İLÇE BAŞKANLARINDAN İL BAŞKANI VE MİLLETVEKİLİNE SERT TEPKİ

Tarih: 2014-08-26 11:12:00

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kurultay delegeleri CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ve İl Başkanı Halil Furat’ı eleştirdi, uygulamalarından ötürü protesto etti.   Cumhuriyet Halk Partisi’nin 5-6 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştireceği Olağan

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kurultay delegeleri CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ve İl Başkanı Halil Furat’ı eleştirdi, uygulamalarından ötürü protesto etti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 5-6 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştireceği Olağanüstü Kurultay öncesi oluşturulacak Tüzük Komisyonu’nda Zonguldak’ı temsil edecek delegenin belirlendiği toplantıda CHP Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu’nun ismi üzerinde karar alınırken CHP İl Başkanı Halil Furat, Başoğlu’nun ismini silerek kendi ismini Genel Merkeze bildirdiği açıklandı. CHP’liler kurultay delegelerinin tepkisine neden olurken yaptıkları ortak açıklama ile CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ve CHP İl Başkanı Halil Furat’ı kınadılar.

 

AMBARGO İDDİASI

Gökçebey eski Belediye Başkanı ve Kurultay Delegesi Zeki Kılınçarslan, Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman, CHP Merkez İlçe Başkanı Cemal Şahin, Ereğli İlçe Başkanı ve Kurultay Delegesi Hayrettin Kartal, CHP Çaycuma İlçe Başkanı ve Kurultay Delegesi Umut Başoğlu, CHP Kilimli İlçe Başkanı ve Kurultay Delegesi Filiz Karademir, CHP Gökçebey İlçe Başkanı Cem Oktay, Merkez İlçe eski Başkanı ve Kurultay Delegesi Tarık Coşkun, Kurultay Delegesi Dilan Adıyaman, yaptıkları ortak açıklamada, CHP İl Başkanı Halil Furat ve CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk’ü kınadılar. İl Başkanı Furat ve Milletvekili Köktürk’ün kurultay delegelerinin özgür iradelerine ambargo uyguladığı belirtilen açıklama şöyle:

 

“PROTESTO EDİYORUZ”

“Bilindiği üzere 5-6 Eylül 2014 tarihinde CHP Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır. CHP Genel Başkanı ile birlikte parti meclisi üye seçimleri ve parti tüzüğünde yapılacak değişiklikler bu kurultayın konusunu oluşturmaktadır. Bu Kurultay, partimizin ve ülkemizin geleceği açısından çok büyük önem arz etmektedir. Milletvekillerinin ve il başkanlarının öncelikle bunu anlaması, bilmesi ve gereğini yerine getirmesi lazımdır. Bu nedenle parti tüzüğünün daha demokratik hale getirilmesi için her ilden bir temsilcinin kurultay öncesi tüzük çalışmalarında yer alması genel merkez tarafından planlanmıştır.

 

“MAALESEF YÜZÜ BİLE KIZARMAMIŞTIR”

CHP İl Başkanı Halil Furat, konu ile ilgili Zonguldak kurultay delegelerini toplantıya çağırmış, toplantı neticesinde alınan karara göre genel merkezdeki tüzük çalışmalarına Çaycuma İlçe Başkanı ve Kurultay Delegesi olan Umut Başoğlu, Zonguldak’ı temsil etmek üzere seçilmiştir. Ancak CHP Zonguldak İl Başkanı Halil Furat ve Milletvekili Ali İhsan Köktürk, toplantıda alınan kararı yok sayarak, Kurultay delegelerinin özgür iradelerine ambargo uygulamışlardır. Tüzük çalışmalarına katılmak üzere CHP Zonguldak İl Başkanı Halil Furat'ın kendi adını genel merkeze kendi seçilmiş gibi göndermesi maalesef yüzünü bile kızartmamıştır. Bu durum bizlerde utanç duygusu yaratmıştır.

 

FURAT VE KÖKTÜRK’E TEPKİ

Demokrasiyi savunan CHP’nin İl Başkanının demokrasiyi içine sindiremediğini ve uygulamadığının göstergesi olmuş partimizi kamuoyu önünde küçük düşürmüş alay konusu yapmıştır. Yapmış oldukları bu yersiz hamle ile Cumhuriyet Halk Partisi gibi köklü bir partiyi emeğin başkenti olan Zonguldak'ta küçük düşüren alay konusu yapan İl Başkanı Halil Furat’ı ve Milletvekili Ali İhsan Köktürk’ ü öncelikle kınıyoruz. Biz isimleri bulunan kurultay delegeleri ve İlçe Başkanları, 5-6 Eylül’ de yapılacak olan olağanüstü kurultayda demokrasiye olan sonsuz inancımızla Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu kendi irademizle destekliyoruz. Genel Merkez yönetiminin de Zonguldak İl Başkanlığı ile ilgili gerekli tedbirleri almasını talep ediyoruz. Kendi çıkarlarına göre hareket eden sözde temsilcileri, demokrasi dışı bu davranışlarından dolayı şiddetle protesto ediyoruz. Saygılarımızla”

 

(Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.