HASAD HIZLI BAŞLADI

Tarih: 2012-10-16 00:00:00

HASAD Derneği Başkanı Orhan Yazıcı yaptığı açıklamada, Bu sene halk oyunları çalışmalarında Trakya, Artvin yöresi, Trabzon ve Hemşin olduğunu söyleyerek voleybol, masa tenisi ve tekvando branşlarında da faal olduklarını belirtti. Hedeflerinin 2013'de de Z
HASAD Derneği Başkanı Orhan Yazıcı yaptığı açıklamada, Bu sene halk oyunları çalışmalarında Trakya, Artvin yöresi, Trabzon ve Hemşin olduğunu söyleyerek voleybol, masa tenisi ve tekvando branşlarında da faal olduklarını belirtti. Hedeflerinin 2013'de de Zonguldak'ı ve Türkiye'yi en iyi şekilde yurtdışında temsil etmek olduğunu ve 2013'te ilk kez çocuk grubunu yurtdışına götürmek olduğunu söyleyen Yazıcı, HASAD bugün itibariyle tüm branşlarını faaliyete geçirmiş durumdadır. Bugünde halk oyunları branşımızı gençlerimizle beraber açmış bulunacağız. 2012-2013 sezonuna farklı formatla girdik. Geçmiş yıllarda HASAD'ı bütün camia, Zonguldak halkı yurtiçi ve yurtdışında halk oyunları derneği olarak biliyordu. Yine bu derneğimiz var tabi ki. Bu derneğin yanında birde spor kulübü kurduk biliyorsunuz. Spor kulübünün 4 tane branşı şuanda faal durumda. Yine ana branşlarımızdan halk oyunları bu sene yine Zonguldak'a renk katacak olan voleybol branşımız da Aroma 3. ligine soktuk. Bunun yanında masa tenisi ve tekvando branşlarımızda faal durumda. HASAD bundan böyle sadece halk oyunları yeteneği olan kişilere değil, dünyamızı genişlettik her yeteneğe artık kapılarını açmıştır daha da açacaktır. Diğer branşlarımızı da ileriki günlerde faal duruma sokacağız. Ama bugün açılış günümüz halk oyunları açılış günümüz olduğu için bugün gençler ve yetişkinler, gelecek haftada çocuklarımızın açılışı olacaktır halk oyunları branşında. Ben buradan bütün ailelerimize ve gençlerimize sesleniyorum. Çocuklarımızın okullarından boş kalan zamanlarında gelsinler bizim branşlarımızdan birini tercih etsinler, bizde ailelerimize yardımcı olalım. Bu sene halk oyunlarında çalışmalarımız Trakya, Artvin yöresi, Trabzon ve Hemşin olmak üzere başlangıçta bunlar üzerinde yoğunlaşacağız. Ama biliyorsunuz HASAD'ın repertuarında yaklaşık 15-20 tane yöremiz vardır. Değerli hocalarımızla birlikte bu çalışmalarımıza bu sene devam edeceğiz. Biz hedefimizi şimdiden koyduk. 2013'te yurtiçi ve yurtdışı festivallerine aldığımız davetleri değerlendireceğiz. Yaptığımız veli toplantısında şunu söyledim, Mayıs ayında çocuk grubumuzu ilk kez yurtdışına Romanya ve Macaristan'dan aldığımız daveti değerlendireceğiz ve çocuk grubumuzu da yurtdışına götüreceğiz. Tabi bütün bunarı yaparken bizlere yardımcı olan işadamlarımıza, şuanda aramızda olmasalar da arkamızdan bize destek olan eski başkanlarımıza ve yöneticilerimize de çok teşekkür ediyorum dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.