İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN O İDDİALARA YANIT

Tarih: 2013-12-03 20:50:00

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü, Demir Medya Yayıncılık, Reklamcılık, Matbaacılık, Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Zonguldak'ta yayınlanan Yeni Adım Gazetesi'nde ve internet sitesinde İl Emniyet Müdürü ile ilgili ortaya attığı iddialara yanıt verdi.   S

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü, Demir Medya Yayıncılık, Reklamcılık, Matbaacılık, Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Zonguldak'ta yayınlanan Yeni Adım Gazetesi'nde ve internet sitesinde İl Emniyet Müdürü ile ilgili ortaya attığı iddialara yanıt verdi.

 

SON DAKİKA

"Operasyonların perde arkası" başlıklı haberler ile ilgili yasal sürecin başlatıldığına dikkat çekilen açıklama aynen şu şekilde: "Demir Medya Yayıncılık, Reklamcılık, Matbaacılık, Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Zonguldak ilinde yayınlanan Yeni Adım Gazetesinin 02/12/2013 tarihli nüshasında ve internet sitesinde son dakika. Operasyonların Perde Arkası başlıklı Erdoğan Demir isimli şahsın açıklamalarının yer aldığı görülmüştür. Kamu görevi yürüten, kendisine yüklenen sorumluluğunun bilincinde, iş ve işlemlerini hukuk içerisinde yerine getiren ciddi bir kurum olan Emniyet Teşkilatı bugüne kadar yapılan açıklamalara itibar etmemiştir. Ancak bu hususlarla ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hissedilmiştir.

 

"O İLİN VALİSİ SORUMLUDUR"

Bir ilin Emniyet ve Asayişinden o ilin Valisi, Adli işlemlerinden de Cumhuriyet Başsavcısı ve savcıları sorumludur. Emniyet teşkilatı adli ve idari olarak bu iki amirinin bilgisi ve talimatı olmadan bir işlem tesis edemez. Bu sebeple yapılan çalışma başlangıcından itibaren İl Valisi Sayın Erol Ayyıldız'in bilgisi ve Adli birimlerin talimatı ve kararları ile yürütülmüştür. Soruşturması devam eden dosya üzerinde halen kısıtlama kararı bulunmaktadır,

 

"TİTİZLİKLE UYULMUŞTUR"

Emniyet teşkilatı personeli başta Emniyet Müdürleri olmak üzere mesleki terbiye ve disiplin ile yetişmişlerdir. Üstlerine karşı saygı, aslarına karşı sevgi ile davranırlar. Buna uymayanlarla ilgili gerekli idari işlemler yapılır. Sayın Erol Ayyıldız'ın Valilik yaptığı dönemde de buna titizlikle uyulmuştur. Sayın Valimizin asla böyle bir disiplinsizliğe müsaade etmeyen yöneticilik prensiplerine sahip olduğu bütün bürokratları tarafından bilinir.

 

"ADLİ VE İDARİ BİR SORUŞTURMA BULUNMAMAKTA"

İl Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak hakkında daha öncede şikayette bulunan şahısların müracaatı üzerine yapılan incelemede soruşturmaya gerek görülmemiştir. Erdoğan Demir'in şikayeti ile ilgili olarak halen Emniyet Müdürü Metin Seyfı Sazak hakkında yürütülen adli ve idari bir soruşturma bulunmamaktadır. İl Emniyet Müdürü Metin Seyfı Sazak kendisi ile ilgili yapılan iddia ve ithamlar konusunda avukatları aracılığı ile gerekli yasal işlemleri yürütmektedir"

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.