İLKİZ'DEN EREĞLİ'DE SEMİNER

Tarih: 2011-09-21 00:00:00

Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü, 24 Eylül Cumartesi günü Kdz. Ereğli TED Koleji Toplantı Salonunda Avukat Fikret İlkiz'in katılacağı konferans düzenledi. 2011-2012 Dönemi Başkanı Tolga Çam konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, Basın kanunu ve basın suçları

Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü, 24 Eylül Cumartesi günü Kdz. Ereğli TED Koleji Toplantı Salonunda Avukat Fikret İlkiz'in katılacağı konferans düzenledi. 2011-2012 Dönemi Başkanı Tolga Çam konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, Basın kanunu ve basın suçlarını önleme amaçlı olarak düzenlediğimiz Avukat Fikret İlkiz'in katılımı ile gerçekleştirilecek konferansımıza tüm basın mensupları, avukatlarımız başta olmak üzere konuya ilgi duyanlar davetlidir dedi.

 

Fikret İlkiz Kimdir?

 

1950 Yılında doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Fikret İlkiz, İstanbul Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık görevini sürdürmektedir. Fikret İlkiz, İstanbul Barosu Dergi Yayın Kurulu Üyeliği (1992-2003), İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi kuruculuğu ve yürütme kurulu üyeliği ve SEM 'AİHS ve Bireysel Başvuru' Bölüm Başkanılğı (1996-2002), Türkiye Barolar Birliği İnsan Hakları Araştırma Uygulama Merkezi Yürütme Kurulu Üyeliği (2002-2005), Basın Konseyi Hukuk Danışmanlığı ve Genel Sekreter Vekilliği (1992-1996), Cumhuriyet Gazetesi Avukatlığı ve Hukuk Danışmanlığı (1982-2004) ve Cumhuriyet Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü (1997-2002) görevlerinde bulunmuştur. Av.Fikret İlkiz halen NTV/CNBC-e Hukuk Danışmanlığı görevine devam ederken aynı zamanda Güncel Hukuk Dergisi Genel Yayın Koordinatörlüğü, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyeliği, Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyeliği, Bilgi Üniversitesi Hukuk ve İletişim Fakültesi Öğretim Üyeliği ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Hukuk Danışmanlığını da sürdürmektedir. Yine Fikret İlkiz gazeteniz Önder'in köşe yazarı ve hukuk danışmanıdır. Av.Fikret İlkiz aynı zamanda Basın Konseyi ile Dayanışma Vakfı Kurucu üyesi, Umut Vakfı Mütevellisi ve Yönetim Kurulu Üyesi, İnsan Hakları Kurumu Vakfı Kurucu Üyesi, Türk Ceza Hukuku Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Onursal Üyesidir ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti 1998 Basın Özgürlüğü ödülü sahibidir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.