İFTARDA REFERandUM KONUŞULDU

Tarih: 2010-08-18 00:00:00

Teknik Elemanlar Derneği (TEK-DER) Zonguldak Şubesi, TTK Memurlar Lokali'nde önceki akşam iftar verdi.İftar yemeğine; TBMM eski Başkanı ve AKP Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, TEK-DER Şube Başkanı Mahmut Özçelik ve Yöne
Teknik Elemanlar Derneği (TEK-DER) Zonguldak Şubesi, TTK Memurlar Lokali'nde önceki akşam iftar verdi.
İftar yemeğine; TBMM eski Başkanı ve AKP Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, TEK-DER Şube Başkanı Mahmut Özçelik ve Yönetim Kurulu üyeleri, GMİS Yönetim Kurulu üyeleri, Enerji Bir-Sen Şube Başkanı Musa Şekerci, SGK İl Müdürü Muharrem Demirci, İş-Kur İl Müdürü Cemal Yiğit, İl Müftüsü Selami Emen, Memur-Sen Şube Başkanı Kamuran Aşkar, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile üyeler katıldı. İl Müftüsü Selami Emen'in duasının ardından bir konuşma yapan TEK-DER Şube Başkanı Mahmut Özçelik, yaklaşık 16 yıl önce kurulan derneklerinin ulaştığı üye sayısıyla sivil toplum örgütü olarak önemli görevler üstlendiklerini belirterek, "Üyelerimize yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıl üyelerimize yönelik yurt dışı gezileri organize etmeyi planlıyoruz" diye konuştu.  TBMM eski Başkanı ve AKP Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan da, yaptığı konuşmada, 12 Eylül'de herkesin sandık başına giderek oy kullanması gerektiğini söyledi. Toptan, sivil toplum örgütlerinin, seçimlerin dışında hayatın her aşamasında üyeleri adına ülke yönetimine yön vermeye çalıştıklarını belirterek, "Türkiye referandum geleneğine henüz yeni yeni alışıyor. Batı demokrasilerinde çok küçük meseleler bile halkın ne dediği ve istediğinin anlaşılması için oyuna başvurulmasıdır. Bizde ise referandum geçmişine bakıldığında 1982 siyasi yasaklarının kaldırılması, 2007'de Cumhurbaşkanın halk tarafından seçilmesine dair Anayasanın değiştirilmesi ve 12 Eylül'de gerçekleştireceğimiz referandumlardır. Bu referandumda mutlaka herkesin sandık başına giderek, tercihi hangi yönde olursa olsun oy kullanması gerekir" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.