HEMA, KİREÇLİK'İN PEŞİNİ BIRAKMIYOR!

Tarih: 2010-06-11 00:00:00

* Kdz. Ereğli'nin Köseağzı bölgesine termik santral kurma girişimde başarısız olan Hema, bu kez Kireçlik'te ısrar ediyor. * ZKÜ'nün bu bölgeyi üniversiteye sosyal tesisler  kazandırmak için başlattığı girişim Kdz. Ereğli Kaymakamlığına yapılan resmi giri

* Kdz. Ereğli'nin Köseağzı bölgesine termik santral kurma girişimde başarısız olan Hema, bu kez Kireçlik'te ısrar ediyor.

* ZKÜ'nün bu bölgeyi üniversiteye sosyal tesisler  kazandırmak için başlattığı girişim Kdz. Ereğli Kaymakamlığına yapılan resmi girişim ile devam ederken, Hema'nın bölgede anket çalışması başlatması köy muhtarlarını kızdırdı.

Zonguldak'ın Çatalağzı bölgesindeki termik santralın yanına bir ikincisinin kurulduğu bir süreçte, bu kez ilimizin batı yakasına da termik santral kurulması için ısrarcı olunması, bölgenin termik santraller tarafından işgal edilmesine ve adeta nefes alınacak nokta bulunmayacak şekilde kirlenmesine neden oluyor.
Bartın'dan sonra Kdz. Ereğli'nin en önemli koyu olan Köseağzı'na da termik santral kurma girişimi başlatan Hema'nın bu çabası yöre halkının sert tepkisiyle geri püskürtülürken, Hema bu kez Ereğli'nin Kireçlik bölgesinde yöre halkını ikna ederek termik santral kurmaya çalışıyor. Kireçlik'i Hema'ya yem etmemek isteyen yöre halkı, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin bu bölgede kuracağı sosyal tesislere olumlu bakışını devam ettiriyor. Hema'nın veya bir başka kurumun TTK'nın eski kömür ocağının da bulunduğu Kireçlik'e termik santral kurması durumunda bölgenin tamamen kirleneceğinin bilincinde olan yalı köyleri, Hema'nın bölgede başlatmak istediği anket çalışmasını da engelleyeceklerini vurguluyorlar.
Bu arada ZKÜ'nün Kireçlik'i Milli Emlak Müdürlüğü'nden kiralayabilmek için başlattıkları girişimde, Kdz. Ereğli Kaymakamlığı ZKÜ'nün istediği parselleri bildirmesini istedi. ZKÜ de, Kireçlik'teki parselasyon taleplerini bildirerek, kiralama veya devir edilme sürecinde resmi işlemlerin tamamlanmasını bekliyor.

Kamuoyunda yalı köyleri olarak bilinen; Üçköy, Terzi, Bayat, Cemaller, Sücülle, Ballıca, Tepeören ve Elmacı köylerinin muhtarları Kaymakam Osman Ekşi'ye giderek termik santral kurma girişimine sonuna kadar karşı olduklarını bildirdiler.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

kdz ereğli vatANDaşı :

hema neden olunlu purojelere imza atmıyor neden çağ dışı zehir bacalarını kurmak istiyor halk istemiyorsa ısrar etmeye hakkınız yok hema halkın sabrını taşırma.

pelin demirhan :

neden bize zehir solutmak istiyorsunuz sizler para kazanacaksınız diye bizler neden zehir soluyalım bizi diri diri mezara koymaktır bu yaptığınız yazıklar olsun insan hayatına bu kadar değer veriliyosa yazıklar olsun

arkadaş :

patronlar para kazansın diye zehir solumak niye...sanki çatal ağzının kömürü karşılanıyorda ikinci bir santral kurulmak isteniyor....tabi hemanın patronları buralarda yaşamıyor.asit yağmurları kirlilk onlardan uzak.onlar bu ülkenin sadece nimetlerinden faydalanıyorlar.madende yok pahasına çalıştırılan insanlar ve doğaya göz dikmiş acımasızlık...sizin için bayatın cemallerin ne önemi varki...önemli olan kazacınız.insanlar yok pahasına çalışmşış aç sefil zehir solumuş önemli değil.sizler rantınıza rant katıyorsunuzya....gerisi önemli değil...devletten başka gidecek yeri olmayan insanlarada devlet sahip çıkmadığında insanın ne olacak bu memleketin hali diyesi geliyor.sahi ne olacak bu memleketin hali....

VATANDAŞ :

KİREÇLİKTE BİR PLAJ VE SOSYAL TESİSİ PROJESİ VARDI.. SEÇİM KİTAPÇIKLARINDA NE OLDU ACABA BİLEN VARMI..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.