HASTANE DDY ARAZİLERİNE

Tarih: 2010-03-05 00:00:00

Kdz.Ereğli Kent Konseyi'nin, Ereğli'ye kurulması düşünülen 400 yataklı hastanenin yeri ile ilgili açıklamalarını hayretle karşıladıklarını belirten AKP Ereğli İlçe Başkanı Erol Şahin yaptığı yazılı açıklamasında, Ereğli Kent Konseyi'nin açıklamalarını ve

Kdz.Ereğli Kent Konseyi'nin, Ereğli'ye kurulması düşünülen 400 yataklı hastanenin yeri ile ilgili açıklamalarını hayretle karşıladıklarını belirten AKP Ereğli İlçe Başkanı Erol Şahin yaptığı yazılı açıklamasında, Ereğli Kent Konseyi'nin açıklamalarını ve Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ı eleştirilirken Posbıyık'ın önerdiği Kaynarca Konutlarının alt tarafındaki 170 bin m2'lik alanı Sağlık Bakanlığına bağışlamasını önerdi.

HAYRET İLE KARŞILADIK
Kent Konseyi'nin, "Yeşiltepe-Kepez yolunun eksiklikleri giderilmeli", "çöp terfi istasyonu" ile ilgili çağrılarına da yanıt veren İlçe Başkanı Şahin, "Kent Konseyinin ilçemiz de kurulması düşünülen 400 yataklı hastanenin yapılacağı yer konusunda açıklamalarını hayret ile karşıladık. AKP olarak yer konusunda tüm girişimlerimiz sağlık sektörüne yıllarına vermiş uzmanlardan ve Sağlık Bakanlığının Türkiye'nin her tarafında binlerce hastanenin yapım ve işletmelerinde deneyimli elemanlarının görüşleri doğrultusunda gerçekleşmiştir. Biz asla oturduğumuz yerden sadece kişisel kanaatlerimizle çalışmayı uygun bulmayan bir siyasi kültürü temsil ediyoruz. Sağlık Bakanlığı Yapım İşleri Daire Başkanlığı ve tüm diğer yetkililer ilçemize altı kez gelmiş her seferinde Osmantepe red edilmiştir. Red edilmesinin nedeni olarak ise bu bölgede hastane işletilmesini olanaksız olması gösterilmiştir. Aynı incelemeler Devlet Demiryolları arazisi için yapılmış bölgenin hastane yapım ve işletimine en uygun yer olduğu görüşü ortaya çıkmıştır.

OSMANTEPE'YE ÇIKMIŞLAR MI?
Devlet Demiryolları arazisi kamu binaları için tahsis edilmiştir. Hastanede bir kamu binasıdır. Kent Konseyi'nin bu açıklamayı yaparken ne gibi bir uzman görünüşüne dayandığının sorgulaması gerekir. Toplumun tüm kesimlerin temsil etmesini beklediğimiz Konseyin yıllardır sabah akşam bu konuya kafa yoran bizlerin görüşünü sormaksızın öyle bir açıklama yapmasını kamuoyunun takdirine sunuyoruz. Bırakın bizim görüşümüzü ne uzmanları nede kendi üyelerinin dahi fikirleri alınmamıştır. Kent Konseyi ve Konseyle aynı görüşü paylaşan taraflar Osmantepe'ye çıkmış mıdır? Dahası Osmantepe'nin nerede olduğunu biliyorlar mı? Valimiz ve tüm yetkililer birlikte Osmantepe'yi son ziyaretimizde Belediye Başkanı Posbıyık bu kadar önem verdiğini ifade ettiği hastane yeri ziyaretine katılmadığını kamuoyunun takdirlerine sunarız. Hayatını ortaya koyacağını söylediği hastane yeri konusunda samimi iseler toplu konut alanında önerdiği yeri Sağlık Bakanlığına bağışlayarak samimiyetini göstermelidir. Aksi takdirde çok uzayan bu yer konusunun tartışılması hastanenin bu güne kadar yapımına engel olduğu gibi bu günden sonrada engel olmaya devam edecektir. Bu sebeple milyonlarca liraya mal olacak hastanenin mutlaka Ereğli'mize kazandırılması için sivil toplum kuruluşlarını ve herkesi uzman görüşlerine destek vermeye davet ediyoruz.

