İÇKİLİ YERLERE DENETİM

Tarih: 2009-11-13 00:00:00

İçki satışı yapan meyhane, restoran, lokanta ve benzeri işyerlerinin içki satış faaliyetleriyle ilgili olarak reklam ve dağıtımda kısıtlamalar getiren yönetmeliğin yürülüğe girmesinden sonra, Çaycuma'da da denetimler arttı. Tütün ve tütün ürünleri satan i

İçki satışı yapan meyhane, restoran, lokanta ve benzeri işyerlerinin içki satış faaliyetleriyle ilgili olarak reklam ve dağıtımda kısıtlamalar getiren yönetmeliğin yürülüğe girmesinden sonra, Çaycuma'da da denetimler arttı. Tütün ve tütün ürünleri satan işyerlerine de benzer kısıtlamalar getiren yönetmeliğin son derece açık olduüunu belirten Çaycuma Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, bu ürünlerin satış ve dağıtımını yapan esnafın kurallara uymasını istediler ve yasaya atıfta bulunarak şu uyarılarda bulundular; "İşyerlerinden veya sanal bir işyerinden internet, televizyon, faks ve telefon gibi elektronik ticaret araçları kullanılarak her türlü tütün mamulü ve alkollü içki satışı ve bu yöntemle satılan ürünün kapıda teslim edilmesi şeklindeki uygulamalar yapılamaz. Tütün mamullerinin isim, marka veya alametler kullanılarak her ne suretle olursa olsun reklam ve tanıtımının yapılması veya bunların kullanılmasını teşvik edici ve özendirici kampanyalar düzenlenmesi yasaktır. Alkollü içki kullanımını teşvik edici ve özendirici kampanyalar düzenlenemez.
Tütün mamullerinin markalarını çağrıştıracakşekilde sözcükler, şekiller, resim, renk ve harfler ile her türlü işaretler, satış yerlerinin dış yüzeyi, içerisi ve vitrinlerinde bulundurulamaz. Parekende satıcılar işyerlerinin dışına astıkları tabelalarda 'Tütün Mamulleri Satıcılığı', 'Alkollü İçkiler Satıcılığı' veya 'Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkiler Satıcılığı' ibrelerinden herhangi birini kullanabilirler."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.