İHALE 2010'UN SON ÇEYREĞİNDE

Tarih: 2010-02-05 00:00:00

Çaycuma'ya bağlı Filyos beldesinde Filyos Liman proje ihalesi 2010 yılının son çeyreğinde sayısal harita çalışmaları bitirilip İmar planı yapılarak yatırımcılara tahsisi sağlanıp ihalesi yapılması planlanıyor. Filyos Belde Belediye Başkanı Ömer Ünal liman

Çaycuma'ya bağlı Filyos beldesinde Filyos Liman proje ihalesi 2010 yılının son çeyreğinde sayısal harita çalışmaları bitirilip İmar planı yapılarak yatırımcılara tahsisi sağlanıp ihalesi yapılması planlanıyor. Filyos Belde Belediye Başkanı Ömer Ünal liman projesi 3.yönlendirme toplantısında toplantı Başkanına görüşlerini belirttiğini söyledi Ünal Ankara da DLH Genel Müdürlüğü'nde Filyos Liman Projesi ve çalışmalarının değerlendirilmesi için 3.cü yönlendirme toplantısının yapıldığını belirtti. Ünal DLH Başkanlığında yapılan bu toplantıya 12 tane Kamu Kurum ve Kuruluşunun davet edildiğini ifade etti. Ünal, "Bu 12 kamu kurulum ve kuruluşun içinde Filyos Belediyesi de var. Çünkü Filyos Limanı ve Filyos'u ilgilendiren bir konudur. Bu toplantıya katıldık. Toplantı da Filyos limanının neye yapıldığı hangi boyutta olduğu ne şekilde olduğu yönünde tartışmalarımız oldu. Limanın fizibilitesini hazırlayan Danimarka ve Hollanda firma yetkilileri Kamu Kurum ve Kuruluşlarına sunumlarını yaptılar görüşlerini belirttiler. Daha sonra Kamu Kurum ve Kuruluşları görüşlerini belirtmek istedi. Bizde Filyos Belediyesi olarak görüşlerimizi belirtmek istedik. Bu toplantıda en önemli şey Limanın ne şekilde yapılacağıdır. Yerinin kesinleştiğini ben halkımıza müjdeleyebilirim. Bu toplantının en büyük aşaması artık liman yerinin kesinleşmiş olmasıdır. Filyos limanının yapılacağı nokta ne şekilde yapılacağı ve yer tespiti yapılmıştır. Filyos Belediyesi olarak bu limanın yol ve demiryolu bağlantısını yapılması ve düşünülmesi gerektiğini söyledim. Toplantı başkanı da bu konunun önemli olduğunu liman yapılırken limanın kara yolu ve demiryolu bağlantılarının da düşünülmesi gerektiğini ve bu çalışmaların içinde fizibilite olarak maliyetinin konulmasını beyan etti. Danimarkalı firma fizibilite çalışmasının içine karayolu ve demiryolu bağlantısı ve en önemlisi başlayacak olan sette projesinin üzerine yapılacak köprüler var bu köprü inşaatlarının da fizibilite çalışmasının içine konulmasını da beyan etti. Nisan yada Mayıs ayı içinde 4.yönlendirme toplantısını Filyos'ta yapmaya kara verdik 4. yönlendirme toplantısını tahmin ediyorum Filyos'ta yapacağız. Sette çalışmaları devam ediyor. Bir yandan da limanın fizibilite çalışmaları devam ediyor. Filyos liman projesinin haricinde oradaki fabrikaların yapılacağı kısmında sayısal harita çalışmaları yapılıyor. Bütün bunlar birbirine bağlantılıdır. Sayısal harita çalışmaları bittikten sonra imar planı yapılacaktır. İmar planı yapıldıktan sonra yatırımcılara tahsisi başlayacaktır. Tahmin ediyorum 2010 yılının son çeyreğinde limanın ihalesi yapılacaktır" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.