdir ve tebrik etmekte elbette insanı bir vecibedir.

Sizleri kutluyor, nereden nereye geldiğinizi takdir ve tebrik ediyorum.

 

Malumlarınız uzun yıllar öncesi hizmetlerinize 'İhlas Finans' kurumunu kurmayı ekleyerek, garibi gurabanın ve sağcı cenahın tasarruflarını bünyenizde topladınız.

Bende karınca kararınca destek olmaya çalıştım. Ne yazık ki bir noktadan sonra iflasınızı bahane ederek her devirde suiniyetlililerin yaptığı gibi mevcut hükümetin gücünü de arkasıza alarak insanların yok pahasına biriktirdikleri tasarruflarının bırakınız nemalarını anaparalarını bile ödememek için işi ve işlemleri uzatmaya savsaklamaya muvaffak oldunuz.

Ama diğer firmaların servetlerine el konulup alacaklılara dağıtılırken sizler de devamlı uzatma kararı aldınız.

 

Maruzatımı (elinize ulaştığını düşündüğüm) evvelki mektuplarımda da arz etmiş idim. Elinize ulaştırmadıkları gibi bir iyi niyet payımda var idi. Fakat son zamanlarda yaptığım hayır hasenatın temel atma töreninde basın yoluyla bu bilgi neredeyse herkese ulaştı. Bütün Türkiye konuya vakıf oldu. Çok yerden destek ve sizi kınayan telefon, mektup ve bilgi almaktayım.

 

Topladığınız tasarruflar kaybedilmedi, kaybetmediniz. Armutlu Evleri, Bizim Evler 1.,2.,3.,4.,5. Gibi inşaat alanlarında, yeni şirketler kurmaya ve gazetenizin gelişmesi gibi bir sürü işlerde kullanmaktasınız.

 

Bu arada arkada bıraktığınız kaderine terk ettiğiniz mağdurları hiç düşünemez oldunuz.

Sıkıntılarımı tekrar etmiyorum. Evvelki yazılarımda sarahatle bildirdiklerimi cümle alem biliyor.

İnsafa gelip alacağım olan 200.000,00 TL alacağımın gönderileceğine ait ümidim olmasa da mücadeleme devam edeceğim, daha evvelki şirketteki bir yetkiliye beyan ettiğim gibi, 'cenazenizde hakkımı helal etmeyeceğimi' haykıracak, ya da bir başka mağdura bağırttıracağım.

Karar şahsınızın. Yine de iyi hizmetleriniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

 

1929 doğumlu bir insanım. Kimsenin olmadığı gibi benim de sabaha çıkmaya senedim yok. Gecikirseniz kiminle helalleşeceksiniz ve bu sizi ne kadar ilgilendiriyor bilemem…  

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

fahri :

Dindar kimselerin inançları kullanılarak sömürüldüklerinin belgesidir.Eğitim dedenin başına gelenler.Bence kendisini tenkit edenler ortaya saçılmış bu sömürüyü perdelemek isteyen, dindar görünen ama aslında imanı paraya olanlardır. Yetmez ama evetciler budurum damı yetmez mi?Buda mı kesmedi?

kartal :

neyin hakki banka faizleriyle yapılan kazancın hakkımı olur .hacı efendi uyan artık.

Kenan GÜNDOĞDU :

Evet aHMET bey İbrahim amca Ereğli'ye maalolmuş bir eğitim dede.sizin sndığınız gibi şahsı alacağını beşyıldızlı tatil köylerinde keyfine keyif katmak için aramıyor,o tasarufunuda Ereğli'ye eğitim adına bir çivi çakabilmek için istiyor ne yapsın finans kurumunamı bıraksın, siz olsanız ne yaparsınız.Ayrıca okullara adı verilen hayır severlerin hiçbir tamamını karşıladığını sanmıyorum.Hem siz izmirlioğlu adı verilmesinden neden rahatsız oldunuz verdiği para ile az veya çok ilçemize eğitim adına kazanım sağlıyor.siz biliyormusunuz ilk öğretim okullarında yavrularımız sınıflarda kaçar kiş okuyorlar.Daha zonguldakın altı ilçesinden yalnız Alaplı ve Ereğli'de kalbalık sınıflar ve ikili öğretim var.sizde verin üç kuruşta bir okul daha kazANDıralım Ereğli'ye devlet milet işbirliği ile.Sayın İzmirlioğlu amcanın yaptı o yediyüz bin tl bağışın hatırına ilçeme illerin tamamında bile olmayan sanırım onbirmilyon tl cıvarında Fen lisesi kazANDırıldı.İlçem adına ELİNİ ÖPECEĞİMİZ YERDE ELEŞTİRİYORUZ.

ayhan yavuz :

Hayırlı çalışmaları ile bölgemize senelerdir desteğini esirgemeyen saygıdeğer büyüğümüze şükranlarımı sunarım.Kendisini yaptıkları hizmetler nedeni ile alakalı devlet erkanı içinde millet vekilleri,bakanlar,hatta başbakan bile olmasına rağmen devlet desteğine katkı yapmak isteyen bu saygıdeğer büyüğümüzün feryadını hiçmi duyan yok .Bu gelecek olan meblağın neede değerlendirileceği belli umarımki herkes gibi bu büyüklerde konuyla alakadar olup hem bu büyüğümüzü sevindirir,hemde yapılan eğitim yuvası bir an önce hizmete başlar.TÜM YETKİLİ KİŞİLERİN ALAKADAR OLMASINI EREĞLİ ADINA ARZU DİYORUM.

ahmet :

Kimsenin "bir ilçeye malolması hiç kimse tarafından kullanılamaz"... Adam hayır yapar yada yapmaz! Şu kadar yapar yada bu kadar yapar o da kimseyi ilgilendirmez! Adam hakkını istiyor olay budur! Adamın bahsettiği rakam 200 milyar lira eski parayla... Bunun gibi daha bir çok para dağıtmış okullara vs. Ne yapsaydı yani? İhlas finansa helal mi edecek! Adamlar o parayla bir sürü şirket kuracak, krallar gibi yaşayacak sonrada paranın üstüne mi yatacaklar? Çok da iyi yapmış açıklama yaparak!

Ali Suat ESER :

Sayın İbrahim İzmirli'yi kutluyorum eğitim alanına katkılarından dolayı. Ayrıca halk aleyhine işletilen sistemin çarkının nasıl döndüğünü içtenlikle yazdığı mektupla ortaya koyduğu için bir kez daha kutluyor ve saygılarımı sunuyorum. Bu ibretlik durumu kamuoyunda paylaşmak gerekliliğine inanıyorum.

ahmet canyılmaz :

Ereğliye mal olmuş bir değerli adam İzmirlioğlu fakat sanki burada şahsi bir alacak meselesini kullanmış ona yakışmıyor.Ayrıca okullara adı veriliyor ama tam herşeyi ile acaba tüm masrafı o mu karşılıyor bir okul kaç liraya mal olur ben tamamını karşıladığını zannetmiyorum çünkü o zaman trilyonlarca lira vermesi lazım gelirdi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.