ULAŞIM KOLAY OLMALI
İnsanlarımızı özel hastanelere mahkum etmekten kurtarmak için yapılacak yeni hastanenin en kolay ulaşılabilir yerde olması gerekmektedir. Osmantepe'ye hastane yapmak isteyenlere de diyoruz ki çok arzu ediyorlarsa ruhsatlarında yardımcı olacağımızı beyan ederek buyursunlar buraya kendileri özel hastane yapsınlar ve işletsinler. Herkesi sağ duyuya davet ediyor halkımızın rahatça ulaşabileceği modern hastane yapımına destek vermeye davet ediyoruz. Bu konuyu polemik yapmadan Türkiye'nin sağlıkta ve tüm konularda ulaştığı seviyeye ilçemize taşımak istiyoruz. Kırk yıldır Ereğli'yi yöneten zihniyet bugüne kadar planlamalarını yapsaydı sağlıkta, imarda ve diğer konularda bu sıkıntıları yaşamayacaktık. Sivil toplum kuruluşlarının da oyuna gelmeden Ereğli'ye bu hastaneyi kazandırılması konusunda desteklerini bekliyoruz.

KEPEZ YOLU
Kepez yolunda karayolları tarafında yapılacak tadilat işlemine engel olan kamulaştırma sorunun çözümü için hükümetimizce Ereğli Belediyesine 90 bin TL yollanılmış belediyemiz bu sorunu çözememiş ve geçen dönem meclis üyesi olan arsa sahibi ile davalık olmuştur. Bu gerekçe ile Kepez yolundaki tadilat gecikmiştir. Bu yıl içersinde hem dava sonuçlanacak hem de bu yol yapılarak gündemden düşecektir. Milletvekilimizin özel gayretleri 2010 yılında bu sorunu da ortadan kaldıracaktır. Geçmişte bu sorunun çözülmemesinin sebebini yerel yöneticilerimiz çok iyi bilmektedirler.

ÇÖP TERFİ İSTASYONU
Çöp terfi istasyonu konusunda valilimizce üç yer tespit edilmiş olup, tespit edilen bu üç yerin bire düşürülerek tespit çalışmaları devam etmektedir. Yerel yöneticilerin bir çok  konuda olduğu gibi yapıcı olmayan tutumları bu konuda da önümüzü kapatmaya çalışmaktadır.Tüm bunlara rağmen bahsi geçen tüm konularda 2010 yılı içersinde sorunların çözüldüğünü ve bu işlerin başarıldığını hep beraber göreceğiz. Durmak yok hizmete devam"

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ertan :

HASTANE İÇİN KORUBAŞI NEDEN İNCELENMİYOR? Karadeniz Ereğli'nin ihtiyacı olan 400 yataklı hastane için yer sorunu bir türlü çözülemiyor. 50 trilyonluk parası hazır olan ve yer sorunu halledilmesi durumunda yapımına hemen başlanacak olan hastane için bürokratik engeller bir türlü aşılamıyor. Onarım Dairesi Etüt Proje Şube Müdürü Mimar Sabri Çubuk ve beraberindeki iki inşaat Mühendisi Osman Tepe'de yaptıkları inceleme sonrası olumsuz rapor verdiler ve Ereğli belediye başkanı Sayın; Halil POSBIYIK sağlık Bakanlığı ekiplerinin Osman Tepeyi olumsuz rapor vermelerinden sonra alternatifler arasında Korubaşı?yı önerdi. Bizler Korubaşı sakinleri olarak bu olayın başından beri bağırıyoruz Korubaşı mahallesi Toki evlerinin olduğu yerde bedava devlet arazileri var, şehre 5 dak.uzaklıkta tertemiz havası, yeşillikler içeresinde Osman Tepe gibi yüksek değil,bizler Korubaşı sakinleri olarak merak ediyoruz, AKP Ereğli Teşkilatı Halil Posbıyık burayı önerdiği halde neden Sağlık Bakanlığı

serkan :

sayın erol şahin sende taktın hastane için ddy arazisine sen ereğliyi nerden bilecenki ne zaman geldinki ereğliye o kadar yapılacak yerler varki sizin hükümet yapmıyacak buraya bu hastaneyi sonrada atacaksınız başkalarının üzerine.akp milletvekillere ne yaptıki ereğliye onlar sade fabrikalarını çoğalttılar.sayın milletvekili ereğliyi düşünüyorsa niye ankara ve romanyada fabrika aldı.yatırımını ereğliye yapmadı o zaman side hastane üzerinden siyaset yapmayın.deyil aday adayı adayda olsan sen kazanamazsın milletvekilliğini

Dr.Kenan ŞAHİN :

Tuvalete bile arabayla giden bir toplum olduk. Şimdi Osman Tepeye kimler gider sorusunu sormak gerekir? Bu soruya aldığımız cevap manidardır. Abi Osman tepeye gidene kadar Üniversite hastanesine varırım. diyenler var. Gerçek olan şu ki bunu emlekçı söylüyor. Osman tepe olmaz. Çünkü ERDEMİR'in Gazı ve tozu direkt olarak ulsştığı yerlerden birine Sağlık Bakanlığındaki aklı başındaki yetkililerin asla onay vermeyeceği bir yere Hastane yapılması ereğli halkının sağlığına ihanettir. Ancak bu konuda bastırmak, rant, çıkar hesabı, birilerini siyaseten zor durumda bırakmak isteyenlerin düşüncesi olabilir. 40 milyon liralık yatırımdan bahsediyoruz. Hovardalıktan değil. Hastaneler belediyelere devredildiğinde Osmantepe diye bastıran Sayın Başkan acaba bu ölü yatırımı belediye imkanlarıyla nasıl finanse edecek. Benden sonrası tufan hesabı hepimize ve ereğlimize kaybettirir. İnsanımızın sağlığını olumsuz etkilediği gibi, bir takım çıkar çevrelerinin ekmeğine yağ sürer. Artık susma vakti bitti.

