İLK UYARI VERİLDİ !.

Tarih: 2016-03-11 08:51:53

Erdemir yönetiminin taleplerini yerine getirmemesine tepki veren işçiler gündüz vardiyasında uyarı eylemi yaptılar

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (ERDEMİR) çalışan işçiler, işverene götürdükleri taleplerin yerine getirilmemesi nedeniyle işyerlerine yaya giderek uyarı eylemi yaptılar.

11 Mart 2016 Cuma günü sabahında gündüz vardiyasına giden işçilerin başlattığı eylemde, Erdemir Tesislerinin Bağlık ve Ana Kapı girişinden servis araçlarından inen işçiler, kart basma işlemenin ardından servislerine yürüyerek gittiler. Sessiz ama büyük bir örgütlülük disiplini içinde ‘servis araçlarına binmeme’ eylemi gerçekleştiren işçiler, işveren yöneticilerinin sorunlarının çözüme kavuşturulması noktasında dikkatlerini çekmeye çalıştılar.  İşçilerin, önümüzdeki günlerde de ve farklı biçimlerde yeni eylemler gerçekleştirecekleri belirtiliyor.

 

İŞÇİLER NE İSTİYOR ?

-Yıllık izinlerin işverenin istediği zamanlarda değil, işçinin istediği tarihte  kullandırılması,

-Performans sisteminden kaynaklanan şikayetler ve keyfi uygulamalara son verilmesi

-Bazı ünitelerde taşeronlaşmaya gidilmemesi

Erdemir’de yetkili Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube yöneticileri  bu eylemle  ilgili olarak herhangi bir yorum yapmayacaklarını ifade ettiler.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Temizlikçi :

Tükiye’nin en yüksek maaşını alan işçiler neden eylem yapar? Para için değil tabi ki, adam gibi yöneticiler tarafından yönetilmek istedikleri için. Gazoz fabrikası 2 yıl dayanamadı, bize salladılar. Öteki zaten lüks oto, çift kişilik yatak derdinde, satınalma zaten Oyak Üyelerinin 10.252.049,43TL sini ceza kestirene emanet. İnsan Kaynakları Müdürünü işten atmışlardı. Demek ki bütün işleri o yapıyormuş. ERDEMİR, böyle aciz yöneticiler tarafından heba edilmemeli. Bunları atayanların hatalarını görmeleri için daha ne olması gerekiyor.

ercan :

bu erdemir personeline servis fazla geldiği belli hep kaldırılsın sağlık için yurusunler

özcan :

şükür etmeyi öğrenin yazıklar olsun size asgari üçretliden 5 kat fazla alıyorsunuz halen daha ağlıyorsunuz yazıklar olsun size inşAllah erdemir bunun gereğini yapar da aç kalırsınız daha çok şey yazardım ama burası müsait değil yazıklar olsun size

:)) :

Eyt erdemirli Tuzu kuru arkadaşlarım yarın öbür gün çocuklarını düşünmeden koyun gibi çalışıosunuz yanınızda aynı işi yapıp hatta daha fazla çırpınıp çalışan taşeron işçiyi düşünün biraz evet konusu geçmiş erdemirli çok düşünür esnafını kardeşlerini keser döner sap döner bi gün

Dağlı :

siz siz olun uymayın sendikaya falan bunlar asker kökenli yöneticiler ekmeğinizden olmayın sonra

ali :

atalarınız oyolda cok yürüdü sizler onların aldıgı hakları kaybettiniz ankaradaki aganız gelsin

Eylem :

Eylem zaten taseron artmasin diye yapiliyor. Sendiikanin onayi var. Bilginize. Haberi okuyun.

Erdemir emeklisi işçi kardeşiniz :

Yaptığınız eylem biraz gerçekçiolsun tuzunuz kuru eyleme devam edin Oypada senelerdir asgari ücretle çalışan işçi arkadaşlarınız için niye eylem yapmıyorsunuz ya ozaman bizlerde arkanızda olurduk duyarsız kalırsanız böyle çalışmaya devam edin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.