"İLKELİ DURUŞ SÖZÜ VERDİK"

Tarih: 2009-05-27 00:00:00

Memur Sendikaları Konfederasyonu, Eğitimciler Birliği Sendikası Ereğli Temsilciliği Başkanı Nurettin Yeşilçiçek, Ereğli’de eğitim kolunda 15 Mayıs tarihi itibariyle yetkili sendika olduklarını açıkladı. Eğitim Bir-Sen Temsilciliğinde düzenlenen toplantı i

Memur Sendikaları Konfederasyonu, Eğitimciler Birliği Sendikası Ereğli Temsilciliği Başkanı Nurettin Yeşilçiçek, Ereğli’de eğitim kolunda 15 Mayıs tarihi itibariyle yetkili sendika olduklarını açıkladı. Eğitim Bir-Sen Temsilciliğinde düzenlenen toplantı ile ilgili bilgiler veren Yeşilçiçek, Ereğli’deki öğretmenlerin %40 oranında desteğini aldıklarını, alınan yetkinin de kolay bir yetki olmadığına dikkati çekerek, “Bu çabaların altında nice gayretler, nice alın teri vardır. Eğitim Bir- Sen her türlü yaratılmak istenen olumsuz şartlara rağmen bizleri yetkili sendika yapmayı başaran tüm teşkilatımıza, bize güvenen, destek veren nice isimsiz kahramanlara canı yürekten ten teşekkür ederim”

Üye çalışmaları sırasında kimseye mevki, makam sözü vermediklerine dikkati çeken Yeşilçiçek, “Biz sadece onların haklarını savunacağımızı, mevzuattan doğan haklarını ipotek altına almaya çalışanlarla her türlü mücadeleyi ortaya koyacağımıza haklı davalarında her zaman yanlarında olacağımızı söyledik. Biz ilkeli duruş sözü verdik. Biz üyelerimizin hassasiyetlerini zulme kurban etmeyeceğiz sözü verdik. Sözümüzü hep tuttuk tutacağız. Biz biliyoruz ki sendikacılık yalan, dolan, iftira, çamur at izi kalsın anlayışıyla olmaz. Sahte şişirmelerle uzun soluklu yollara çıkılmaz. Bize üye olan yol arkadaşlarımız, eğitim çalışanları bizim strateji ve planlarımıza uzun vadede güvenmeli ve bizi zor günlerimizde desteklemelidir. Yetki bizimdir! Biz dün vardık, bugün varız, yarın da olacağız. Ama ilkesiz olanların başarıları geçicidir. İşte bu yiğit duruşlu, ilkeli insanların eseri olan Eğitim Bir-Sen köklü bir çınar gibi her zaman yükselecek, kök salmaya devam edecektir.” Sözleri ile değerlendirdi. Yeşilçiçek üyelere ve Ereğli’deki eğitim çalışanlarına yönelik şu mesajı iletti. “Güçlüyü haklı değil, haklıyı güçlü kılmak için yola çıktık.Ayrıştırmayan, birleştiren bir sendika anlayışıyla sizlerle başladığımız bu yolda, gücümüzü sizden alarak.. Öncelikli hedefimiz Ereğli’de, sonrada tüm Türkiye’de yetkili olma yolunda bize vermiş olduğunuz destekten dolayı tüm kamu çalışanlarına teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Bizler; Memur-Sen ve şubeleri olarak sizden aldığımız bu yetki gücü ile kamusal alanda hizmet veren tüm çalışanlarların haklarını herkes için ve haklı olunan her yerde savunan, her kamu çalışanına eşit mesafede hareket etme sorumluluğu içerisinde, üyemizdir—üyemiz değildir anlayışlarından uzak, herkesin sorunlarına ulaşan, o sorunları çözmede kendimizi onların yerine koyarak hareket etme sorumluluğunu bizlere vermiş olmanız bizim size karşı olan sorumluluğumuzu bir kat daha artırmıştır.  Değerli kamu çalışanı arkadaşlarımız, bilmeli ve emin olmalılar ki; gücümüz sizsiniz. Bize verdiğiniz bu güçle hiç bir çıkar ilişkisi gözetmeksizin, her platformda, siyasi hiç bir çıkar hesabı yapmadan, hiç bir siyasi organın maşası olmadan, hak edenin hakkını aldığı, yapılacak her çalışmada maddi ve manevi her türlü hakkınızın savunulmasında bir nefer gibi duracağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bize vermiş olduğunuz bu güce, bu desteğe Memur-Sen ve iş kolları olarak teşekkürlerimizi bir borç biliriz”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

bla bla bla :

burda duranlar ilkeli arkadaşlar mı şimdi ? ereğlide insanlar ilke kelimesinin anlamını bilmiyorlar...

Murat :

İlkeli mi ilkel mi? O tartışılır işte biraz.

abdulkerim akman :

tüm eğitim çalışanlarına başarılar dilerim

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.