aklın yolu bir :

bencede en doğru kararı almışlar.hastanenin yeri ddy.nın arazisi olmalı kepez zaten ölüm yolu , o yolun trafiğinin azaltılmasını savunan sayın posbıyık şimdi ne olduda oranın trafiğinin artmasına sebep olacak bir projenin peşinde bunun sebebi nedir.trafiği felç eden(anadolu ve ekomar) bir yere hastaneye izin veren bir zihniyet hangi gerekçeyle ddy yapılacak hastanenin trafiği olumsuz etkiller diyecek.kepezin daha berisinde olan diş hastanesine bile gitmek problem olurken osmantepeye hastane olurmu aklın yolu bir.. akp nin politikasını beğenmiyen biri olarak burdaki tercihin doğru olduğunu düşünüyorum.bu hastanenin yapılmasını engelleyenlerin (posbıyığın kendi deyimiyle)mezarına gelip beddua edecekler.

ertan :

Karadeniz Ereğli'nin ihtiyacı olan 400 yataklı hastane için yer sorunu bir türlü çözülemiyor. 50 trilyonluk parası hazır olan ve yer sorunu halledilmesi durumunda yapımına hemen başlanacak olan hastane için bürokratik engeller bir türlü aşılamıyor. Onarım Dairesi Etüt Proje Şube Müdürü Mimar Sabri Çubuk ve beraberindeki iki inşaat mhendisi Osman Tepe'de yaptıkları inceleme sonrası olumsuz rapor bildirdikleri öğrenildi. Çünki Hastane için gösterilen yer şehre 5,5 km uzaklıkta olup yolu ve altyapısı olmayan yüksek tepede bir yerdir. Kışın kesinlikle çıkılması mümkün olamılacağı gibi İnsanları ulaşım konusunda çok zor durumda bulunacaktır. Oysaki KDZ.EREĞLİ?YE YENİ YAPIMI BİTİRİLEN TOKİ KONUTLARININ BULUNDUĞU KORUBAŞI MAH. DEVLET ARAZİLERİNE SAHİP YEŞİLLİK İÇERESİNDE ÇOK FAZLA YÜKSEK OLMAYAN ŞEHRE 5 DAK. MESAFEDE OLUP HASTANE İÇİN YER OLARAK MÜKEMMEL BİR NİMETTİR. SAYIN YETKİLİLER NEDEN SAĞLIK BAKANLIĞINA, BİR TÜRLÜ BU TOKİ KONUTLARININ YANINDAKİ KORUBAŞI MAHALLESİNİ SİZ

mehmet :

SAYIN POSBIYIK'INDA ÖNERSİNDE BULUNDUĞU KORUBAŞINDA BEDAVA DEVLET ARAZİLERİ VAR KİMSE PARA HARCAMAK ZORUNDA DEĞİL NEDEN DEĞERLENDİRLMİYORKİ? ANLAYAMIYORUZ ŞEHRE YAKIN TOKİ KONUTLARININ HEMEN YANINDA BİR YIĞIN HAZİNEYE AİT ARSA BENCE MUTLAKA İNCELENMEDLİDİR..

keramet :

birden bire bütün ülkede yeni devlet hastaneleri kurulması planlanıyor hatta zonguldağa bile üç tane.Neden aniden bunlar oldu hükümetin başka öncelikleri yok mu? Devlet hastaneleri ilerleyen zamanlarda özelleşecek mi? Türkiye de özel hastane ile ilgili en büyük şirket kim? Özel hastane ddy deki yoksa osmantepe deki hastaneyi alır? NEYİN HAZIRLIĞI YAPILIYOR? KİMLER VEKİLİ BİR HAFTA İÇİNDE ÇARK ETTİRİYOR? bu soruların cevabını bulun herşeyi anlarsınız

ereğlili :

sizin ne yaptığınızı anlamıyorum şimdiki hastanenin yeriyle kemer arasında ne fark var?senede iki üç sefer festival yapıyorsun o trafikte sen gel şehir içinden geç hastaneye git ALLAH size akıl fikir versin ereğliye ihanet ediyorsunuz yazıklar olsun..ereğlinin önünü açın gelecek senil size küfür eder...........

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.