İMZA KAMPANYASINA ÇAĞRI

Tarih: 2009-08-08 00:00:00

'Ken-tin sakini değil, sahibi olmaya çağırıyoruz' sloganı adı altında yazılı bir açıklama yapan Zonguldak Platformu Mitatpaşa Tüneli için 8 Ağustos Cumartesi günü Vergi Dairesi önünden başlayacak olan imza kampanyasına çağrıda bulundu. Mitatpaşa Tüneli'ni

'Ken-tin sakini değil, sahibi olmaya çağırıyoruz' sloganı adı altında yazılı bir açıklama yapan Zonguldak Platformu Mitatpaşa Tüneli için 8 Ağustos Cumartesi günü Vergi Dairesi önünden başlayacak olan imza kampanyasına çağrıda bulundu. Mitatpaşa Tüneli'nin il merkezinin trafik sorunlarını çözümleyecek önemli bir proje olduğunu ifade eden Zonguldak Platformu, "Yaklaşık 35 senedir bu yönde hiçbir çalışma görmeyince, yeter artık dedik,  ilgililere durumun ciddiyetini anlatmak, tehlikeyi onlara da göstermek, tünelin yapımına bir an önce başlanmasını sağlamak için, ilk adım olarak bu imza kampanyasını düzenledik.Zonguldaklılar olarak, tek yürek tek ses olup, Mitatpaşa Tünelini yılmadan sonuna kadar kovalayacağımızı herkese göstereceğiz.  Ve her zaman olduğu gibi, sonuçta bunu da başaracağız" açıklamasında bulundu.Zonguldak Platformu'nun yaptığı imza kampanyasına çağrı açıklaması şu şekilde:"Kent merkezindeki trafik sorununu yıllardır yaşıyor, çilesini çekiyoruz.
Ankara yönünden gelip, Kilimli, Karadon, Gelik, Çatalağzı, Muslu yönüne giden tüm ağır tonajlı araçlar kent merkezinden geçmek zorunda.
Var olan kömür üretim bölgeleri yanında Çatalağzı ve Muslu beldelerinin ağır sanayi bölgeleri olarak ilan edilmesiyle yapımına başlanan liman, elektrik santralleri ağır tonajlı büyük araç trafiğini daha da artırdı, artık çekilmez, dayanılmaz boyutlara getirdi.Öyle ki, İtfaiye yol bulup yangına yetişemiyor, hasta araçları hastaneye zamanında ulaşamıyor.Daha devamı da gelecek. Yakın zaman içinde çimento fabrikasının ve diğer entegre tesislerin yapımına da başlanacak.Önlem alınmazsa korkunç son şimdiden görünüyor, ulaşım durma noktasına gelecek.
Mitatpaşa Tüneli, Kara Yolları Genel Müdürlüğünce, Karadeniz Sahil Yolu Projesinin devamı olarak, Bartın, Filyos, Çatalağzı, Kilimli yönünden gelecek araçların Zonguldak'a, İstanbul ve Ankara yönüne gidişlerini sağlamak, kent merkezi trafiğini çözmek için hazırlanmıştı.Çalışmalar 1968-69 yıllarında başlamış, 1972-73 yıllarında tamamlanmıştır.
Metropoliten İmar Planı çalışmalarında da bu yol ve tünel planlara işlenmiştir. Halen uygulanmakta olan imar planlarında tünel ve yol aynen durmaktadır.
Mitatpaşa Tüneli, İkinci Makas kavşağı karşısından başlayıp, yükselen eğimiyle, Tepebaşı Mahallesi son durak denilen yerde son bulmaktadır.  Takriben 1100  mt.  uzunluğundadır. 
4 şeritli 22 mt. lik yol genişliğini ve 5.20 mt. yüksekliği sağlayacak şekilde yapılacaktır.
Yapımına başlanabilmesi için, öncelikle tünelin projelerinin hazırlanması gerekiyor. Bunun için de, ya proje yapımının ihale edilmesi, ya da Karayolları Genel Müdürlüğü elemanlarınca bu projelerin hazırlanması gerekiyor. Yaklaşık 35 senedir bu yönde hiçbir çalışma görmeyince, yeter artık dedik,  ilgililere durumun ciddiyetini anlatmak, tehlikeyi onlara da göstermek, tünelin yapımına bir an önce başlanmasını sağlamak için, ilk adım olarak bu imza kampanyasını düzenledik.
Zonguldaklılar olarak, tek yürek tek ses olup, Mitatpaşa Tünelini yılmadan sonuna kadar kovalayacağımızı herkese göstereceğiz.  Ve her zaman olduğu gibi, sonuçta bunu da başaracağız.Biz, Zonguldaklıyız. Birlikte, el ele yepyeni dünyalar kurarız.Çağdaş bir kentte, insanca yaşamayı hak edenleri
KENTİN SAKİNİ DEĞİL, SAHİBİ OLMAYA çağırıyoruz…
8 Ağustos Cumartesi günü saat 14.00'de Vergi Dairesi önünden başlayacak imza kampanyamıza tüm duyarlı vatandaşlarımızı bekliyoruz."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.