HAY SENİN KORNANIN!..

Tarih: 2009-07-24 00:00:00

Kdz. Ereğli'de önlenmesi için hiçbir mücadelenin yapılmadığı gürültü kirliliği sınır tanımadan devam ediyor. Düğün konvoylarının curcunaya çevirdiği kentte, gürültüden iyice gerilen vatandaş ise tek rahatlama yolu olan küfre başvurarak gürültü çıkaranlar

Kdz. Ereğli'de önlenmesi için hiçbir mücadelenin yapılmadığı gürültü kirliliği sınır tanımadan devam ediyor.

Düğün konvoylarının curcunaya çevirdiği kentte, gürültüden iyice gerilen vatandaş ise tek rahatlama yolu olan küfre başvurarak gürültü çıkaranları lanetliyor.

Cenazeye bile saygısı olmayan araç konvoyları şehrin her noktasında ayrımsız korna çalma özgürlüğünü kullanabilirken, gürültüsüz bir ilçede yaşamak isteyenlerin özgürlüğü ise her gün ve her saat taciz üstüne taciz yiyor.

Kdz. Ereğli, gürültü cenneti olma yolunda hızla ilerliyor. Kentte gürültü ile mücadele konusunda etkili veya yetkililerin önleme ve müdahale etme konusunda ilgi yönlerini harekete geçirmemeleri ve yaz tatili ile birlikte izin rahatlığı içinde kalmaları, kentin her noktasında araç konvoylarının gürültü sınırlarını yıkıp geçtikleri özgürlük bayramlarıyla devamını sağlıyor.
Kdz. Ereğli gürültü kenti. Kdz. Ereğli'de düğün veya asker uğurlama törenlerinde, zaten hareket yeteneği sıfırlara düşmüş trafik hareketi tamamen tıkanıp bitiyor. Düğün konvoylarının yarattığı kirlilik o kadar ileri boyutlara varabiliyor ki, düğün araç konvoylarına sıra sıra tırlar ve kamyonlar eklenerek şehir turları atabiliyorlar.
Evinde dinlenme hakkı bulunan vatandaşa tecavüz eden ve gürültüsüz yaşam özgürlüğü çiğnenen bir toplum bir avuç gürültü kirliliği yaratanlara ezdirilirken, bu kirlilikten rahatsız olanların hakkını korumak isteyenler ise açık ifade ile deyim yerindeyse yan gelip yatıyor.
Oysa Kdz. Ereğli Kaymakamlığının her konvoy tarafından çiğnenen kararında, Elif otel ile Astsubay gazinosu arasında konvoylar korna çalabilme izni de var. Kdz. Ereğli gibi "Avrupa kenti" olduğunu öne sürülen kentte, o alanda bile korna çalabilme izninin tamamen kaldırılması ve gürültü tecavüzünde bıkıp usanan ve stres topuna dönenlerin korunması gereken haklarına saygı gösterilme beklentisi de aradan geçen aylar ve yıllara rağmen korunmuyor.
Kdz. Ereğli'de, gürültü kirliliği ile mücadelede gerek devlet kurumları ve gerekse de yerel yönetim işbirliği yaparak etkin bir denetim ve bilgilendirme yaparak huzurlu ve gürültüsüz bir kentte yaşamak isteyenlerin hakkını da gözetme sorumluluğunu hatırlaması bekleniyor.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ayla :

evet mehmet yakan çok doğru söylemişsiniz sizi kutlarım.

aysel uzun :

gerçekten bu gürültüye dur denilsin gereksiz yere korna çalanlara cezalar verilsin

-son-67 :

ya o motorsikletli arkadaşlara ne demeli bilmiyorum adamlar bir sürat yapıyorlar önüne birsi çıks mazallah kardeşim bu at arabasımı ki hemen dursun inşallah bir can yanmadan bunlara dur diyecek birileri çıkar

Mehmet Yılmaz :

Peygamberimiz bir hadisinde eğlenirken üzüntülü insanları rahatsız edecek davranışlarda bulunulmamasını belirtmiştir. BizTürklerin İslamiyete Şamanizm törenlerini katmamız doğaldır. Sünnetin düğünü mü olur arkadaş. Şamanist törendir. Düğün bitti zil zurna sarhoş olmuşsun gece 12de yarımda korna basarak milleti rahatsız ediyorsan bu da islamiyete aykırıdır. Açık havada düğün yapıp müzüği herkese dinletiyorsun. Köyde herkes birbirini tanır. Şehirde ben seni tanımam niye katlanayım gürültüne kornana. Zaten AB uyum yasalarıyla bu tür gürültüler kanunen de yasak. Yetkililer görevlerini yapmalıdır. Kanunlara herkes uymalıdır. Ramazan davulu çalınması da kanunen yasaktır. Yetkililere hatırlatırım. Aynı zamanda ilkelliktir.

an_gelir :

bende dıyorum kı hay senın egzosuna 67 lv 585 plakalı sıyah motosıkletlı ne zevk alıyorsun o patlak egzoslu motorla dolasmaktan uyuyan vardır hasta vardır demeden gece gunduz dolasıyorsun ayıppp bee

Emre Çakır :

bu haberi buraya ekleyen arkadas acaba kendi dugununde sessiz sedasiz mi gidecek cenaze arabalari gibi ? bana bu cevabi verin size katilayim.ama gulmekten

MiÇÇççOOOoo :

korna çalmak için konulmuş arabalara...süs için deil...çalacak tabiii düğünde,dernek te.....

hasan :

kornalar medeni insanlar tarafından acil bir durumda kullanılmak için icat edilmiştir. zevk için kullanmak ve gürültüden mutlu olmak için değil. cenazeniz olduğunda, hastanede iken, veya işe gitmek için uyuduğunuzda o çalınan kornalar için ne söylersiniz?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.