'İKİ YILDA İKİ GÜNÜMÜZ BOŞ GEÇMEDİ'

Tarih: 2013-07-25 08:47:00

AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, Alaplı’da ziyaretlerde ve incelemelerde bulundu.

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, Alaplı’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Parti binasında partililerle bir araya gelen Candan, Alaplı’da yapılması gereken tüm çalışmaların takipçisi olduklarını söyledi. Alaplı girişiyle ilgi 15 bölge müdürlüğünde proje üzerinde çalışmaların sürdüğünü ifade eden Candan, “Alaplı ile Mollabey arasında ciddi bicimde bir yol problemi var. Bunu bir an evvel çözmemiz gerekiyor. Çevre yolu kapsamında Mollabey’in içindeki yol da yapılacak iş makineleri şu anda orada çalışıyor. Küçük problemler var onları da çözeceğiz. Biz bu işlerin takipçisiyiz. Bunları en kısa zamanda bitirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Özelikle Alaplı’da su meselesi gölet projesinin hayata geçmesi için en az 3 kez genel müdürlükle görüştük. Bası resmi prosedürler var. Onların yerine getirilmesi gerekiyor. Olması gerekenden daha fazla aşama kaydettik. Bu yılın sonunda ihaleye çıkarmaya çalışacağız. Alaplı giriş meselesi için 10 gün önce Karayolları 15. bölge müdürlüğü görüştük. 4. bölgenin çizdiği bir proje var o proje üzerinde tekrar çalışacaklar. Alaplı’nın içerisinde, civarında ve köylerinde yapılması gereken ne varsa elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Bürokratik engeller çıkıyor bunları aşmayı çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Alaplı Belediyesini Ziyaret
Milletvekili Candan, beraberinde partilerle birlikte Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan Çimenoğlu, Candan’a Belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında kısa bir biri fink verdi. Alaplı’da yapılması gerekenleri takip ettiklerini belirten Candan, şöyle konuştu;
“Alaplı çay çıkış ağzına yapılması planlanan mendirek inşası için proje tamamlandı. İhaleye bir an önce çıkması için gereken kişilerle görüşeceğiz. Gerekirse hemen çıkması için baskı yapacağız. Kronik olarak İlçede büyük bir problem yok. Çözemediğimiz bu zaman kadar hiç bir problemde yok. Bir tek İlçenin girişi var onunda üzerinde yoğunlaşarak çalışıyoruz. Alaplı’da gördüğümüz en güzel şey birlik içindeler belki de bu başarı oradan geliyor. Hep aynı konuda yoğunlaşma var. Alaplı’yı Ereğli’den ayıran belki en bariz özelliği bu, keşke bu konuda Ereğli’de Alaplı gibi olsa, biz vekil olalı 2 yıl 2 ay oldu. Biz 2 yıl 2 ayda yapabileceklerimizin maksimumu yapmaya çalıştık. 2 yılımız boşverlerle geçmedi. Bürokratik engellerle Alaplı liman yapılmıyor deniyor. Alaplı ya liman yapılmadı demiyorum. Alaplı liman yapılması biraz ötelendi diyorum. Liman projesini neden ötelendiğini ben yetkili arkadaşlarıma defalarca söyledim. Bu konuda tüm milletvekillerimiz bir araya gelsek istediğimiz kadar uğraşsak olmayacağını gerekçeleriyle birlikte söyledik. Ama dönük dönüp aynı şeyi temcit pilavı gibi ayda bir önümüze koyup biz suçlanıyorsak bunu akabinde hoş olacak şeyler yok. Kim ne anlarsa anlasın mantıklı olarak gerekçeli olarak bunu neden birkaç yıl ötelendiğini söyledik. Bu bizim değil bakanlığın bir gerekçesidir.”

 

Kaymakamlık ve TSO ziyaret
Candan, Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç’ı makamında yaptığı ziyaretin ardından Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Oda Başkanı Ocak, Alaplı’da fiziki anlamda okul sıkıntısı yaşandığını kaydederek, “ Biz de bu konuda üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu, yaptığımız görüşmeden TOBB’nin Alaplıda okul yapılmasını istedik. Bizi önümüzdeki günlerde konuyu görüşmek için Ankara çağırdılar. Orada bir görüşmemiz olacak inşallah İlçemize bir okul kazandırmak istiyoruz.” Şeklinde konuştu.
Candan ise, Alaplı yapılacak her şeyi özelikle eğitimle ilgi destek vermeye hazırız gerekirse Hisarcıklıoğlu’yla ben de görüşürüm yeter ki Alaplı’da okul yapılsın” dedi.
Candan beraberinde Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu, TSO Başkanı Recep Ocak ve Ak Parti yönetim kurulu üyeleri inşası devam eden Çok programlı lisede incelemelerde bulunarak Kapalı pazaryerinde pazarcı esnafıyla sohbet etti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

aslan kartal :

Alaplı’ya 250 milyon dolarlık yatırım yapmak isteyen Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Taş Yapı inşaat yönetim kurulu başkanı Emrullah Turhanlı, Alaplı’ya yatırım yapmak istediğini bürokrasi engeline takıldığını söyledi. Katıldığı bir konferansta Alaplı’ya yapmak istediği yatırımı engel olan bürokratları öğrencilere anlatan Turhanlı, Alaplı’da 250 milyon dolarlık yarım yapmak istediğini ancak bürokrasinin yatırımı beklettiğini söyledi. Dünyanın 4 kıtasında yatırım yaptığını ifade eden Turhanlı, “Şu Türkiye’nin geri kalmışlığını fakirliğini Türkiye’nin perişanlığını ortadan kaldırmak için ele verip 24 saat çalışmamız lazım, Türkiye fakir olmaktan çıkacak gençleri kahve köşelerinde iş bulamayan sevil perişan gençler olmayacak. Ben 4 kıtayla uğraşıyorum. Amerika kıtası, Avrupa kıtası, Arap yarım adası, Türkiye Cumhuriyetleri yemediğim dayak tokat kalmadı. Türkiye ile uğraşıyorum. Ben Alaplı da liman yatırımı yapacağım 250 milyon dolarlık, Türkiye’nin bürokratı bana, “Bakacağız” diyor. Nerde bakacaksın hedef ne 1 trilyon dolar ithalat, ihracat Alaplı neresi Zonguldak’ta Allahın bir dağı karşısında Rusya ucunda Türk Cumhuriyetleri ben geldim yatırım yapacağım. “Bekle bakalım bir düşünelim” hala Türkiye’yi bu kafalar bu bürokratlar yönetiyor. Ben 1 trilyonluk ihracat yapacağım diyorum” diye konuştu. DOĞRU KONUSMUS

Hakan :

Onları boşverin siz sayın vekilim çalışmalarınız ortada biz burun koparanlarıda çok gördük bu memlekette ama anca konuşurlar icraata bakınca bişey yapamazlar siz çalışmanıza devam edin ereğli halkı arkanızda

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.