HASTALARA YATAĞINDA HİZMET

Tarih: 2010-10-20 00:00:00

Kozlu Belediyesi tarafından oluşturulan 153 Hasta Takip Merkezi tarafından tespit edilen 25 yatalak hasta için evinde pansuman, sonda değişimi gibi hizmetlerin verilmeye başlandı. Gönüllü hemşire, pansumancı gibi sağlık görevlileri yardımıyla hizmetin ver
Kozlu Belediyesi tarafından oluşturulan 153 Hasta Takip Merkezi tarafından tespit edilen 25 yatalak hasta için evinde pansuman, sonda değişimi gibi hizmetlerin verilmeye başlandı. Gönüllü hemşire, pansumancı gibi sağlık görevlileri yardımıyla hizmetin verilmeye başlandığını belirten merkez sorumlusu Cengiz Alagözoğulları, "Hasta Takip merkezi'miz tarafından tespit edilen, kimsesiz, ihtiyaç sahibi hastaların tüm işlemleri ücretsiz olarak yapılıyordu. Bu hizmetlerin arasında hastayı, kontrol yada muayeneye götürüp, gerekli, ilaç, sevk, rapor gibi işlemler de dahildi. Ayrıca gerekli hallerde sakat aracı da temin edip, hastaların kimsesi olmaya gayret gösteriyorduk. Ağır yada yatalak hastaları hastaneye naklinde ise çok sıkıntılar yaşıyorduk. Hem hasta çok büyük eziyet çekiyordu. Hem de görevlilerimiz sıkıntılar yaşıyordu. Bu hasta yada yakınlarının belediyemize müracaatı üzerine ağır hastalara yatağında hizmet uygulaması başlatma kararı aldık. Bu uygulamayla ağır, yatalak hastaların evine kadar gönüllü hemşire, pansumancı gibi sağlık görevlilerini götürüyoruz. Bu hastaların pansuman, sonda değişimi gibi hizmetleri yatağında yapılıyor" diye konuştu. Hizmetin ücretsiz olduğunu belirten Alagözoğulları, yatalak durumda olan tüm hastaların bu hizmetten faydalanabilmesi için belediyeye müracaatın yeterli olacağını ifade etti.  Alagözoğulları, ağır veya yaşlı hastalara yönelik ücretsiz olarak yapılan sağlık hizmetlerdeki kapsamının genişletileceği müjdesini de verdi.
Hastalar ve yakınları ise, yeni uygulama ile hastaların büyük eziyetten kurtarıldığını söyleyerek, Kozlu belediye Başkanı Ali Bektaş ve hasta takip merkezi görevlilerine teşekkür etti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.