İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ DEMİR’LERE YANIT VERDİ

Tarih: 2013-11-29 10:28:00

Zonguldak’ta yayınlanan yerel bir gazetede çıkan, “Böyle Emniyet Müdürü görülmedi” başlıklı habere İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yanıt verildi. Demir grubuna ait araçlara ceza yazıldığına dönük iddialara, “2 Yıl içerisinde 10 adet azami yük ağırlığını a

Zonguldak’ta yayınlanan yerel bir gazetede çıkan, “Böyle Emniyet Müdürü görülmedi” başlıklı habere İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yanıt verildi. Demir grubuna ait araçlara ceza yazıldığına dönük iddialara, “2 Yıl içerisinde 10 adet azami yük ağırlığını aşmaktan cezai işlem gördüğü istatistiki bilgilerin incelendiğinde herhangi bir oluşum, grup veya kişiye özel uygulamanın olmadığı görülecektir” denildi.

 

YAZILDIĞI GÖRÜLDÜ

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde: Demir Medya Yayıncılık, Reklamcılık, Matbaacılık, Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ne ait 27/11/2013 tarihli Yeni Adım gazetesinin 1 sayfasında "Böyle Emniyet Müdürü görülmedi!" başlığı ile verilen yazıda yine bu gruba ait Çates'e sevkiyat yapan araçların özellikle durdurulup haksız bir şekilde ceza uygulandığının yazılmış olduğu görülmüştür.

 

BAKANLIK GENELGESİ GÖNDERİLDİ

Karayolları trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla 10 yıllık Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı hazırlanarak ilgili kurum ve kuruluşlarca uygulanmak üzere Başbakanlık genelgesi olarak yayınlanmış, trafik denetim hedeflerini ve yapılacak çalışmaları da içerir konuya ilişkin 11/03/2013 tarihli Bakanlık genelgesi illere gönderilmiştir. Bu çerçevede; ilimizde 322 araca azami yük ağırlığını aşmaktan cezai işlem uygulanmış olup. bu araçlardan sadece 3 tanesi Demir Madencilik Petrol Ürünleri, İnşaat, Liman, Gemi-Yat yapım, Turizm, Nakliye, Sanayi ve Ticaret A.Ş.ne aittir.

 

USULSÜZLÜK OLMADIĞI ANLAŞILDI

2012 yılında da söz konusu şahısların benzer şikayeti üzerine yapılan incelemede 641 araca azami yük ağırlığını aşmaktan cezai işlem uygulandığı, bu araçlardan 7 tanesinin Demir Madencilik Petrol Ürünleri, İnşaat, Liman. Gemi-Yat yapım, Turizm, Nakliye, Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ne ait olduğu ve herhangi bir usulsüzlük olmadığı anlaşılmıştır. Her gün yüzlerce kamyon yük taşımacılığı yapan Demir Madencilik Petrol Ürünleri, İnşaat, Liman, Gemi-Yat yapım, Turizm. Nakliye. Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin iki yıl içerisinde 10 adet azami yük ağırlığını aşmaktan cezai işlem gördüğü, istatistiki bilgilerin incelendiğinde herhangi bir oluşum, grup veya kişiye özel bir uygulamanın olmadığı görülecektir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

isa :

kandillide bir minubus evrakta bir gün gecikme yapsa cek arabanı tamamla gel denır.....dolayısıyla mılletı dolandırıp zengınlesmıs grup olunca ........cenesi dusuyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.