İBRAHİM EFE CEZA YAĞDIRIYOR

Tarih: 2010-01-25 00:00:00

Cumartesi günü yaklaşık 1 saat İbrahim Efe Caddesinde uygulama yapan trafik ekipleri 34 araca kurallara uymadığı gerek çesi ile cezai işlem uyguladı. Kdz.Ereğli'de tek yön uygulamasının başlamasının ardından kamuoyu ikiye bölündü. Kimi vatandaş tek yön u

Cumartesi günü yaklaşık 1 saat İbrahim Efe Caddesinde uygulama yapan trafik ekipleri 34 araca kurallara uymadığı gerek çesi ile cezai işlem uyguladı.

Kdz.Ereğli'de tek yön uygulamasının başlamasının ardından kamuoyu ikiye bölündü. Kimi vatandaş tek yön uygulamasının mutlaka uygulanması gerektiğini, kimisi de bu güzergahlardaki işyerlerine gelen müşteri sayının düştüğünü ve kargaşalıklar yaşandığını savunuyor. Pek çok ilçede uygulanan tek yön uygulamasına Ereğli'deki sürücülerin büyük bir çoğunluğu uyarken, özellikle Erdemir Caddesindeki Anadolu Hastanesi çevresinde yaşanan yığılmalara özel halk otobüslerinin gelişi güzel yolcu indir bin dirlerinin de eklenmesi zaman zaman trafik akışının tamamen durmasına neden oluyor. Pek çok duyarlı vatandaş özel halk otobüslerinin bu konuda ciddi bir uygulama içerisinde bırakılmasını isteyerek sorumsuz vatandaşların da halk otobüslerinin yolcu indir bindir alanlarını özel park haline dönüştürmesini eleştirdi. Gazetemiz muhabirine açıklamada bulunan vatandaşların bazıları yol güzergahı ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getiriyorlar.

YETKİLİLERİN SÖZÜ GEÇMİYOR MU?
"Tek yön uygulanması kesinlikle devam etmeli. Ereğli dışına kim çıkarsa çıksın aracı ile kurallara uyuyor ama Ereğli içerisinde bir düzensizlik kurallara uymama var. Park yasağını bile bile insanlarımız araçlarını parkediyor, cezai işleme maruz kalınca da tepki gösteriyor. Yine her seferinde de söylendiği gibi bu halk otobüslerinin bir yolcu alacağım veya indireceğim diye yüzlerce kişiyi mağdur etmesinin bir anlamı yok. İlçenin yöneticileri halk otobüslerinin şoförlerine sözünü geçiremiyor mu? Toplarsın tüm şoförleri durak harici yolcu alımı yasak alan kişiye cezai işlem uygulanacak hatta 2-3 kez aynı hatayı yaparsa toplum kurallarını bozduğu gerekçesi ile ciddi cezalar uygulansa kimse yapamaz. Kargolar sokağının olduğu yerde kargo araçları yol güzergahlarının yarısını kapatmış, ses çıkaran yok. Yine yol güzergahlarının bir bölümü babalarla özel park haline dönüştürülerek trafik tek şeride düşürülmüş yine ses seda yok. Bu konuda gerek emniyetin gerekse belediyenin biran önce bir çalışma yapması lazım. Ve aldıkları bu kararı mutlaka uygulamalı bu Ereğli'de yıllardır yaşanan düzensizliğe bu şekilde bir düzen getirebilirler" sözleriyle düşüncelerini aktardılar.

İŞLER DÜŞTÜ
Tek yön uygulamasının kaldırılmasını isteyen bazı esnaflar ise, "Tamamen kargaşa oldu. Yolcu nerede inecek nerede binecek belli bir şey yok. Esnafın durumu da sıkıtıya düştü. Zaten yaşanan ekonomik kriz nefes aldırmıyor. Vatandaş bir tarafa alışverişe gitmek istese nasıl gideceğini bilemiyor çünkü bu tek yönün tamamen alt yapısı yapılmadı" dediler.

POLİS UYARIYOR SÜRÜCÜ DİNLEMİYOR
İbrahim Efe Caddesinde Cumartesi günü gerçekleştirilen uygulamada ise sürücülerin büyük bir çoğunluğunun kurallara uymadığı tespit edildi. Ters yönden geçen araçların plakalarına cezai işlem uygulanırken emniyet yetkililerinin ikazlarına rağmen ters yönde gitmeye devam eden duyarsız sürücüler kendilerinin fotoğraflarını çeken gazetecilere de tepki gösteriyor.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

alp :

demek ki tek yön uygulaması olmamış.daha ilk günden belliydi.halk demek ki istemiyor böyle bir uygulama.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.